Son Zamanlarda Dikkat Çeken Polygon’un Değeri Tırmanıyor

MATIC, Dapps ve Defi platform yaratıcılarına olan cazibesine bağımlı olarak içinde bulunduğumuz sene içinde iki katına tırmanabilir.

Yakın tarihlerde Polygon 26 Aralık tarihi itibari ile 2.8988 dolar dolaylarında pik noktasına erişti. Bir başka kripto para birimlerine karşın, alanda başka oluşumlar gösteren kripto para birimleri inanılmaz düşüş gösterdiği 2021 senesinin bitişinde rağbet görüyor. Fakat, o vakitten bu yana, bu tutardan ani bir manevra ile geri çekilim gösterdi. 17 Ocak 2022 tarihi itibari ile MATIC kripto para birimi, token birimi noktasına 2,22 dolar düşmekteydi.

Bu, otuz gün gibi kısa bir zaman diliminden evvel en yüksek rağbet ve tutar miktarı %20 azaldığı manasına denk geliyor. Bu hareketlenmeler, kripto para biriminin fazlasıyla oynak olabileceğini betimliyor. Değer aralığı değişkenliği ise çok fazla durumdadır.

Bu gelişmeler dikkate alınarak, MATIC kripto para birimi türevinin 2022 yılında büyük ihtimalle sağlam bir grafik çizmesi için güzel bir fırsat olmasının da sebebi tam olarak burada gizlidir. Polygon kripto para biriminin dikkat çekici bir kripto para birimi çerçevesinde çoğul kullanışlılığı dikkate alındığında, bu konumdan ayağa kalkabilmesi için güzel bir fırsat olduğu varsayılıyor.

Polygon işlem Yapılanma Sistemleri

Polygon 2021 yılında hatırı sayılır bir derecede kazanç elde etti. 31 Aralık 2020 tarihi itibari ile 1.781 Cent olan miktarından işlem gören MATIC coin, 2021 yılı sonlarına doğru 2.5784 dolara kadar erişti. Bu olgular, onu 2021 senesi dahilinde en efektif icraat gösteren kripto para birimlerinden biri konumuna getiriyor. 2021 senesi süresince 144 kere, bütün sene süresince reelde elinde tutan bütün kullanıcılar için ilgi çekici bir yapılanma.

Asıl olan, geneli olarak MATIC kripto para vakıfı büyük olasılıkla baharda veya daha ileriki süreçlerde, hali hazırda artış ivmesi yaşadıktan sonra temin edildi. Bugün birçok kullanıcısının büyük ihtimalle MATIC kripto para birimi tokeni adedine 1,50 ile 2,00 dolar değer aralığında bir fiyat karşılığında konumlanmasından kuşkulanılmakta.

Bütün bu anlatılan ve ortaya çıkan gelişmeler ışığında, birçok değer sahibine büyük olasılıkla %16 ile %52 gibi bir değer, yüzde aralığında bir hayli güzel bir kazanç sağlıyor. Gelişmelerin süresi genellikle, Poligon vakıf kullanıcılarının 2022 yılında diğer bir sansasyonel pik noktasına erişim grafiğini takip etmek istiyor.

Polygon (MATIC) Web 3.0 Çalışmaları

Yakın tarihler baz alındığında, Polygon’un kendisine ait olan blog internet sayfası, yaratıcıların başka blok zincirlerine nazaran “Web 3.0” teknolojisi için Polygon yapısını temel aldığını betimleyen bir bilgilendirici metni yayımladı. Web3 adlı teknoloji, bütün verileri saklı halde barındırmak için devasa servis sağlayıcılarına bağımlı durumda kalmayan, merkeziyetsiz bir web versiyonu olan internet ağının daha güncel bir versiyonunu tanımlar.

Dahası ek olarak, internet evreninin bir ileriki “merkeziyetsiz” sürümünü içinde bulunduracak birden fazla çeşitli noktalara vakıf Polygon türevi blok zincir teknoloji yapılanmalarını temsil eder. Yapısal hareketlenmeler, Alphabet, Amazon ya da Microsoft tarzı dev servis sağlayıcılarının internet veri aktarma göndermelerinin genelini denetim halinde tuttuğu hali hazırda işlem gören “merkezi” yapıdan değişik bir şekilde çalışılır.

Polygon, aynı anda, herhangi bir değişikliğe izin vermeyen tokenler (NFT tanımı) ve başka sanal ögeler için yaratıcıların gözdesi durumuna erişti.

O derece ilgi çekici bir durumda ki Polygon ağında yapıların durması maliyetlerin yükselmesi ve yapıların hızının kesilme durumları yaşandı. Polygon, ilk olarak daha seri yapı zamanları ve daha az fiyatlar ile bir Ethereum karşıtı yapılanma sistemi olarak dizayn edildi.

Polygon konu paylaşımı, Polygon’u bir Ethereum akış tasarısı blok zinciri olarak iş gören Web3 üyelerinin çalışan miktarı üstünden geçtiğimiz sene için yüz kat kadar yükseliş gösterdiğini açıkladı.

Polygon Ağ Protokolü NFT’lerin Gözdesi

Neticede, devasa şirketler NFT piyasalarında NFT ögelerini teşhir etmek amacı ile bir ağ protokolü olarak Polygon’u tercih ediyorlar. Misal olarak, son vakitlerde Associated Press, kendi içerik mesleklerine yardımcı olmak için Polygon kripto para birimini kendi NFT piyasasında faaliyet göstereceğini açıkladı.

Polygon, bu alandaki becerilerini ileri seviyelere taşımak için kısa zaman evvel Mir Protokolü adındaki ağ platformunu bünyesine kattığını tüm dünyayla paylaştı. Bu, Ethereum platformundan ırak konumda merkezi olmayan aplikasyonlar meydana getirmek hedefiyle “sıfır veri ispatları” kullanmasına olanak tanıyacaktır. Platform için kendi MATIC kripto para birimlerini işleterek ödeme işlemini yürüttü.

Kripto Para Birimi Olan MATIC ile Ne Planlamalı ?

Polygon’un NFT yaratıcı tasarlayıcı grubu ile kendi süratle gelişim gösteren platform arasındaki dikkat çekiciliği, MATIC kripto para birimin daha arşa tırmanmasına olanak tanıyacak. Polygon’un yaratıcı ekibi, Defi internet sayfaları ve kripto para birimini bir yatırım aracı olarak kullanan kullanıcılar arasındaki büyüleyici imajı, 2022 senesinde MATIC kripto para birimini daha da popüler hale getirecek.

Kullanıcılar veya tüccarlar büyük olasılıkla sene içerisinde iki katına katlamasına ya da iki katına yükselme potansiyelini takip etmelidir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here