Yeni çıkacak Solana tabanlı en iyi 5 kripto projesi

Solana tabanlı projelerde özel bir şey var. Sonuçta Solana, saniyede 65.000 işlem gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor ki bu, Ethereum’un saniyede yalnızca 13 işlem kapasitesinden çok daha fazla. Sadece bu da değil, Solana her işlemi Ethereum veya diğer blok zincirlerine kıyasla maliyetin çok altında işler. Solana’daki ortalama işlem maliyeti 0,0025 ABD doları iken, Ethereum’unki 10 ila 65 ABD Doları arasındadır.

Etkileyici, değil mi? Bu nedenle kripto kullanıcıları her zaman Solana tabanlı kripto projelerinin peşindedir. Bu nedenle, bu makalede, 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Solana tabanlı en iyi 5 kripto projesini listeledik.

1. Nezha: Yeni Nesil Tahmin Pazarı

Tahmin piyasası, 1500’lere kadar uzanan kayıtlı varlığın kanıtı olan asırlık bir endüstridir. O günlerde bu bir eğlence biçimiydi. Ancak bugün, stake edilen fonları kaybetme riskinin yüksek olması nedeniyle bu eğlence bölümünü bir şekilde kaybetti. Yine de tahmin piyasası milyarlarca değerinde bir endüstri olmaya devam ediyor, ancak potansiyeli bundan çok daha fazla.

Bu asırlık endüstriyi tutan tek şey, kitlelerin zor kazanılmış paralarını tahmin piyasalarında kaybetme korkusudur. Dolayısıyla, bu korkuyu ortadan kaldırırsak, tahmin piyasası büyük bir ivme kazanacaktır. Pazar büyüklüğünden bahsetmişken, 2019-2027 arasında %11,5 oranında büyüyen tahmin pazarı endüstrisi, 2027’de 120 milyar doları aşacak.

Şimdi, bir DeFi protokolü kitlelere oyunun sonucu ne olursa olsun yatırımlarının güvende kalacağını garanti edebilirse, tahmin pazarının önümüzdeki günlerde ne büyüklükte olacağını hayal edin. Tahmin piyasasını riske attığı için Nezha’nın yaptığı tam olarak budur. Tahmin piyasasını tamamen değiştirecek ve bu asırlık finans endüstrisini daha erişilebilir hale getirerek demokratikleşmesinde kilit bir rol oynayacak.

2022 için göze çarpan kripto paralar

Nezha’da kullanıcılarının ana paralarını yatırmaları gerekmez. Bunun yerine, protokolün kullanıcı fonlarından elde ettiği getiri üzerine bahse gireceklerdir. İnanılmaz! Sadece bu değil, aynı zamanda Nezha’nın verim oluşturma sürecini anlamak da oldukça basittir.

Likidite motoru, önce tüm kullanıcı fonlarını toplar ve ardından mümkün olan en yüksek verimi elde etmek için bunu Solend veya Tulip gibi çeşitli harici DeFi protokollerine taşır. Harici DeFi protokolleri tarafından temerrüt riskini azaltmak için Nezha’nın dijital varlık uzmanları risklere karşı koruma sağlar. Bu şekilde Nezha, kullanıcı fonlarının güvenliğini sağlar.

Bunu yaparak, Nezha verimi günlük olarak kazanır, ancak her hafta tahmin havuzlarına yatırılır. Oradan, fonlar verim potuna gidecek. Kazanan tüm cüzdanlar, kazanan miktarlarını oradan talep edebilecek.

İlk yinelemede, oyun döngüsüne giren her kullanıcı, giriş başına altı sayı alacaktır. Girişlerin sayısı ise kullanıcının Nezha’ya yatırdığı miktara bağlı olacaktır. Ancak bu mekanizma sadece kısa bir süre devam edecek, çünkü Nezha belirli bir noktanın üzerine çıktıktan sonra farklı bir mekanizma benimseyecektir.

Nezha’nın tüm bu yönleri bir şeyi netleştiriyor! Nezha, yenilikçi konsepti ve mekanizması sayesinde tahmin pazarında önemli bir rol oynayacak.

2. Opera: Web 3.0 Tarayıcısı 

Opera, internet sektöründe global bir markadır. Dünya çapında 380 milyon kullanıcısı ile bugün en çok kullanılan mobil tarayıcılardan biridir. Yine de Opera gibi bir marka bile Web 3.0 ve kripto dünyasının cazibesinden uzak kalamadı.

Norveçli şirket, 2018’de entegre kripto cüzdanı ve web3 işlevlerine sahip temel bir web tarayıcısını piyasaya sürerek kripto alanındaki ilk adımını attı. Ancak Opera, büyüyen Web3 endüstrisinde bir yer açmak için yalnızca bu yıl ciddi adımlar atıyor.

Bu yılın Ocak ayında Opera, Ethereum blok zinciriyle sınırlı özel bir Web 3.0 tarayıcısı başlattı. Ancak şimdi, Solana’da da 2022’nin ilk çeyreğinde kullanıma sunmayı planlıyor. Bu yeni Opera Web 3.0 tarayıcısı, merkezi olmayan uygulamaları tam olarak destekleyecek.

Brave Browser’ın Web3 tarayıcı pazarını ne kadar hızlı ele geçirdiğini göz önünde bulunduran Opera, bu gelişmekte olan pazarın dışında kalmamasını sağlamak için doğru zamanda bir hamle yapıyor ve geniş kullanıcı tabanı ve etkileyici geçmiş performansı nedeniyle, yakında çıkacak olan Solana tabanlı Opera Web 3.0 tarayıcısı kesinlikle Q1 2022’de dikkat edilmesi gereken projeler arasında yer alıyor.

3. SolanaPrime

2021’de NFT, DeFi ve oyun endüstrilerinde muazzam bir büyüme oldu. Örneğin, NFT satışları 2020’de 25 milyar dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. DeFi’ye gelince, 2021’de kilitlenen kripto para birimi miktarı 100 milyar doları aştı. Şimdi uzmanlar, 2022’nin daha da iyi bir yıl olacağına inanıyor. Bu alanlardaki etkileyici projeleri desteklemek için Solana destekli SolanaPrime, 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya çıkıyor.

SolanaPrime, Llama Ventures, Sheesha Finance, ZBS Capital gibi önde gelen yatırımcılardan tohum finansmanını artırdı. Ayrıca PRIME olarak bilinen kripto para birimini de piyasaya sürecek. Bu coini satın alan herhangi bir kullanıcı, alıcılar için ödül olması gereken XPRIME coinlerini alacak.

4. PIQSOL

2021’de olağanüstü bir yıldan sonra, NFT alanının bu yıl yeni zirvelere ulaşması bekleniyor. Ancak üst düzey NFT projelerinin artan fiyatları erişilebilirliklerini azalttı. Bu hızda, NFT endüstrisi yakında özel fiziksel nadir sanatlar endüstrisinin dijital versiyonu olma yolunda ilerleyecektir.

PIQSOL, NFT’lerin parçalara ayrılmasını içeriyor, bu da önde gelen sanatçıların NFT’lerini bile kitleler için satın alınabilir hale getirecek. PIQSOL Holdings’in pazara girdiği yer burasıdır. PIQSOL, Solana ekosistemindeki ilk kesirli, kademeli NFT platformudur. Solana sayesinde PIQSOL, işlemleri daha hızlı ve çok düşük bir maliyetle gerçekleştirebilecek ve bu da onu önde gelen Ethereum tabanlı NFT pazarlarından bazılarından daha etkili hale getirecek.

5. Dappio Wonderland

Dappio Wonderland, kitleler için DeFi uygulamalarını basitleştirmek istiyor ve bu olmadan benimseme oranlarını artırmanın imkansız olduğu ortaya çıkıyor. Yaptığı şey, DeFi’nin doğasında bulunan zorlukları göz önünde bulundurarak çözümler yaratmaktır. Bunu yaparak, Dappio, DeFi protokollerinin kullanımını ve anlaşılmasını kolaylaştıran bir DeFi araçları ve hizmetleri paketi oluşturur.

Alfprotocol : Solana Tabanlı Kaldıraçlı dApp

Dappio’nun hedeflediği iki spesifik segment, Solana’daki en üstteki iki segment olan GameFi ve DeFi’dir. Borç verme, ödünç alma ve stake etmeyi içeren tüm getirilerin bir toplayıcısı olarak inşa edilen kripto kullanıcıları, Solana tabanlı tüm projelerdeki faiz oranlarını karşılaştırmak için Dappio’ya dönebilir. Yerel simgesi DAP’dir ve bunun için Dappio 2022’nin ilk çeyreğinde bir IDO başlatacaktır. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz