Samsung, Metaverse Evrenine Giriş Yaptı!

Güney Koreli elektronik şirketi Samsung, kripto para işlevleri ve donanımlarıyla bezenmiş en yeni amiral gemisi akıllı telefonunun lansmanını düzenledi.

Teknoloji devi, yeni Galaxy S22 Ultra akıllı cihazının da kullanıcıların beğenisine sunulduğu “Unpacked 2022” sanal aktivitesinde Samsung Hesabı tanıttı.

Samsung yeni Galaxy S22 Ultra Akıllı Telefonu ile Kripto Dünyasına Adım Attı

Hesap, kripto para birimleri gibi karışık sanal içeriklere ulaşabilmek ve bunları farkına varabilmek için lanse edildi. Ek olarak, inceleme verilerine göre öğrenci kimlikleri, ehliyetler ve bölge hesapları ile sanal ev ya da araba kartları, kredi ve banka kartları, biniş kartları ve aşı cüzdanları gibi kişisel verileri denetimli bir biçimde muhafaza edebilir.

Muhafaza altındaki ödeme cüzdanı, firmanın kendi ödeme platformu Samsung Pay ile faaliyet gösterecek. Güvenlik, duyarlı verileri ve blok zinciri hesaplarını kodlayan ve bunları telefonun temel işletim yapısından farklı kılan Samsung’un Knox Vault protokolü vasıtası ile meydana getiriliyor.

Samsung, Apple İle Olan Rekabeti Kızışıyor

Yeni hesap, duyarlı kişisel bilgileri de denetimli bir biçimde muhafaza eden Apple Hesap ile direkt bir şekilde rekabet durumundadır. Fakat Samsung, kripto öge saklama ve karşılamalarını aktif hale getirerek bir adım ilerideyken Apple bunu kullanmıyor.

Fakat Samsung’un 10 Şubat 2022 tarihinde kripto özelliği, yardımcı olunan kripto para birimleri ve öge saklama alanı sistemi konusunda çok az veri vardı.

8 Şubat 2022 tarihinde Apple, iPhone’da “Tap To Pay” i açıklamayı hedefleyen kendi Apple Pay yapısında geliştirmeler yaptığını açıkladı.

Bu işlev, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara temassız tutar karşılama özellikleri servis edecek, fakat teknoloji devi kripto para türevlerine kuşkulu bir biçimde yaklaştığından kripto para birimleri için teşvik yok.

Metaverse Evrenine Giriş

Samsung, yeni Galaxy araçlarını ve teknolojisini Decentraland Metaverse’deki sanal bir Samsung 837X çevresinde duyurdu. Yeni üst düzey mobil cihazların ön siparişini de oluşturabilecekleri sanal aktiviteye yüz bini aşkın katılımcı dahil oldu.

Metaverse 101: Nedir ve Neden ilgilenmelisiniz ?

Kuruluş, ocak ayı ilk zamanlarında Decentraland ile iş birliği içinde olan amiral gemisi 837 marketini açan Metaverse’de başlangıç çıkışını düzenledi. O esnada firma, “Bu, Decentraland var oluş sürecindeki en dev marka arsa sahiplenmesinden biri” dedi.

Samsung ek olarak, karşılıksız token (NFT) ortamına da katılım sağladı. Ocak ayının ilk zamanlarında, kuruluşun 2022 senesindeki televizyon dizisinin, kullanıcıların akıllı televizyonlarındaki bir protokol vasıtası ile direkt bir kripto sanatını temin etmelerine yardımcı olan NFT’leri pak tabi olarak arkasında duracağını ve teşvik edeceğini ifade etti.

2021 senesinin sekizinci ayında, Güney Kore’nin merkezi finans yapısı sanal kripto para birimi denemesinin öncü gelişimi akıllı cihazlara optimize edileceğini ifade etti.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz