StarLink (STARL) Coin Nedir ?

Kripto para dünyasının gelişimi ile birlikte, bu evrende çok sayıda farklı varyasyonlara sahip kripto para birimleri türedi. Çok fazla önemsenmeyen ve adeta bir tür espri olarak bu piyasada adını alan bir metaverse projesi olan StarLink, bütünüyle merkeziyetsiz bir Metaverse evreni yaratmayı amaçlıyor.

StarLink (STARL) Tarihçesi

Adı geçen kripto para birimi olan StarLink; temmuz ayı 2021 yılında hayata geçirilmiş bir projedir. Yapılım ve faaliyet aşaması olarak uzun vadede bu evrendeki kullanıcılara hitap edemese de merkezi olmayan bir Metaverse evreni betimleyerek; 3 boyutlu ortamda yani uzay düzeyinde bir platform oluşturdu.

Bu platform üzerinde ister oyuncular deyin ister kullanıcılar, birbirleriyle ilintili biçimde etkileşime girebiliyor(ister topluluklar halinde ister bireysel olarak). Uzay konseptli platformdan belirlenmiş arsa satın alabiliyor ve bu proje geliştiricileri tarafından sunulan bütün olgulardan yararlanabiliyor. Bu evrende uzay arazilerinin alışverişinin yapılması ise başka popüler bir yapım olan NFT sayesinde, pazarlar oluşturularak piyasa meydana getiriyor.

Kripto para Olarak STARL Coin

Bu projenin kripto para birimi simgesi olarak ise STARL coin olarak adlandırılan bu birim; projenin alışveriş mantığında token olarak işlev görmektedir. Bu kripto para birimini popüler hale getiren ve heyecan uyandıran kısmı ise hem oyun severlere hem de yatırım odaklı kullanıcılara hitap ediyor olması.

Bu durum kripto para biriminin menzilini oldukça genişletti ve başlangıç yapısından daha ilgi uyandırıcı hale getirdi. Üç boyutlu evrende faaliyet gösteren bu proje DeFi yapı projesi olduğu için, kullanım amacı yatırım olan kullanıcılarında odağını bu yöne çekmiş oldu.

StarLink (STARL) Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Oyun odaklı Metaverse projelerinden olan bu kripto para biriminin oluşturulma amacı; oyun sektöründe yer almak ve bu yolla oyun severleri bu platforma çekmek olsa da Metaverse projesiyle ortaklık yapacağından piyasada muazzam derecede fazla bir arza sahipti ve bu arzın tamamı piyasada dolaşıma girmiş oluşumundadır.

Popüler kripto para birimi olan StarL coin toplam piyasa arzı ise 375 milyon doların üstündedir. Daha fazla madenciliği yapılıp yapılmayacağı konusunda ise herhangi resmi kanallardan bir bilgi yok.

Henüz yapısal sistem sorunlarından olduğundan ötürü tam değerine ulaşamamış olsa da, pik seviyesine ulaştığında veya ulaşmaya yakın durumda dahi en gözde kripto para birimlerinden olması içten bile değil. Olası yakın vakitlerde adının gerek sosyal medyada gerekse teknoloji dünyasında çok konuşulan proje insanlarından olan Elon Musk ile özdeşleştirilmesi bu kripto para biriminin bu sanal dünyadaki rüştünü ispatlar nitelikte.

Avantajları ise basit düzeyde anlatılacak biçimde olan bu kripto para birimi; Metaverse projesi olarak hem oyuncu hem de yatırım amaçlı kullanıcıların dikkatini çektiği için, iki piyasa projelerinden daha da önde gitmesi ve kısa zamanda bu alana hakim olması çok da sürpriz değil.

StarLink (STARL) Coin Nereden ve Nasıl Alınır ?

Popüler olan ve daha da rüştünü ispatlamaya yakın bu kripto para birimi, kendi sanal dünyasında dahil olmak üzere, çok sayıda yapısal platformda ve NFT olarak adlandırılan simgesel yapılarda kullanılan kripto para birimleri olarak alıcıya öngörülmektedir. Dahası ERC-20 alternatif veri yollarına sahip olduğu için dijital ortamda varlık gösteren cüzdanlara iletimi ve çeşitli hizmetleri de bulunmaktadır.

Bu yapısıyla birçok alım yeri gösteren borsa yapılarında listelenme, kripto para birimi borsaları da bulunmaktadır. Gate IO, Uniswap, OKEx , LBank, Bitget, ShibaSwap, HitBTC gibi popüler olan borsalarda listelenmektedir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz