eZTracker, Blok Zincir Teknolojisi ile COVID-19 Aşı Dolandırıcılığını Engelliyor

Zuellig Pharma, eZTracker’ı pazara servis etti; COVID-19 aşılarında dolandırıcılığın önüne geçmek için blok zincir teknolojisi ile faaliyet gösteren bir tıbbi denetim sistemi.

Asya merkezli tıbbi servisler kuruluşu Zuellig Pharma, aşı takip etme servislerini geliştirmek ve halkın sağlığını sıkıntıya sokabilecek olası risklerin önüne geçmek için bir blok zinciri ağı dizayn etti.

Zuellig Pharma’nın denetim sistemi olan eZTracker, resmi paylaşımları esnasında tıbbi malzemelerin el altından ticareti ve aşıların, sarf ekipmanlarının kötüye kullanılmasının önüne geçerek aşıların orijinalliğini güvence eder.

eZTracker Aşı Dolandırıcılığının önüne Nasıl Geçer ?

Zuellig Pharma’nın eZTracker programı, içerik yaratıcılıktan gönderime ve denetim yapısına kadar her bir ekipman biriminin faaliyetlerini ağında saklı tutarak bütün temin zinciri süresince berraklığın güvencesini verir.

Blok zincir teknolojisini kullandığı için veriler tam zamanlı olarak kontrol altında tutulabilir, hemen netice verir ve herhangi bir vasıta gerektirmez. Ek olarak, yasaklamalara karşı mukavemetlidir ve aktarılan bilgilerle bilinçli olarak değişikliğe karşı bağışıktır.

Zuellig Pharma şirketinin başkan yardımcısı ve sanal, bilgi karşılamaları başkanı Daniel Laverick, bir içeriğin yol haritasını bilmenin ve gerçek halini onaylamanın yanı sıra, katılımcıların çok sayıda kıymetli veriyi güvenceli bir biçimde elde etme potansiyeline sahip olduklarını duyurdu.

“eZTracker sistemine kayıtlı ekipmanlar için ve ilaç şeflerimizin gereksinimlerine dayalı olarak hastalar, son kullanma tarihi, sıcaklık ve ana konumu gibi kayda değer içerik bilgilerini blok zincir teknolojisi destekli aplikasyonu vasıtasıyla onaylamak için içerik ambalajındaki İKİ BOYUTLU bilgi yazılımlarını kontrol edebilir.”

Laverick, Hong Kong’un eZTracker’ı bir sağlık sistemi takip etme vasıtası olarak entegre etmek için kilit bir ticaret piyasası olabileceğine inanıyor. Zuellig Pharma, Asya’da 13 ayrı ülkede bini aşkın sağlık sisteminden meydana gelen bir kullanıcı altyapısına hakimdir.

Blok Zincir Teknolojisi Kullanım Ağı Git Gide Büyüyor

Blok zincir teknolojisinin lojistik ve sağlık sektöründe kullanımı ilk değil. Bu sektör oturdukça geliştiriciler, paylaşımlı liste ve blok zinciri teknolojilerine insan kullanıcılarına bağlı kalan ya da merkezi servis vericiler ile faaliyet göstermesi yaklaşımlara nazaran karşılaştırmalı artılar sağlayan terim ispatları ve pratik aplikasyonlar başlattı. Birtakım girişimlerin gerçekten faydalı olduğu ispatlandı ve birtakım önemlerini ispatlamak için çok uğraş verdi, fakat blok zinciri teknolojisinin kullanımı, yelpazesi süre geçtikçe değişik sektörler arasında gelişiyor.

Emsal vererek, sağlık sektöründe MediLedger, eZTracker’a yakın fakat çok daha büyük bir topluluğa hitap eden, servis veren ve bağlı işletmelerden gelen ilaçların orijinalliğini ve pazardaki oluşumunu güvence altına alan bir teknolojik girişimdir.

Yakın bir biçimde, Koronavirüs salgını esnasında, insanların faaliyetlerini ve seyahatlerini denetim altında saklı tutarak, virüsün çoğalması konusunda verileri güvence altında tutmak için blok zinciri teknolojisini kullanan Koronavirüs kartları için birkaç öneri incelendi.

Hali hazırda birçok şirket; örneğin gıda, enerji paylaşımı ve daha da ileri gidecek olursak ayakkabı sektöründe aplikasyonlar ve faaliyetleri var; en güzel örnek olarak bir çeşit kıyafet kuruluşu olan New Balance, dolandırıcılığının önüne geçmek için Cardano blok zincirini işletiyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz