Nvidia (NVDA) Hisse Senedi için 2022 Neden önemli ?

Nvidia (NASDAQ: NVDA) ayı piyasasında ve NVDA hissesi tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %33 düştü. Bu arada, Nasdaq 22 Kasım’daki zirvesinden bu yana %15 düşüşle düzeltme bölgesinde. Eminim bazı yatırımcılar Nvidia’nın alım satım hareketinin teknoloji hisselerinin uzun bir ayı piyasasına girmek üzere olduğuna dair bir işaret olup olmadığını merak ediyor.

Analistler, ekonomi tamamen raydan çıkmadıkça Nvidia, dünya çapında hızlanmaya devam eden seküler trendlerden yararlanmak için mükemmel bir konumda.

Teknoloji Hisselerinde Düşüş Devam Ediyor

NVDA hissesi yıl içinde %20,5 düştü. Nvidia’nın %9,5 ağırlıkla ikinci en büyük pozisyon olduğu VanEck Vectors Semiconductor ETF (NASDAQ: SMH ) bugüne kadar %12 düştü. Teknoloji hisseleri için iyi bir vekil olan Invesco QQQ Trust (NASDAQ: QQQ ) ise %11,6 düşüş yaşadı.

NVDA hissesi 230 dolar seviyesine yaklaşıyor. En son Ekim ayının sonlarına doğru bu seviyelerdeydi. Bu nedenle, mevcut seviyelerden işlem gördüğünden bu yana çok uzun zaman geçmedi. Hisseler 150 dolardan işlem görüyor olsaydı, bu farklı bir hikaye olurdu. 

Analistler, en büyük teknoloji hisselerinin çoğunun hala tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın olduğuna dikkat çekti. Nvidia o gemide değil. NVDA hissesi 22 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 346,47 dolara ulaştığından beri, hisseler değerinin üçte birini kaybetti.

Nvidia (NVDA) Hissesi 2022’de 400 Dolar Olur Mu ?

Nvidia, mali üçüncü çeyreği için 17 Kasım’da sonuçlarını açıkladı. Şirket, oyun segmentinden bir önceki çeyreğe göre %5 ve bir yıl öncesine göre %42 daha yüksek olan 3.22 milyar dolarlık rekor gelir elde etti. Gelir bakımından ikinci en büyük pazar platformu olan veri merkezlerinden elde edilen gelir, sırasıyla %24 ve yıldan yıla %55 artarak 2,94 milyar dolara ulaştı. Bu iki platform, üçüncü çeyrekte toplam 7,1 milyar dolarlık gelirin %87’sini oluşturdu.

Amerika’nın en iyi CEO’larından biri olarak görülen CEO Jensen Huang geleceği şöyle özetledi :

Omniverse, [GPU Teknoloji Konferansında] ana temaydı. Sanal dünyalara atlayabildiğimizde nelerin mümkün olduğunu gösterdik. Omniverse, işbirlikçi tasarım, müşteri hizmetleri avatarları ve video konferanstan fabrikaların, işleme tesislerinin ve hatta tüm şehirlerin dijital ikizlerine kadar kullanılacak. Omniverse, NVIDIA’nın yapay zeka, simülasyon, grafik ve bilgi işlem altyapısındaki uzmanlığını bir araya getiriyor. Bu, olacakların buzdağının görünen kısmı.

Metaverse ile Bağlantılı Hisse Senetleri

Bu , 2.27 trilyon dolarlık piyasa değeri olan Microsoft (NASDAQ: MSFT) için % 34,3’e denk geliyor. Microsoft’un FCF getirisi %2.7’dir. Nvidia’nınki %1,2. Ancak Nvidia gelirlerini ve FCF’yi biraz daha hızlı bir şekilde artırıyor.

Hisse senetleri fiyatları 2022’de geçen yılki kadar iyi olması beklenmiyor. Artan faiz oranları da hisse fiyatlarının geri çekilmesinde rol oynayacaktır. Son olarak, S&P 500 son beş yılda ikiye katlandı, bir noktada nefes alması gerekiyor. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here