DeFi Platformları için işinize Yarayacak 7 Araç

DeFi piyasa hareketi, para kullanımı yapmak için en kazançlı platformlardan bir tanesidir, fakat bu alana yeni giriş yapanlar için çevre daraltıcı ve karmaşık olabilir. Kişisel bütçenizi gerçekten donatmak değil, yatırımlarınızı incelemek ve takip etmek zahmetli, zorlayıcı olabilir.

Bu sebep ile, size servis edilen, vaat edilen birbirinden farklı DeFi araçlarını ele almalısınız. Bunlar, DeFi yapısını inceleme altına almanıza ve yeni para kullanım olanakları bulmanıza olanak tanıyacak ki bu da bütün veri yapılarından daha basit ve kullanışlı bir biçimde önünüze sunacak.

Kısaca DeFi Nedir ?

DeFi, Merkezi Olmayan Finans manasına gelir ve üstünden geçtiğimiz son zamanlarda yani bir iki sene içerisinde blok zinciri teknolojisinin mihenk taşı olarak nitelendirilmiştir. DeFi ticaret piyasası, Ethereum’un akıllı kontratları sayesinde popüler oldu ve geliştiricilerin ekonomi için yeni merkezi olmayan aplikasyonlar dizayn etmesinin önünü açtı.

Daha anlaşılır bir şekilde anlatacak olursak, DeFi, bütün merkezi olmayan ekonomik yapı vasıtalarını ve kripto para kullanıcılarının öge alım satımı yapmalarına olanak tanıyan DeFi ağlarını ve ek olarak çoğunlukla kültürel hale gelmiş ekonomik yapıda yer alan finansal servis etmenlerini kullanımınıza sunar.

Kripto para kullanıcılarının ögelerini basit bir yolla takip etmelerine ve izlemelerine olanak tanıyan en iyi yedi DeFi vasıtasını seçtik. Bu vasıtalardan bazıları, herhangi bir problem yaşamadan bir DeFi tecrübesi için efektif bir biçimde gereklidir, başka anlatılar ise yararlı durumda yer alabilecek eklemelerdir.

DeFi Platformlarında Kullanabileceğiniz En Yararlı Araçlar

1. MetaMask

MetaMask, en popüler DeFi araçlarından biridir. Metamask, bir motor uzvu olarak faaliyet gösteren bir kripto para hesabı olmasına karşın, katılımcıların bütün Ethereum sanal evreni ve onun birden fazla merkezi olmayan aplikasyonu (Dapps) ile ilişkili hale girmesini olanak tanıdığı için kuvvetli bir vasıtasıdır.

Hesap, en popüler internet arama motorları ile (Chrome, Brave, Firefox, Microsoft Edge) entegre durumdadır. NFT’ler için ele alınan bir tanım ola ERC-721 tokenleri içinde yer almak üzere Ethereum blok zincirini uyumlu hale getirir.

Faiz Kazanmak için En iyi Kripto Cüzdanları

DeFi katılımcıları, birbirinden farklı merkezi olmayan kripto finans yapılarına (DEX’ler) bağlı kalmak için MetaMask’ı ele almayı sıkıntısız bulacaktır, bu da onu diğerlerinden cezbedici DeFi platformları arasında birlikte entegre şekilde faaliyet gösterebilir, değerli bir DeFi vasıtası haline getirir.

2. DeFi Pulse

DeFi Pulse, bütün DeFi aplikasyonlarının öncü amiralidir. Bu öncü araç, bütün DeFi ögelerinizi ve projelerinizi takip etmenize olanak tanır.

Kripto para teknolojisi ile uğraşı verenler, birçok DeFi protokolü konusunda en son gelişme ve haberleri takip etmek için DeFi Pulse’u da ele alabilir.

Başka hesaplama durumlarına ek olarak, devasa DeFi platformlarının total kilitli önemini (TVL) izler. DeFi Pulse’un zemin hazırladığı bir başka kullanışlı işlevi DeFi Yayını ismi verilen en iyi DeFi rezervlerinin bir hale getirilmesidir.

3. DefiLlama

DefiLlama, DeFi platformlarını takip eden, kilitli total önemi (TVL) ve çeşitli zaman yapılarındaki farklılıkları barındıran istatistiki verileri sağlayan epeyce kullanışlı bir vasıtadır.

Bu DeFi aracı, ticaret pazarındaki bütün DeFi platformlarını içine katmayı hedefler ve içinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde Ethereum, Binance Smart Chain, Solana, Avalanche, Polygon ve daha çok yapıdaki platformları kendi yapısında yayınlar.

DeFi Llama ek olarak katılımcıların farklı kategorilere göre platformları basit bir şekilde analiz etmelerine olanak tanır.

DefiLlama, katılımcıların birden çok blok zincirindeki platformları basit bir şekilde takip etmesini ve kıyas yapmasını sağlayan kuvvetli bir DeFi aracıdır.

4. DappRadar

DappRadar, üç bini aşkın Dapps için analiz mantığı vaat eden bir protokoldür. İlk olarak, Litvanya’da hayata geçti ve ileri seviyeye getirmeyi, olanaklı olduğunca fazla adette DeFi karışımını içine katmayı hedefliyor.

DappRadar’ın esas artısı, katılımcılar ve geliştiriciler için bilgi kıyası ile inceleme mantığını basit hale indirgemesidir. Katılımcılar, Dapps ile alakalı bütün hali hazırda bulunan bilgileri inceleme altına alarak daha sağlam ve ayakları yere sağlam basan kararlar verebilir. Geliştiriciler, yeni Dapp’leri incelemek ve geliştirmek için DappRadar’ı ele alırken, katılımcılar bilgilerini bu DeFi vasıtasından alıp bir ticaret piyasası katılımcısı haline bürünebilir.

5. Dune Analytics

Dune Analytics, blok zinciri inceleme ve analizi için kullanılır. Katılımcılar, bir blok zincirinden alınan bilgileri görsel hale getirmek için basit bir şekilde özel alanlar dizayn edebilir. Vasıta, analizler için SQL kullanır ve analizlerin neticelerinin gösterge çizelgesinde görsel hale getirilmesine yardımcı olur. Kullanıcılar, analizler için çizelgeleri ele alabilir ya da kendi çizelgelerini dizayn edebilir.

Dune Analytics, katılımcıların Ethereum, Matic, Optimistic ve xDai’den bilgileri herhangi bir ücret ödemeden bedava bir şekilde elde etmesine ve inceleme altına alınmasına yardımcı olur.

Bu DeFi vasıtasının temel işlevi yapıları görsel hale getirebilme yeteneğidir. Sadece bir dezavantajı, katılımcının bedava versiyonda aynı zaman diliminde sadece üç adet analiz yapısı çalıştırabilmesidir.

6. Revert Finance

Revert Finance, DeFi likidite dizayn edicileri için kuvvetli bir analiz aracıdır. Bu araç, kullanıcılara UniSwap (V2 ve V3) ve SushiSwap DEX’lerde ki likidite hacim yapıları konusunda elzem ve doğru veriler ile birlikte destekçi olmayı hedeflemektedir.

Vasıta, basit ve anlaşılması kolay bir ana sayfaya vakıftır ve kullanıcılara hangi likidite havuzlarının fonlanacağına karar vermek için gerekli bilgileri sağlar.

Revert Finance’in kolay ve amiral özelliği, katılımcıya bütün kritik verileri bir ölçekte sunmasıdır. Esas çizelge yaratımı, ögelerin total değerini USD biçiminde servis eder. Bu DeFi vasıtası ek olarak bütün stake hediyelerini, hali hazırda yer alan piyasa ücretlerini ve hali hazırda yer edinen LP tokenlerini belirtir.

7. APY.Vision

APY.Vision, likidite hacim dizayn edicilerini ve performans geliştiricileri için temel analiz ve takip etme aracınız haline gelmeyi hedefler.

Bütün DeFi kullanıcılarının, gelir elde edebilmek için ele alınan bütün servis etmenleri ve yatırımları titizlik ile takip etmeleri gerekir. İşte tam burada platform, DeFi likidite konumlarını ve hep yerini alacak mali sarfiyatları reel zamanlı olarak denetim altında tutmanıza olanak tanıyacak DeFi araçlarından bir tanesidir.

Başka araçlardan çeşitli olarak APY.Vision, kullanımınızın ilk ve son konumlarının ön görü şeklinde analizini meydana getirir. Aynı vakitte, kalıcı sarfiyat ve saklı barındırma kazancının kritiğini yapmak için bilgi dizayn edebilir.

Seçilebilecek En Yararlı DeFi Araçları için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her kripto para kullanıcısının çeşitli yollar ile yol haritası vardır ve ele alınacak doğru DeFi araçlarına karar verirken en değerli ve kritik iki etmen olan çeşitli bir altyapı kanalına vakıftır.

Ticaret pazarındaki hızlı farklılıklara dikkat etmek çok değerlidir ve bu sebep ile likidite dizayn edicileri ve kazanç gelir elde edicileri olan tecrübeli kripto para kullanıcılarının birçoğu, ögeleri konusunda reel ve tam zamanlı veriler servis etmek için bir DeFi aracına gereksinim duyar.

Bütün bu DeFi araçlarının bütün platformları ve DeFi kripto para birimlerini ya da platformlarını teşvik etmediğini, tam da bu sebep ile her kullanıcının büyük olasılık ile çeşitli vasıtalar tercih edeceğinin altını çizmek son derece kıymetlidir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz