Coinbase Solana Tabanlı 3 Kripto Parayı Listelemeye Yakın

Solana (SOL) ağı büyük bir katalizörün eşiğinde. Coinbase, ekosisteminin coinlerini benimseyerek ağa büyük bir ivme kazandırabilir. Haberler Solana ekosistemi için heyecan verici.

Solana, son altı aydır çalkantılı bir yolculuk geçirdi. Kullanıcı dostu ölçeklendirme ve gas ücretleri sayesinde, kullanıcı tabanında büyük bir büyüme kaydetti. Bunun üzerine, aynı zamanda, Ethereum ağından pazar payını çalarak, değiştirilemez token (NFT) alanında da güçleniyor. Ağ sürekli kesintilerle boğuşmasına rağmen, kripto topluluğunun en tanınmış üyelerinden biri olan FTX kurucusu Sam Bankman-Fried aracılığıyla destek alıyor.

Ve şimdi, Solana bir büyük çıkış daha yapacak gibi görünüyor. Ticaret hacmine göre en büyük ikinci kripto borsası olan Coinbase, Solana Program Kitaplığı (SPL) coinlerini listeyecek. SPL coinleri, Ethereum’un ERC-20’sine benzer şekilde katı bir token standardına uyan Solana ağına özgü kriptolardır.

SPL tokenlerinin benimsenmesi, bu Solana tabanlı kriptoları, Coinbase listesine sahip geniş bir yatırımcı grubuna getirecektir. Orada, bu projelerdeki yatırımcılar, borsaya girdiklerinde bazı kazançlar elde etmeyi dört gözle bekliyorlar. Peki, bu listeden önce dikkat edilmesi gereken Solana tabanlı kriptolar nelerdir ? İşte kontrol etmeye değer birkaç proje:

  • Audius (AUDIO)
  • Star Atlas (ATLAS)
  • Serum (SRM)
  • Bonfida (FIDA)

Audius (AUDIO)

Blok zincirinin ortaya çıkışı, merkezileşme ve para hakkındaki düşüncelerimizi değiştiriyor. Tabii ki, geliştiricilerin bu yenilikleri hem müziği yapan sanatçılara hem de onu tüketen kullanıcılara en iyi şekilde fayda sağlamak için birleştirmeleri mantıklı. Audius’un yaptığı da bu ve son derece başarılılar.

Muhtemelen en iyi bilinen Solana tabanlı kriptolardan biri olan Audius, aslında Solana’ya taşınmadan önce POA Ağı üzerine kurulmuştu. Genel olarak, merkezi akış platformlarında var olan sorunları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Audius’u kullanarak müzisyenler kendi müziklerini yükler ve içerik düğümler tarafından dinleyicilere dağıtılır. Bu dinleyiciler, platformdaki herhangi bir müziği ücretsiz olarak duyabilirler. Kullanıcılar ayrıca belirli sanatçıların içeriğini desteklemek için AUDIO coin stake edebilirler. Sanatçılar, platformda bir takipçi kitlesi oluşturmak için jeton ödülleri alırlar.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas (ATLAS), metaverse alanında giderek daha büyük olmaya başlayan bir proje. Gerçekten de, astral temalı metaverse projesi, kullanıcılara mevcut en sürükleyici ve güzel deneyimlerden birini vaat ediyor. Bunu, endüstri lideri oyun geliştirme araçlarını kullanarak yapıyor.

Metaverse : Uzay Oyunu Star Atlas

Metaverse duyduysanız, ilk zihinsel imajınız, poligonal grafikleri ve karikatürize hissi ile muhtemelen Decentraland veya Sandbox olacaktır. Muhtemelen aklınıza gelmeyen şeyler, yüksek tanımlı işlemeler, şık tasarımlar ve gerçekçi ışıklandırmadır. Star Atlas, halkın meta evreni kavrayışını yeniden tanımlamaya çalışıyor.

Star Atlas geliştiricileri, sanal alanlarını oluşturmak için Unreal Engine 5 video oyun motorunu kullanıyor. Epic Games tarafından yaratılan Unreal Engine, video oyun motorlarının en modern serilerinden biridir ve beşinci yineleme en yeni ve en etkileyici olanıdır. Bu motoru projenin kalbi olarak kullanan Star Atlas, en güzel sanal deneyimlerden birini sunmayı vaat ediyor.

Serum (SRM)

İlk bakışta, Serum çok ilginç bir yatırım gibi görünmeyebilir. Aslında, Serum nispeten tipik bir merkezi olmayan borsadır(DEX). Ancak, Solana ekosisteminin en iyi yatırımlarından biri olmaya devam ediyor. Bunun nedeni, platformdaki diğer DApp’lerin çoğunun temelini oluşturmasıdır.

Serum, yalnızca en büyük Solana DApp’lerinden biri değildir; daha ziyade, yatırımcılara sunulan en büyük merkezi olmayan borsalardan biridir. Şu anda, Serum dünyanın altıncı en büyük DEX’idir. Son 24 saat içinde, Serum üzerinden 500 milyon dolardan fazla işlem yapıldı.

Serum, diğer Solana tabanlı kriptolar için de önemli bir itici güçtür. Solana ekosistemindeki İş Ortağı DApp’leri, işlemleri kendi platformlarında beslemek için sıklıkla Serum’un zincir üstü sipariş defterini kullanır. Aynı amaçla Serum ile likiditeyi de paylaşabilirler. Bu uyumluluklar Serum’u yalnızca bir DEX yapmakla kalmaz, aynı zamanda Solana’nın daha da büyüyen bir simge ekosistem olmasına yardımcı olur.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here