Solana NFT’leri yakında OpenSea Platformunda

Solana’nın (SOL) NFT’leri sonunda OpenSea’ye geldiğine dair bir süredir kripto topluluğunda dedikodular dönüyordu. Bu nihayet dün bir duyuru ile doğrulandı.

OpenSea’ye göre, Solana’nın NFT’lerinin önümüzdeki Nisan ayında yapılması planlanıyor. Şirket, haberi bir duyuruyla açıkladı:

Bir hatırlatma olarak, platform şu anda Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Klaytn (KLAY) blok zincirleriyle uyumludur. Solana’nın aralarında gelişi bu nedenle dikkate değerdir.

Öte yandan, Solana’nın NFT ekosistemi kurulmaya başlıyor. Cryptoslam tarafından yayınlanan verilere göre, geçen Mart ayında bu blok zincirinde satılan NFT’ler 140 milyon doları buldu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu, aynı dönemde toplam 1,6 milyar dolarlık satış yapan ebedi rakibi Ethereum’un oldukça altında kalıyor. Ancak bazıları, “Made by Solana” gerçek bir alternatifin ortaya çıkacağına bahse giriyor. Geçen Ocak ayında Ethereum’un 2022 yılı boyunca rakibinin NFT’leri tarafından tehdit edilebileceğini iddia eden JP Morgan analistlerinin durumu budur.

Diğer pazar yerleri için sonuçlar

Magic Eden gibi mevcut pazar yerleri için, OpenSea juggernaut’un Solana NFT sektörüne gelişi elbette tam olarak iyi bir haber değil. İkincisi, şu anda Solana’da yaratılan karşılıksız token satışlarının %90’ını topluyor. NFT ekosisteminde OpenSea’nin işgal ettiği önemli yer göz önüne alındığında, çökebilecek bir pazar payı.

OpenSea’nin en iyi 10 NFT koleksiyonu

Ancak şimdilik, Solana’nın NFT koleksiyonları, Cryptopunks veya Bored Ape Yacht Club gibi projeleri harekete geçiren coşkudan yararlanmıyor. Degenerate Ape Academy veya Pesky Penguins gibi büyük Ethereum projelerinin taklitleri hala fazlaca mevcut. Solana’nın NFT’leri gerçekten öne çıkmayı ve ivme kazanmayı başarabilecek mi? Göreceğiz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here