Visa, Kripto Danışmanlık Hizmetini Başlattı

Finansal hizmetler devi Visa, yeni girişimin Bitcoin ve diğer kripto para birimleri piyasasının benimsenmesini kolaylaştıracağını ve müşterilerinin hızla büyüyen sektörde gezinmesine yardımcı olacağını umuyor.

Visa Danışmanlık ve Analitik küresel başkanı Carl Rutstein, “Geçen yıl müşterilerimizin zihniyetinde, kriptoyu keşfetme ve deneme arzusundan, aslında bir strateji ve ürün yol haritası oluşturmaya kadar önemli bir değişim gördük” dedi.

Yeni kol olarak adlandırılan Visa’nın Kripto Danışmanlık Uygulaması, kripto ile ilgili alanlarda uzmanlık sunmaya, fırsatları değerlendirmeye ve somut stratejiler geliştirmeye istekleri burada devreye giriyor.

Visa ayrıca kripto merkezli danışmanlığının kripto ödül programları ve CBDC’lerle entegre tüketici cüzdanları gibi yeni projelerin pilot uygulamasına yardımcı olacağını söyledi.

Kredi kartı devi ayrıca, 6.000’den fazla katılımcının yaklaşık üçte birinin, bir yatırım aracı veya bir değişim aracı olarak kripto para birimlerine zaten sahip olduğunu veya kullandığını tespit eden yeni bir küresel anketin sonuçlarını da açıkladı. Küresel olarak, kripto sahiplerinin yaklaşık %40’ı, mevcut bankalarından önümüzdeki 12 ay içinde kripto ile ilgili ürünler sunan bir bankaya geçmek için istekli olacaklarını söyledi.

Visa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve küresel fintech başkanı Terry Angelos, “Kripto, para hareketi ve dijital mülkiyet için teknolojik bir değişimi temsil ediyor” dedi. “Tüketiciler yatırım yapma yaklaşımlarını ve paranın geleceğine ilişkin görüşlerini değiştirdikçe, her finans kurumunun bir kripto stratejisine ihtiyacı olacak.”

Visa’nın Kriptoya Girişi

Visa, kripto dünyasında manşetlere çıkmaya yabancı değil. Şirket, müşterilerinin dünya çapında 70 milyondan fazla tüccarda kripto para birimleriyle ödeme yapmasına izin vermek için sektördeki büyük borsalar FTX ve Coinbase de dahil olmak üzere sektördeki bir dizi şirketle işbirliği yaptı ve kripto bağlantılı kartını kullanarak 2021’in ilk yarısında 1 milyar doların üzerinde işlem yaptı.

Bunun da ötesinde, Visa aktif olarak NFT’leri ve açtıkları fırsatları araştırıyor. Ödeme şirketi, Ağustos ayında 49.5 ETH, yaklaşık 165.000 ABD Doları karşılığında bir CryptoPunks NFT satın aldı ve ardından Ekim ayında NFT odaklı bir eğitim girişimi başlattı.

İkincisi, NFT sanatçısı Micah Johnson ile ortaklık başlattı ve dijital sanatçıların kripto ve NFT’yi daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz