Polkadex (PDEX): Web3 ve DeFi için kripto borsası

Polkadot (DOT) parachain müzayedelerinin yeni turu, kendi parachain slotlarını güvence altına almak için yarışan birkaç blok zinciri projesiyle başladı. Polkadex (PDEX), önceki açık artırmalardan taahhüt edilen 300.000’den fazla DOT ile 16. açık artırmaya giriyor ve şu anda ilk sırada olan Bifrost Finance’i yakından takip ediyor. 

Polkadex (PDEX) Nedir?

Polkadex, Web3 ve merkezi olmayan finans (DeFi) ticaretini kolaylaştırmak için tasarlanmış, merkezi olmayan bir eşler arası (P2P) kripto para borsasıdır. Polkadex ekibi, Substrate kullanarak platformu oluşturdu ve sipariş defteri tabanlı yaklaşımı kullanarak en iyi merkezileştirilmiş (CEX) ve merkezi olmayan borsaları (DEX) tek bir platformda birleştirmeyi hedefliyor.

Bu yazının yazıldığı tarihte, Polkadex Crowdloan’a 1270 katkı üzerinden 311.250 DOT yatırıldı. Proje için yüksek düzeyde topluluk desteği, Polkadex’in Parallel Finance , Equilibrium, KuCoin , Kraken ve Gate.io dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli kripto para birimi oyuncusu ile ortaklığına bağlanabilir. Açık ara en büyük katkı payının, yaklaşık %47’nin, ilk parti Polkadot müzayedelerinden bir parachain slot kazananı olan Parallel Finance kullanılarak yapıldığını belirtmekte fayda var.

Polkadex CEO’su ve kurucu ortağı Gautham J, bir parachain slotunu güvence altına almanın önemi hakkında şunları söyledi:

“Bir parachain slotunu güvenceye almak, Polkadex’in tüm DeFi ve Web 3’ün ticaret motoru olma misyonunu yerine getirme yolunda uzun bir yol kat edecek.”

Polkadex’in müzayedeyi kazanması ve kendi para zincirini güvenceye alması, daha geniş DeFi ekosisteminin likiditesini artırma konusunda uzun bir yol kat edecek. Yenilikçi Polkadex Orderbook ve diğer ticaret ürünleri sayesinde, canlı ve yakında canlı olacak parachain projeleri de dahil olmak üzere Polkadot ekosistemindeki yerel tokenler, zincirler arası, gözetimsiz Polkadex borsasında satışa sunulacak.

Polkadex COO’su ve Kurucu Ortağı Deepansh Singh, yaptığı açıklamada, Polkadex ve Polkadex Crowdloans’a destek için topluluğa şükranlarını dile getirdi. Singh, “Polkadex’in Polkadot ekosistemi ve diğer parachains genelindeki likiditeyi ve varlıkları desteklemesinden daha fazla heyecan duyamazdık” dedi ve bir parachain slotu kazanmanın bunun “sorunsuz olmasını” sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Polkadex Parachain Müzayedesi

Polkadex’e yönelik yaygın destek, büyük ölçüde Polkadex ekibi tarafından bir araya getirilen kazançlı bir parachain ödül programına atfedilebilir. Ekip, ödül havuzuna 2 milyon PDEX tokeni tahsis ettiğinden ve 1 milyon DOT açık artırma sınırı olduğundan, her Polkadex Crowdloan katılımcısı, yatırılan her DOT için en az 2 PDEX kazanacaktır. Yeni ödül yapısı, kullanıcılar için Aralık ayında başlayan ikinci Polkadot müzayedelerinde sunulandan 10 kat daha fazla kazançlı. Ekip, PDEX tabanlı ödüllere ek olarak, Polkadex Orderbook’u kullanırken özel indirimler ve ticaret ayrıcalıkları sağlayacak ilk 1000 DOT katılımcısına özel NFT’ler de dağıtacak.

Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) parachain müzayedelerine nasıl katılınır?

Parachain müzayedelerinin ilk partisi geçen Kasım ayında yayınlandığından beri, kendi parachain slotları için yarışan çeşitli blockchain projelerinin kitle kredisi kampanyalarında 147 milyondan fazla DOT (mevcut piyasa oranlarında yaklaşık 2,44 milyar dolar değerinde) toplandı.

Parachainler, Polkadot Relay Chain’i beslemek için tasarlanmış özelleştirilmiş blok zincirlerdir. Projeye özel tasarım, düşük işlem maliyetlerini korurken daha yüksek verim elde etmelerini sağlar. Her müzayede kazananı, 96 haftalık bir süre için bir Polkadot parachain kiralaması kazanır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here