Robinhood, işlem ücreti olmayan bir Web 3.0 cüzdanı yayınlayacak

Robinhood, Web 3.0 için uyarlanmış cüzdanının yaklaşmakta olduğunu duyurdu. Bu, artık işlem ücreti ödemenize izin vermeyecek, yeni başlayanlar için bile erişim kolay olacaktır.

Robinhood yeni cüzdanını sunuyor

Kuzey Amerika borsa platformu Robinhood, cüzdanının yaklaşmakta olan gelişini resmi olarak duyurarak Web 3.0’a geçişini hızlandırıyor;

Örneğin, MetaMask veya Frame gibi kripto para birimlerinizi tam olarak kontrol etmenizi sağlayan bir dijital cüzdan olacaktır. Ancak burada, yeni başlayanlar için kolayca kullanılabilir hale getirmek için kullanıcı deneyimi önemli olacaktır.

Cüzdandan beklenen temel işlevleri, yani kripto para birimlerinizi değiştirmek veya büyütmek için merkezi olmayan finans (DeFi) ile etkileşim kurma yeteneğinin yanı sıra depolama ve onun değiştirilemez tokenlerini (NFT’ler) görme olasılığını bulacaksınız.

Gerçekten de Robinhood cüzdanının artık işlem ücreti ödemeyeceği görülüyor. Uygulama daha sonra üçüncü taraf likidite sağlayıcılarıyla çalışacak, ancak şu anda bu konuda daha fazla bilgi bulunmuyor.

Güvenlik açısından olası bir dezavantaj

Robinhood’un yeni ürününün varsayılan niteliklerine, şu anda %100 doğrulayacak hiçbir şey olmamasına rağmen, bazı noktalar bu vaadi gölgeleyebilir. Bu, Ledger tipi bir donanım cüzdanıyla uyumluluk eksikliği ve mobil cihazlarda özel kullanım olacaktır.

Mevcut iletişimde hiçbir şeyin bu varsayımı açıkça onaylamadığını, ancak hiçbir şeyin onunla çelişmediğini belirtmek önemlidir, bu da alanı sorgulamaya açık bırakır. Sonuç olarak, bir güvenlik sorunu ortaya çıkabilir.

Web3 Cüzdanı Nedir? Bilinmesi Gerekenler

Ve iyi bir nedenle, bir donanım cüzdanı tarafından korunmayan bir cüzdanda, fonlar tamamen savunmasızdır, çünkü bunun kurtarma ifadesi kullanıcının makinesinde saklanır. Bu, son zamanlarda 655.000 dolar kaybeden bir yatırımcıda görüldüğü gibi, bir saldırı noktası olabilir.

Bu tür bir risk mobilde daha da fazladır, çünkü seyahat ettiğimizde muhtemelen her tür güvenli olmayan internet ağına bağlanmamız olasıdır.

Robinhood’un işini sorgulamadan izlenmesi gereken bir soru var. Yine de firmanın finansal yatırımları herkes için erişilebilir hale getirme yeteneğini vurgulamalıyız ve ekosistemin genel halk arasında demokratikleşmesini hızlandıracak olan bu tür girişimlerdir.

Henüz bir çıkış tarihi bildirilmediyse, erken erişim elde etmeyi ummak için e-posta adresinizi bir bekleme listesine kaydetmeniz mümkündür.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz