Socios.com Fan Tokenlar Chiliz (CHZ) duyurularından sonra yükseliyor

Socios.com ekosistemi, kripto para piyasasındaki bu gerilim döneminde biraz nefes alıyor. Yeni bir borsa, token yakma ve Chiliz test ağının 2. aşamasına geçişle ilgili listeleme duyurularının ardından, fan tokenleri haftanın başında önemli artışlar kaydetti.

FAn Tokenlar renklenmeye başladı

Kripto para piyasasında Terra (LUNA) olayının yanı sıra jeopolitik ve makro-ekonomik bağlam tarafından şiddetlenen atmosferde, grafiklerde yeşil mumlar nadirdir ve bu rengi görmek gerçekten rahatlatıyor.

Haftanın başında, spor meraklıları, taraftar tokenlerinin yükseliş rallisine öncülük ettiğini ve değer kazandığını gördüklerinde biraz nefes alabildiler. Örneğin, Paris Saint-Germain Fan Token (PSG), Pazartesi gecesinden bu yana neredeyse %150 tırmandı ve 10 dolar civarında sabitlenmeden önce 5 dolardan 12 doların üzerine çıktı.

Özetle, taraftar tokenları, spor hayranlarının coşkusunu paraya dönüştürmek için tasarlanmış dijital tokenlardır. Dünya sporunda büyük isimlerle ortaklıklar kurabilen Socios.com şirketi tarafından icat edildi ve demokratikleştirildi: Formula 1’deki Alpler takımı, Paris Saint-Germain, FC Barcelona ve diğerleri.

Chiliz (CHZ), Socios.com Fan Tokenleri Güçlendiren Kripto Para Birimi

Chiliz, test ağının 2. aşamasını duyurdu

FAN Token fiyatlarındaki bu ani artışın ana nedenlerinden biri, Socios.com’un dayandığı protokol olan Chiliz’in (CHZ) son duyuruları olacaktır. CHZ tokeni, fan tokenlarıı almak isteyen spor meraklıları için bir değişim para birimi olarak hizmet ettiğinden, platformun gerçek yakıtıdır.

Bu 17 Mayıs Salı günü Chiliz, “Scoville” adlı test ağının ikinci aşaması olan Jalapeno’nun lansmanını açıkladı. Bu, daha geniş anlamda, platformun 2022’nin sonunda yapılması planlanan ana ağı Chiliz Chain 2.0’a geçişinin bir parçası.

Bu ikinci aşamada test edilecek başlıca yeni özellikler arasında, ekosistemdeki ilk merkezi olmayan değişim olacak PepperSwap’ın piyasaya sürüldüğünü ilk olarak not ediyoruz. Buna ek olarak ve kesinlikle çılgınlığı yaratan şey de buydu, taraftar tokenları tutarak anketlere ve kulüp yönetim oylarına katılma olasılığı.

Gerçekten de, benzersiz ve ayrıcalıklı deneyimlere erişime ek olarak, Socios.com ve Chiliz’in gerçek değer önerisi, özellikle karar alma süreçlerine katılarak sporseverlerin favori kulüpleriyle etkileşim kurmasını sağlama yeteneğinde yatmaktadır.

Taraftar tokenları için iyi haber

Chiliz ekosistemindeki bu heyecan verici gelişmelerin yanı sıra her bir taraftar tokenine özgü bazı iyi haberler de geldi. 18 Mayıs Çarşamba günü, BitPanda değişim platformu, Paris Saint-Germain’inki de dahil olmak üzere fan token listelendiğini duyurdu.

Buna ek olarak, Chiliz dolaşımdaki bazı fan tokenlerini yok eden ve böylece onlara yukarı doğru baskı uygulayan oldukça özel bir token yakma mekanizması kullanıyor; “HEAD2HEAD”

Örneğin, 11 Mayıs’ta Inter Milan, İtalya Kupası finali için Torino’dan Juventus ile karşılaştı. Bu karşılaşmanın bir parçası olarak, Chiliz şu yakma sürecini başlattı: Her gol için 2000 fan token ve kazanan takım için 4000 fan token imha edilecek.

Oldukça mantıklı bir şekilde, bu mekanizma en iyi performans gösteren takımları ve sonuç olarak fan tokenlarına yatırım yapan destekçileri ödüllendirir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz