Takip Edilmesi Gereken En iyi 11 Kripto ve Blockchain Firması

2021, endüstrideki en iyi kripto kuruluşlarından birtakım uzuvları için bir trend senesi oldu ve bu sene globalleşme mantığının özümseme yöneliminin bir eklemi görmeyi ön görüyoruz. Blok zincir teknolojisine alakalı kamuoyu farkındalığı yükseliyor. İleriki süreçlerde içinde bulunduğumuz insan içinde daha niş faktörleri doldurmak için dizayn edilmiş yeni bir proje topluluğu ortaya çıkacaktır.

Bitcoin ve Ethereum bu eşiği çoktan geçmiş durumda olabilir, fakat blok zinciri teknolojisi global finans merkezini değiştiriyor ve yalnızca para birimi ile son bulmayacak. Teknoloji, temin etme zinciri üstünde her zamankinden daha iyi denetim ve takip edilebilirlik sağlamak için kuvvetli bir yeteneğe vakıftır.

Kripto Para Piyasası ve Blok Zincir Teknolojisi Özümsenmesi Yükseliyor

Chainalysis ülkeleri üç kıstas üstünden sıralama yapıyor; total kripto aktivitesi, profesyonel olmayan katılımcıların ticaret piyasa aktivitesi ve zincir arası dönüşüm ticaret havuzu. Ağırlık, kişi başına temin etme gücü ile ölçülür. Chainalysis bilgileri ışığında, kripto para biriminin global çapta özümsenmesini geçen sene hayata geçti. Blok zincir teknolojisi bilgi şirketinin, hesaplamalara göre yüz elli dört ülkeyi listeleyen Global Crypto Adoption Index’ini listelediği ikinci sene.

Kripto Para : Yeni Başlayanlar için Kısa Kılavuz

Bu ölçütler, klasik olarak yüksek seviyede profesyonel kuruluşlara sahip ileri seviye ülkeleri kripto para birimi temin etmek için tercih eden net durumda olmayan işlem havuzundan farklı zincir arası döviz piyasa pazarı hacmini barındırır. Chainalysis, endeksin gayesinin kripto sanal dünyasını özümsemek, o duruma erişmek, piyasa pazarı ve dedikoduların önüne geçmek yerine yapılar ve kişisel tasarruflarla alakalı kullanım amaçlarına dikkatini vermek olduğunu belirtti. Ölçütler, ortalama bir bireyin mali gücüne ve saptanmış ülkelerdeki paranın önemini barındırır.

Sektörler için Blok Zincir Teknolojileri

İnsan kaynak denetimi ve servis edilen koruma, güvence teminatı ve bilgi saklama alanı alternatif çözümleri sebebi ile blok zinciri teknolojisi optimizasyonu için tam hale getirmiştir. Blok zincir teknolojisi, her geliştirici ekibinin bütün verileri şifreleme mantığı olarak saklı tutarak eşsiz bir konuma sahip olmasına olanak tanır. İK ek olarak, işgücüne dahil olma seviyesinin 1976’dan bu zamana dek en az düzey olan yüzde altmış bir virgül dokuz olduğu şu anın dünyasında gittikçe daha sıkıntılı bir sorumluluk olan yeni geliştirici uzmanların işe, ekibe dahil edilmesi gibi konu ile uğraşı göstermektedir.

En iyi kripto firmalarından birtakım oluşumlarında blok zincir teknolojisi ile alakalı görevler, yeni yol alan endüstride faaliyet gösterecek bilgi ve birikimlere sahip kısıtlı adette kişi sebebi ile görev daha da sıkıntılı hale getiriyor. Keep3rV1, patronları işçilerle bir hale getirmeye dikkatlenmiş bir platformdur ve blok zinciri projelerini kendine özgü servisler veren farklı uzman geliştiricilerle bütün hale getirmek için özel olarak merkezi olmayan görev çizelgesi dizayn ettiler.

Keep3rV1, blok zinciri uzman yaratıcılara görevlerine kitlenmişken, konsept sınıfı geçerse, model temasını daha büyük bir görev arayan ve patron topluluğuna servis vermek için basit bir şekilde büyütebilirler. Ekstre da İK sınıfına girer ve (REQ) tarzı projeler, bütün kullanıcıların güvence altındaki alternatif kanallarla ödeme talep edip meblağ temin edebileceği merkezi olmayan bir ödeme teknolojisini teşvik eder.

Bu, serbest çalışanlar için ideal bir kurulumdur. Sablier Finance gibi deneysel platformlar ayrıca işçilere maaşlarını almak için bir bordro süresinin bitmesini beklemek yerine emeklerinin karşılığını gerçek zamanlı olarak alma seçeneği sunar.

The Gig Finans Yapısı

Uber ve Lyft gibi vasıta dağıtım servisleri, Fiverr gibi serbest protokoller ise finans merkezinin ana noktasıydı. 2021 sene beklentileri, Birleşik Devletler görev potansiyelinin yüzde otuz altısının Gig finans merkezlerinde ilk sorumluluk ya da ikincil kazanç rezervi olarak yer aldığını gözler önüne seriyor. Bilgiler ek olarak, konser geliştiricilerinin yüzde elli beşinin farklı bir birincil görevde çalıştığını da belirtiyor.

Hali hazırda iş gören projeksiyonlar, 2023 senesine dek ABD görev bilincinin yüzde elli iki seviyesi biriminin gig finans merkezinde etkin olarak efor sarf edeceğini ya da iş hayatlarında bunu yapacağını gösteriyor, bu sebeple, blok zincir teknolojisini optimize etmekten yarar sağlayabilecek gelişecek bir çevre.

Kendi halinde çalışan görevliler görev çizelgesi mevcut dizayn etmiş olan bir proje, blok zinciri alternatif tabanlı bir göreve alım, İK ve tutar karşılama platformu olan Chronos.tech’tir (TIME). LaborX protokolleri Fiverr gibi internet sayfalarına benzerdir fakat bütün yapıları blok zincir teknolojisi ve akıllı kontratlar kullanarak faaliyete koyar.

Blok Zincir Teknolojisini Kullanım Alanına Alan En Başarılı Firmalar

Firmalar, blok zincir ve akıllı kontratlar gibi reformcu teknolojik yapıların yeteneğini fark ettikçe, temin etme zinciri denetimi için reel ve tam zamanlı bilgi ulaşımı, anonimlik ve takip edilebilirlik için bunu sisteme entegre ettiler. Bunun sebebi, en iyi kripto firmalarından birtakım oluşumlarının blok zincir teknolojisiyle karşı karşıya geldiği başarıdır. Altta verilenler, blok zincir teknolojisini başarıyla kullanan ya da faaliyet göstermesini inceleyen ilk beş firmadır.

Walmart

Walmart, temel beslenme temin zinciri zamanını sanal hale getirerek temel beslenme temin sanal evrenine netlik eklemek için blok zinciri teknolojisini faaliyete sokar. Hyperledger Fabric sayesinde firma süreci net, takip edilebilir ve güvenceli bir duruma getirebiliyor. Geliştiriciler içeriklerin konumları için izlenebilir ve gıdanın yol haritasını ve nerede depolandığını bilmek için onlarca içeriği taramak sadece birkaç birim zaman süresi kadar vakit alır.

Teknoloji, Walmart ekibinin gıdaların rezervini günler yerine birkaç birim zaman süresi içerisinde izleyebilmesine olanak tanır. Doğal madde israfını en aza indirger, bütün zamanı otomatik hale dönüştürür ve temin zinciri netliğini hızlandırır.

Ford

2020 senesinin ocak ayı sonlarına doğru, Ford Motor Company şirketinin elektrikli araç bataryaları için ana bir bileşen olan kobalt rezervlerini takip etmek için blok zinciri teknolojisini devreye sokmaya hazırlandığını açıkladı. Ford, IBM ile beraber temin edicilerden gelen kobalt gibi ana bileşenleri izlemeyi hedefliyor.

Blok zinciri teknolojisini devreye sokan motor geliştirici firma, özel içerikler dizayn etmesini sağlamak istiyor. Kobalt elde edildiğinde, sisteme geçecek ve firma oradan nereye konum aldığını izler durumda olabilecek.

De Beers

Ziynet eşyalarının kıymetine göre dünyanın en büyük elmas yapısı yaratıcısı olan De Beers, madenden toptan dağıtım ticaret piyasasına kadar her doğal elması takip etmek için blok zinciri teknolojisini de kullanıyor. Tracr olarak tanınan blok zinciri protokolü, elmasların reel durumunu onaylamaya olanak tanır ve elmasların şiddeti ekonomik birimlerine çatışma alanlarında olmadıklarını güvence altına alır.

De Beers’ın CEO’su Bruce Cleaver, Tracr’ın elmasları temin etme yapısı süresince izleyebildiğini ve daha evvel imkan kılınmayan bir biçimde öge takip edilebilirlik teminatı servis ettiğini ifade etti.

UPS

United Parcel Service (UPS), temin etme yapısında blok zincir teknolojisini kullanan diğer bir firmadır. 2018 senesi kasım ayında bu lojistik şirketi, bütün işletmeler arasında temin yapısına netliği yükseltmek için Trucking Alliance’daki (BiTA) blok zincirine dahil oldu.

2019 senesi mart ayında UPS ve elektronik, sanal ortamdaki sanal piyasa pazarı Technology Company Inxeption, ticari temin yapılarını iyileştirmek için bütün olarak blok zinciri teknolojisi ile iş gören bir protokolü kullanıcıların beğenisine servis etti. Bundan farklı olarak UPS, paketin ulaşım konumu, faaliyeti, nakliye tarzı ve başka kritik verileri saklı tutacak ve böylelikle efektif çalışma ve netlik meydana getirecek bir blok zinciri sistemi için de telif hakkı müracaatında bulundu.

FedEx

En büyük nakliye firmalarından biri olan FedEx, blok zincir teknolojisini denetim zincirini muhafaza etmenin reformcu bir alternatif kanalı olarak adlandırıyor. Malzemelerini izlemek için en iyi tercihin blok zincir teknolojisini kullanmak olduğuna karar verdi. Kuruluş BİTA yapısına dahil oldu ve blok zincir tabanlı bir deneme program işleme soktu.

Blok zinciri teknolojisini entegre etmek, kullanıcıların daha seri ve daha teminat altında bir biçimde veri sahip olmalarını ve müşteri hizmetleri ekibinin soruları tam zamanlı cevaplamalarını sağlayacaktır.

En Başarılı 11 Kripto Para Kuruluşu

Dünyanın blok zincire giderek yükselen alakası ile Startup’lar ve kuruluşlar, tam teçhizatlı faaliyet gösteren içerikler ve servis sunucuları için tema ispatları meydana getirmeye yatırım yapıyor. Blok zincir sektörünün hepsi her gün meydana çıkıp dönüştüğünden, istediğiniz özellikte işlev gören bir blok zincir içeriğine ya da servis sunucusuna çevirebilmek istenen ekibi bulmak oldukça zahmetli.

Endüstrideki firmalar arasında ekonomik yapısal teknoloji kuruluşları, kripto para birimi yaratıcıları, blok zinciri teknolojisi meydana getiricileri gibi şahıslar yer alıyor. Ticaret piyasasında değerli bir etken olarak faaliyet gösteren en iyi 11 kripto firmasına bir göz gezdirelim.

1. Chainalysis

Sektör:

 • Blok Zinciri
 • Fintech
 • Koruma
 • Denetim

Konumlar:

 • New York, NY (Genel Konum)
 • Washington DC

Chainalysis, finans yapılarının, kuruluşların ve devletlerin blok zinciri aktivitesini takip etmesine ve incelemesine yardımcı olur. Kripto para birimleri, değer iletmenin temel alternatif kanalı haline geldi. Fakat kripto para birimleri reel dünyadaki verilerini gizlediği için suçlular bu teknolojiyi çözümlemekten geri durmak için kullandılar. Darknet alanlarından ya da taarruza uğramış veyahut sahtekarlık yolu ile yok olan kaynaklardan elde edilen kazançlar, çoğunlukla meşru kripto finans yapıları ya da paylaştırma servis etmenleri vasıtası ile temize çıkar.

Kripto para birimlerinin teminat için kullanılmasını meydana getirmek için kuruluşların blok zincirlerde neler olduğunu izleme ve sıkıntılı faktörleri legal olanlardan ayıklama ve parçalama yeteneğine gereksinimi vardır. Bu, Chainalysis’in ana konumunda rol oynadığı esas bir yerdir. Bu sanal evrende ileri gelen kuruluşlara kripto para inceleme ve entegre etme programı sağlayarak, kullanıcılar dahilindeki iş birlikçi dayalı duruma denk gelir.

2. Coinbase

Sektör:

 • Kripto Para Merkezi Finans Yapısı

Konumlar:

 • Belirlenmiş bir üs yok

Coinbase, yapı servislerini ve kripto para finansı için dizayn edilmiş teknoloji altyapılı içerikler dahil olmak üzere global bir ekonomik altyapı sunucularıdır. Kuruluşun protokolü, toptan alıcı katılımcılarının kripto para birimlerine katılım sağlamalarını, faaliyet göstermelerini, tasarruf etmelerini, gelir elde etmelerini ve faaliyete sokmasını sağlar.

Protokol ek olarak işletmelere kripto sanal ögelerinde faaliyet göstermek için büyük bir likidite hacmi sağlar ve kripto sanal evren iş birlikçilerinin kripto para birimi altyapılı aplikasyonlar dizayn etmesini ve kripto sanal ögelerini ödeme olarak teminatlı bir biçimde kabul etmesini sağlar.

Coinbase 2021 yılının nisan ayında arza açık hale geldi, bu sebep ile kuruluş için bir senelik izlenim gören total kazanç bilgisi bulunmamaktadır.

3. Galaxy Digital

Sektör:

 • Blok Zinciri Teknolojisi
 • Ekonomik Yapı Servisleri

Konumlar:

 • New York, NY

Galaxy Digital, işletmelere ve direkt olarak kullanıcılara noksansız bir ekonomi yapı çözüm alternatifi servis eden, teknoloji ana temalı bir ekonomik hizmet ve para kullanım şirketidir. Firma beş sinerjik iş kanalı yürütmektedir; para pazarı, öge denetimi, temel kullanım durumları, yatırım finans yapısı ve kripto para birim oluşturuculuğu.

Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucu geliştiricisi, merkezi New York’ta yer alan Mike Novogratz’dır. Temel yol haritası ve vizyonu, sistemleri teknoloji vasıtası ile dönüşmeye yönlendirmektir. Şu anda Galaxy Digital, ilk olarak sanal ögeleri, kripto para birimlerini ve blok zincir teknolojisini temel alarak faaliyet gösteriyor.

4. OpenSea

Sektör:

 • NFT Ticaret Piyasası

Konumlar:

 • New York, NY

OpenSea, NFT sanal ögelerinin ticaretini yapmak için oyunun prensiplerini dönüştüren bir ticaret piyasası alanıdır. İlginizi çekiyor ise, NFT sanal ögeleri, Fungible Tokens, oyun içi ögeler, etiketler, ticaret kartvizitleri ve sanat gibi temin edilebilir sanal oluşumlar manasına denk gelir. Devin Finzer ve Alex Atallah, 20 Aralık 2017 tarihinde New York’ta faaliyet gördü.

5. Republic

Sektör:

 • Blok Zinciri
 • Fintech

Konumlar:

 • New York, NY

Republic, ilk olarak, inşaat, kripto ve video oyunu faaliyetlerine ulaşım sağlayarak kullanıcılara istedikleri geleceğe odaklanma ve tasarlama altyapı kuvveti verir. Farklı, istikrarlı devamlılık gösterebilen ve ilişkili bir dünya dizayn etmeye odaklandı.

Republic, bir milyonu aşkın global ekibinden iki yüz elli milyon doların üstünde para kullanımını basit hale dönüştürdü. Altı ülkedeki bir geliştirici üye topluluğu ile merkezi New York’ta yer alan Republic, başkalarının yanına ek olarak Binance, AngelList ve Passport Capital vasıtası ile destek görüyor.

6. Gemini

Sektör:

 • Blok Zinciri
 • Fintech

Konumlar:

 • New York, NY

Gemini’de paranın ileriki süreçlerini dizayn etmeye çalıştıkları için hiçbir görev çok ufak ve hiçbir proje çok devasa boyutlarda değildir. Gemini, orijinal altyapılı bir sanal öge dönüşümü ve muhafaza edicisidir. Gemini, kullanıcıların sanal ögeleri denetlenmiş, koruma altında olan ve optimize teknoloji yapılı bir biçimde temin edilebilmesini, ticaretini elinde çevirebilmesi ve kayıt altında tutulması için dizayn edildi.

7. Crypto.com

Sektör:

 • Kripto Para Merkezi Finansı

Konumlar:

 • Singapur

Crypto.com, Singapur konumlu bir kripto para finans merkezi aplikasyonudur. Foris DAX Asia Pte’nin ticari oluşumudur. Ltd, Foris DAX MT Limited’in bir alt işletmesi olan Singapur konumlu bir işletmedir. Aplikasyonun içinde bulunduğumuz zaman diliminde on milyon katılımcısı ve üç bin çalışan üyesi bulunmaktadır.

8. Candy

Sektör:

 • Blok Zinciri
 • Sanal İçerik
 • Sanal Ortamda Alım Satım
 • Oyun
 • Spor Çeşitleri

Konumlar:

 • New York, NY

Candy, reformcu bir NFT sanal evreni dizayn eden yeni bir sanal öge ürün kuruluşudur. Taraftarların ve öge toplayıcılarının en sevdikleri spor, şarkı, sanat ve geleneksel bağlantılarla etkileşim yaratma şekillerini dönüştürmeye odaklanır.

Candy, yeni NFT projelerini faaliyete sokmak için sporcular, müzisyenler, ressamlar ve ürün vakıfları ile ortaklık yapan kreatif bir stüdyoya öncülük yapan reformcu bir tasarım geliştirme üyelerine vakıftır. Buna fazladan olarak, eşsiz sanal marketi, taraftarlara ve içerik toplayıcılarına orijinal yapılı sanal içerikleri yeniden tanıma, temin etme ve bunları koruma altındaki bir ikincil ticaret piyasası oluşturma olanağı sağlayacaktır.

9. LeewayHertz

Sektör:

 • Blok Zincir Teknolojisi Geliştirme

Konumlar:

 • San Francisco, Kaliforniya

Resmi kuruluş aplikasyonlar meydana getirme hakkında on yılı aşkın süredir bilgi ve birikime sahip olan LeewayHertz, Yapay Zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT), Yükseltilmiş Gerçeklik/Reel Gerçeklik ve cloud servis sunucuları konusunda enine boyuna veri sahibi olarak blok zinciri oluşturmada bir numaradır.

Firma, blok zinciri mentorluğundan katılımcı tecrübesi ve dizaynına, blok zinciri teknolojisi iyileştirme, paylaştırma, bakım ve performans iyileştirmelerine dek uçtan uca blok zincir teknolojisi alternatif kanalları servis eder.

LeewayHertz’deki blok zinciri geliştiricileri, sekseni aşkın akıllı kontratları işleme aldı ve ondan çok blok zinciri aplikasyonu dizayn etti.

10. Intellectsoft

Sektör:

 • Program Kod İyileştirme

Konumlar:

 • Miami, FL

Bir mobil cihaz aplikasyon geliştirme kuruluşu olarak iş gören Intellectsoft, blok zincir, Yapay Zeka, Nesnelerin İnterneti, cloud bilişim ve Yükseltilmiş Gerçeklik gibi teknolojilerde özgü kod dizini iyileştirme ve mentorluk servisleri sağlama hadisesi hakkında çok birikimlidir. Son on üç senedir firma, işletmelerin kod altyapılarını efektif bir biçimde dizayn etmesine, iyileştirmesine ve istikrarlı bir biçimde yapılanmasına yardımcı olmuştur.

Hem yeni başlayanlar hem de işletmeler için blok zinciri geliştirme hizmetleri sunan Intellectsoft, en iyi blok zinciri şirketi haline geldi.

11. Blok Zincir Intelligent Group

Sektör:

 • Blok Zinciri

Konumlar:

 • Vancouver, Kanada

Blok zincir teknolojisi Intelligence Group, ana merkezden çok uzakta olan kullanıcılara aplikasyonlar dizayn etmek için gereken blok zincir mentor servisleri hakkında yardımcı olan bir işletmedir. Global kıstasta işlem göstererek, yarışmacı aralıkta en erken vakitte en iyi servisleri vaat ederler. Blok zincir teknolojileri Intelligence Group, kripto para birimi yapıları ile bağlantılı potansiyel tehlikeleri en aza indirgemek için maksimum bir seviyede alternatif kanal sağlamayı hedeflemektedir.

Farklı Sektörlerde Bulunan Blok Zincir Teknolojisi

Bunlar, bu sektörde prestij elde eden kuruluşların tümü değil, fakat birtakım yapısını yayınlamak için görev çizelgeleri ya da potansiyel kullanımlar için araştırmak istediğiniz firmalar bunlar. Blok zincir teknolojisi, ileriki süreçlerde iş dünyasının her bir çerçevesinde kullanılacak kuvvetli bir vasıtadır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz