Tesla DOGE Ödemesi Kabul Edince Yükselmeye Başladı

Tesla Kurucu CEO’su Elon Musk, bundan böyle hizmet ödemeleri için Dogecoin’i kabul ettiğini açıkladı.

Dogecoin’in (DOGE) tutar karşılığı cuma günü itibari ile aylık 0,2 doların üstüne sıçradı ve Dogecoin bundan böyle Tesla pazarında ödemeler için faaliyet gösterebileceği haberine reaksiyon verdi.

Tesla patronu Elon Musk, açıklamayı Twitter’da duyurdu ve şirketin hizmet ögelerinin “Dogecoin ile temin edilebileceğini ” ifade etti.

CoinGecko’dan incelenen ve temin edilen verilerin bize yansıttığı gibi, DOGE cuma günü sabah vakitlerinde %16 gibi bir yükseliş göstererek 0,200369 dolarlık gün içi en fazla ve maksimum düzeyine erişti. Bu gidişata karşın, Dogecoin’in birim tutar karşılığı içinde bulunduğumuz zamanki Musk’ın entegrasyonla ilk dalga olarak yorumladığı 14 Aralık’ta tespit edilen düzeylerde.

Musk bu olaylar esnasında “Tesla, Doge ile birkaç ögeleri temin edilebilir duruma getirecek ve nasıl yol aldığını takip edebilecek” dedi.

Bu, geçtiğimiz yedi gün içinde %23,8 yükseliş gören Dogecoin için peş peşe beşinci yükseliş senaryosu. En son tutar oluşumları, DOGE Flip Avalanche’ın (AVAX) pazar önemine göre pazarın on birinci en gelişmiş kripto para birimi haline büründüğünü de saptandı.

Tesla’da Dogecoin ile neler alınabilecek ?

İçinde bulunduğumuz zamandaki Tesla pazarında, 835 DOGE karşılığında Giga Texas Belt Tokası, 300 DOGE tutarında Cyberwhistle ve 12.020 DOGE için hali hazırda gelişim göstermiş olan bir toy durumda olan Cybersquad içinde olmak üzere, DOGE ile karşılanabilecek yalnızca birkaç öge bulunmaktadır.

Üzerinden geçtiğimiz sene Tesla, elektrikli vasıtaları için tutar karşılama yolu olarak Bitcoin’i kabul etmeye başladığını duyurmuştu. Fakat kuruluş, ileri gelen kripto para biriminin sanal dünya üstündeki kötü imaj bakış açısına dair kaygılar sebebi ile denenecek olan pilot planlarından geri döndü.

Dogecoin’de Elon Musk rüzgarı

Bazı vakitlerce kendi sıfatlanmasını “Doge Babası” olarak kavramlaştıran Musk, Doge kripto para birimi ile ileriye dönük bir bağlantıya vakıftır.

Tesla önderi uzun zamandır Dogecoin’i kanatları altına alıyor ve tutar karşılama yolu için kripto para birimini kullanıma açma düşüncesini kısıtlıyor. Aynı durumda, bir roket firması olan SpaceX, 2022 yılında geçerli olmak üzere, iş yoğunluğunun bütünü Doge kripto para birimi ile karşılandığı bir Ay sorumluluk projesini kamuoyuna açıkladı.

Geçtiğimiz sene Elon Musk, Dogecoin’in Bitcoin’i “bütün haznelerine” alt edebileceğini iddia ederek, kripto para birimini daha maliyetsiz ve daha momentum seviyesi yüksek yandaşı durumuna sokmak için Dogecoin yaratıcıları ile birlikte faaliyet gösterdiğini ifade etti.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here