Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon için yasal işlem başlatılıyor

Kore’nin en büyük hukuk firmalarından biri olan LKB and Partners’ın UST çöküşünde para kaybeden yatırımcılar adına Do Kwon’a dava açmaya karar verdiği bildirildi. Bu prosedüre ek olarak, firma Terra’nın kurucusunun varlıklarına geçici olarak el konulması talebinde bulunacak.

Hukuk firması LKB and Partners, Terra’nın kurucusu Do Kwon için dava açıyor

Kore medyasına göre, tanınmış hukuk firması LKB and Partners, stabilcoin UST’nin çöküşünün ardından Terraform CEO’su Do Kwon‘a dava açmaya karar verdi.

Firmanın bu davalara ek olarak kurucunun malvarlığına el koymak için yetkili mercilere ihtiyati haciz emri çıkardığı da söyleniyor. LKB’nin bir ortağı olan Kim Hyeon-Kwon şunları ekledi:

“Hukuk firmasıyla bağlantılı yatırımcılar var ve Kwon hakkında Seul Büyükşehir Polis Mali Soruşturma Birimi’ne şikayette bulunacağız.”

UST ve Luna’nın çöküşü, birçok yatırımcı için milyarlarca dolar zarara neden oldu. Bu nedenle kabine harekete geçme kararı aldı.

Ayrıca, bu işlemlerin bir parçası olarak, LKB ve Partners, Terra’nın ikinci kurucusu Daniel Shin’i dava etmeyi de düşünecekler.

Terra (LUNA) Faciasında Son Gelişmeler

Bu olaylar sonucunda Terra’nın kurucusu,  şirket içi hukuk ekibini kaybetmenin acısını yaşadı. Şimdi şirket, yasal sorunlarıyla ilgilenmek için dışarıdan danışmanlara yöneliyor.

Ayrıca, dava Kore hükümetine kadar götürülecek. Gerçekten de, bir politikacı ve hükümet üyesi olan Yun Chang-Hyun, Ulusal Meclis içinde Do Kwon’u sorgulamak için bir oturum düzenleme arzusunu dile getirdi.

Amaç, bu durumun nedenlerini anlamak ve yatırımcıları korumanın yollarını bulmak olacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz