Apple’da Metaverse Kervanına Katıldı!

Apple CEO’su Tim Cook, metaverse teknolojisinin çok büyük potansiyele hakim olduğunu ve kuruluşunun buna göre kullanım gördüğünü iletiyor. “Bizim için çok enteresan” dedi. Global yatırım finans yapıları Morgan Stanley ve Goldman Sachs, metaverse’in sekiz trilyon dolarlık bir şans olabileceğini ön görüyor.

CEO Tim Cook, Apple’ın Metaverse’de Çok Büyük Gelecek Gördüğünü Paylaştı

Apple Inc., üzerinden geçtiğimiz hafta Q1 2022 gelir elde etme beyanı esnasında metaverse teknolojisi konusunda bir soruyu cevapladı. CEO Tim Cook’a “Metaverse şansı ve Apple’ın bu ticaret piyasasındaki konumu konusunda ne düşünüyorsunuz?” diye soru yöneltildi.

Apple CEO’su, “Biz sürekli yenilikler peşinde koşan bir firmayız” diye cevap verdi. “Yani her daim yeni ve ilerlemekte olan teknolojilerin gelişimine tanık oluyoruz. Ve bu sektörün bizim için ne denli enteresan olduğundan uzun uzun söz ettim.”

2022’de Patlamaya Hazır En iyi Metaverse Kripto Oyunları

Cook, “İçinde bulunduğumuz zaman diliminde App Store’da bugün milyonlarca kullanıcı için olağanüstü VR [artırılmış gerçeklik] tecrübeleri oluşturan on dört bini aşkın ARKit aplikasyonumuz var” diyerek konunun ayrıntılarına indi:

Bu sektörde çok büyük bir gelecek görüyoruz ve bu varsayım ışığında adımlarımızı atıyoruz.

Bazı şahıslar, metaverse teknolojisinin olası kapasitesinin trilyonlarca dolar olduğunu ön gördü. Global yatırım finans yapıları Goldman Sachs ve Morgan Stanley, metaverse’in sekiz trilyon dolarlık bir ticaret piyasası şansı olduğunu varsayıyor.

2021 senesi aralık ayı tarihinde, Bank of America’nın analisti Haim Israel, metaverse’nin kripto para birimlerinin genel olarak para birimi olarak iş göreceğini devasa bir şans olduğunu açıkladı. “Kesinlikle bunun tahmin edilemez seviyelerde bir şans olduğuna inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz