Terra ekosisteminde UST ve LUNA coin felaketi

Terra (LUNA) ekosistemi için bir felaket. Proje, stablecoin UST için dolar ile pariteyi korumak için birkaç gündür uğraşırken, işler karıştı. İkincisinin fiyatı bu sabah yürürlüğe girerek 0,22 dolara ulaştı. LUNA, tarihinde hiç görülmemiş bir düşüş yaşadı.

UST ve LUNA bu sabah tamamen çöktü

UST fiyatı bu hafta sorunluydu, ancak şu anda 9 Mayıs’ta başlayan feci bir düşüş yaşıyor.

UST stabilcoinin hala bir dolar değerinde olduğuna inanılsa da, fiyatı 0,22 dolara dokundu. Bu büyüklükte bir stablecoin için daha önce görülmemiş büyük bir çöküş.

Stabilcoin’in yaratıcısı Don Kwon, Twitter’da topluluğa güven verme girişimlerine devam ediyor. Dünden beri, UST’nin dolar ile yeniden parite kazanması için bir çözüm geliştirildiğini vaat ediyor :

Ancak sorun hala çözülmüş deği. Ayrıca, teknik bir çözümün, yatırımcıların gözleri önünde çöken projenin itibarına verilen zararı telafi etmeyi mümkün kılacağından elbette şüphe duyulabilir.

Canlı çöken bir proje : Terra (LUNA)

Çünkü Terra projesinin diğer kripto para birimi olan LUNA’nın fiyatı da mantıksal olarak etkileniyor. Token, anın en büyük sermayeli kripto varlıklarının ilk 10’undan çıkarıldı. Son 24 saatte -%89 değer kaybetti. Bu satırları yazarken onu sıralamada 33. sıraya kadar düşüren devasa bir çöküş yaşadı.

UST neden çöktü ve Terra ekosisteminin geleceği nedir?

Yatırımcıların gözleri fiyat çizelgelerine takılıyken, bu kadar büyük bir projenin nasıl hayatta kalabileceği merak ediliyor. Bu duruma neden olan nedenlerin kapsamlı bir analizi yukarıdaki makalemizden inceleyebilirsiniz. Bu arada, UST ve LUNA düşmeye devam ediyor gibi görünüyor. Nerede duracaklar?

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here