Dogecoin Kaç TL? - DOGE Coin Fiyatı

Dogecoin DOGE coin nedir?, Dogecoin ne kadar. Dogecoin coin bugün fiyatı $0.1713 fiyatından işlem görmektedir. Dogecoin market hacmi toplam $22,777,065,969.00 seviyesindedir. DOGE coinin günlük değişimi ortalama -2.61% düşüş 'dır.

 • dogecoin
  Dogecoin (DOGE)
 • Canlı Fiyat
  $0.1713
 • 24s %
  -2.61%
 • Piyasa Değeri
  $22,777,065,969.00
 • Hacim
  $1,094,650,413.00
 • Mevcut Tedarik
  132,670,764,300 DOGE
 • SIRA
  11
Dogecoin Grafik

Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Dogecoin Nedir ?

Dogecoin, 6 Aralık 2013'te Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Dogecoin, Bitcoin'in bir parodisi olarak ortaya çıktı ve maskotu olarak popüler "Doge" memesini benimsedi. Daha teknik bir bakış açısından, Dogecoin, kendisi bir Litecoin çatalı olan Luckycoin'in bir çatalı olarak ortaya çıkarttı.

Esprili kökenlerine rağmen, Dogecoin zamanın testine dayanmayı başardı ve kripto para birimi alanındaki en uzun süredir devam eden kripto para birimlerinden biri. DOGE, kripto para piyasasının iniş çıkışları boyunca şimdiye kadar piyasada her zaman ilgili bir para olmayı başardı.

Dogecoin basit bir kripto para birimidir ve Bitcoin ile benzer işlevsellik sağlar. Protokol, kullanıcıların merkezi olmayan bir ağda eşler arası işlemler yapmasına izin verir, ancak akıllı sözleşmeleri veya benzer gelişmiş işlevleri desteklemez.

Dogecoin nasıl çalışır?

Dogecoin, Proof-of-Work (madencilik) aracılığıyla çalışır. Dogecoin, Litecoin ile birlikte madenciliğe izin veren Scrypt hash işlevini kullanır. Basit bir ifadeyle, Litecoin madencileri, Dogecoin ağının güvenliğini sağlamaya ve LTC ödüllerinin yanı sıra bir miktar DOGE kazanmaya yardımcı olabilir. Litecoin, Dogecoin'den daha büyük bir kripto para birimi olduğundan, daha güçlü bir madencilik ekosistemine sahiptir ve birleştirme madenciliği, Dogecoin ağı için çok fazla istikrar sağlar.