Visa, 2022 İlk Çeyreğinde Kripto Para Kartlarında iki Milyar Doların üstünde işlem Yaptı!

Visa yapısının kripto para ilişkili kartvizitleri, 2022 senesinin ilk finans zamanında iki buçuk milyar dolar karşılığında işlem hayata geçirdi.

Kripto para kullanımının özümsenmesi, sektörün dinamik yapısına karşın gelişim gösterdi. Visa, sanal öge sektörünü ana trend haline dönüştürmeye olanak tanımak için daha çok sayıda kripto para kuruluşu ile iş birliği yapıyor.

Global ödeme şirketi Visa, son gelir etme duyurusunda, protokol katılımcılarının kripto para ile ilişkili kartlarını kullanarak hemen hemen iki buçuk milyar dolar tutarında işlemi hayata geçirdiğini gözler önüne serdi.

Bu sayı adedi, 2021 finans senesinde kripto kartları işleterek oluşturulan bütün yapılardan şu anda yüzde yetmiş daha çok kullanım seviyesine ulaştı. Sanal öge sektörünün bu sene tespit ettiği özümseme seviyesinin bir kanıtı nitelikte.

Firmanın Finans Koordinatörü Vasant Prabhu’ya göre Visa, ticaret pazarının dinamik yapısına karşın kripto para birimlerine olan talebin işlem havuzunda dikkate değer bir artış gördü.

Bu senenin ilk zamanlarında Bitcoin ve Ethereum tarzı devasa kripto paralar, Federal Fon’un yeni konum halini ifşa etmesi sebebi ile ticaret pazarı büyük bir düzenleme görürken, fiyat karşılığının yeni alt düzeylere indiğini belirledi.

Prabhu, “Bu, kullanıcıların bir kripto para protokolünde bir cüzdana dayalı bir Visa kartına vakıf olmanın yararını gördüğüne dikkat çekiyor” diye konuşmalarını sürdürdü. CNBC ile düzenlenen söyleşide, kartla kaynak yaratma ve temin etme işlemlerini kontrol etme ve denetleme basitliğinden de söz etti.

Kripto para uzantılı kartlar dünyada epeyce ünlü olmaya başlıyor. Bu kartlar, vakıflarının Visa’nın onay gördüğü her ortamda kripto para ödeme yapılmasına olanak tanır. Yatırımcılar ve kullanıcılar işlemleri günlük hayatımızdaki klasik kart işlemleri gibi ücret olarak temin ederler ve işlemci çevirme işlemini hayata dönüştürür.

Kripto Para Yapıları Halen Artış Trendinde

Visa kripto para uzantılı kartların özümsenmesi, işlemlerin karşılığından da görüleceği üzere, süreç içerince doğru orantılı bir biçimde yükseldi. 2021 senesinin ilk yarısında Visa, kartlarla bir milyar doların üzerinde işlem tespit etti ve kayıtlara geçti. Bu, 2019 senesinde kayıt altında tuttuğu sayılardan dahi çok vaziyetteydi.

2022 yılının ilk çeyrek zamanlık diliminde rekor ödeme ile, bundan sonra daha çok kullanıcının kripto para sanal ödemeleri ile makul bir ödeme tercihi olarak benimsediği gün gibi aşikar.

Mastercard Kart ile NFT Satın Alabileceksiniz!

CFO, “Kullanıcılar kripto para uzantılı kartlarını farklı biçimlerde ödeme yapmak için kullanıyor. Git gide yükselen bir trend içinde çoğul gayeli bir cüzdan gibi karşılık görüyorlar.”

Yükselen yapı havuzunu oluşumuna ek olarak Visa, servis sunucularını basit bir hale dönüştürmek için iş birliği içinde olduğu kripto para kuruluşlarının miktarını gün be gün yükselttiğini de gözler önüne serdi. Daha evvel, şirketin servis sunucularını kullanan hemen hemen elli dört firması bulunmaktaydı, fakat içinde bulunduğumuz zaman diliminde bu miktarı altmış beşin üstüne konumlandırdı.

Bilhassa Visa, sadece kripto para harcamalarını basit hale getirmiyor. Şirket, faaliyetlerini yönlendirme ve ilerleyen NFT bölümü gibi başka kripto para faaliyetlerine kaydırdı.

Fakat, bütün bu kripto para dostu faaliyetlerine karşın, içinde bulunduğumuz zaman dilimindeki mali inceleme verisinde rastgele bir kripto para türevi saklama hedefi bulunmamaktadır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz