Takip Edilebilecek Metaverse Hisse Senedi Listesi

Birkaç teknoloji şirketi metaverse pastasından bir parça istiyor. Sanal alana bağlı hisse senetlerinin bir listesiyle metaverse evrenine nasıl yatırım yapılacağını gözden geçireceğiz.

Daha önce Takip Edilebilecek Metaverse Coinleri Listesi hazırlayıp sizlerle paylaşmıştık. Kripto para piyasasına ilginiz var ise o içeriğimize de göz atabilirsiniz. Şimdi dilerseniz takibinizde olması gereken Metaverse hisse senetleri listemiz geçelim;

  • Apple (NASDAQ: AAPL), şirketin önümüzdeki yıllarda piyasaya sürüleceği artırılmış gerçeklik (AR) gözlükleri üzerinde çalıştığı bildirilen potansiyel bir metaverse devi olarak öne çıkıyor.
  • Alfabe (NASDAQ:GOOG , NASDAQ:GOOGL) metaverse için planlarını detaylandırmadı, ancak CEO’sunun son yorumları uzaya ilgi duyduğunu gösteriyor.
  • Matterport (NASDAQ: MTTR), kullanıcıların ve şirketlerin odaları tarayarak sanal versiyonlarını oluşturmasına olanak tanıyan yazılımı ve 3D kameraları ile metaverse oyununa giriyor.
  • Roblox (NYSE: RBLX), kullanıcıların kendi deneyimlerini oluşturmalarına ve bunları başkalarına satmalarına olanak tanıyan ve onu metaverse yatırımcıları için mükemmel bir eşleşme haline getiren bir oyun geliştirme platformudur.

Metaverse Evreninin Faydaları ve Olanakları

  • Microsoft (NASDAQ: MSFT), Xbox oyunları bölümü aracılığıyla zaten sanal dünya geliştirmede büyük deneyime sahip olduğu için meta veri tabanına hükmedecek başka bir rakip.
  • Daha önce Facebook olan Meta (NASDAQ: FB), metaverse’den o kadar emin ki, gelecekteki geliştirme planlarına uyması için adını bile değiştirdi.
  • Unity Software (NYSE: U), şirketin odak noktasının diğer metaverse geliştiricileri tarafından büyük kullanım görebilecek oyun geliştirme yazılımı olduğu düşünüldüğünde bir metaverse oyuncusu olarak mantıklı.
  • Nvidia (NASDAQ: NVDA), bilgisayar oyunlarına güç veren grafik kartları gibi çeşitli teklifleri aracılığıyla video oyunlarına ve diğer teknolojilere odaklanan şirkete de uyuyor.
  • Sony (NYSE: SONY) oyun odaklı bir metaverse oyuncusu olarak da öne çıkıyor ve tüketicilere halihazırda bir sanal gerçeklik (VR) kulaklığı sunuyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here