Terra: Do Kwon tarafından önerilen teklif kabul edildi

Terra (LUNA) olayında yeni gelişmeler yaşanıyor. Blockchain fork teklifinin oyların %65’inden fazlasını alarak oylama yoluyla nihayet kabul edildi.

Terra fork (çatal) teklifi kabul edildi

Terra (LUNA) projesine sıkı sıkıya bağlı görünüyor. Birkaç gün önce kurucu ortağı Do Kwon, bir blockchain çatal projesi yayınladı. “Terra 2 Ekosistem İyileştirme Planı” olarak adlandırılan bu plan, 18 Mayıs’tan beri Terra Station’da zincirleme bir oylama yoluyla topluluğa sunuldu.

Başlangıçta, bu proje hakkında görüşlerini almak için topluluğa ilk bir anket sunuldu. “Evet”in sadece %8’ine karşı “Hayır” için %92 olarak konumlandırıldı. Ancak bu, önerisini topluluğa sunan Do Kwon’u yine de caydırmadı.

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) formatında çalışan Terra blok zinciri, sahip oldukları token sayısıyla orantılı olarak teklife oy vermesi gereken LUNA sahipleridir. Bunun dışında tüm beklentilerin aksine sonuçlar aynı yönde olmadı.

Uygun adreslerin yaklaşık %83’ü bu öneriye oy verdi. Bunların %65,5’i “Evet” oyu verirken, yaklaşık %21’i çekimser kalırken, sadece %13’ü “Hayır” oyu kullandı. Topluluğun ve ekosistem paydaşlarının farklı görüşlerine rağmen proje için net bir başarı.

Peki Terra Fork ne anlama geliyor? – Terra Classic

Bir hatırlatma olarak, Do Kwon, Terra blok zincirinin sert çatalını seçti. Başka bir deyişle, bu, ağı iki dala bölmenin sonuçlarına sahip olacaktır. Bir yandan, bildiğimiz Terra blok zinciri Terra Classic olarak ve LUNA coin de LUNA Classic olarak yeniden adlandırılacak.

Öte yandan, yeni şubenin adı Terra olacak ve simgesi LUNA adını koruyacak. Bu, aşağıdaki gibi bir airdrop olarak dağıtılacaktır:

  • Saldırıdan önce LUNA sahipleri toplam arzın %35’ini paylaşacak;
  • Saldırıdan önce aUST sahipleri (Anchor protokolünde) toplam arzın %10’unu paylaşacak;
  • LUNA sahipleri, yeni blok zincirinin piyasaya sürülmesinden önce toplam arzın %10’unu paylaşacak;
  • UST sahipleri, yeni blok zincirinin piyasaya sürülmesinden önce toplam arzın %15’ini paylaşacak .

Bilgi için, saldırı öncesi anlık görüntü 7 Mayıs’ta saat 17.00 sıralarında çekildi. Saldırı sonrası anlık görüntü ise 26 Mayıs’ta saat 22.00 civarında çekilecek.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz