Ons Altın FED öncesi savunmada kalmaya devam ediyor

Altın fiyatı, agresif Fed’in sıkılaştırıcı beklentileri sayesinde, ABD doları ve Hazine getirilerindeki fiyat hareketinin insafına kalıyor. Bu arada, ABD’den birinci kademe ekonomik verilerin olmaması, dikkatleri Fed’in yorumlarına ve uzayan Rusya-Ukrayna savaşı karşısında enflasyon ve büyüme risklerine ilişkin artan endişelere bırakıyor.

Piyasa havasının kötüleşmesi durumunda, ABD doları için liman talebi tekrar devreye girecek ve Altın fiyatındaki yukarı yönlü hareketi sınırlayacaktır. Ek olarak, Hazine getirilerindeki yenilenen yükseliş de XAUUSD’yi kontrol edebilir.

Altın fiyatında destek ve direnç seviyeleri

Altın fiyatının 1.982 doların üzerindeki toparlanmayı, bir günlük Fibonacci %61.8’in, önceki haftanın yükseği ve bir günlük üst Bollinger bandını almak için mücadele ettiğini gösteriyor.

İkincisinin üzerinde bir kabul, bir önceki günün en yüksek seviyesi olan 1.998 dolara doğru yükseliş trendini sürdürmek için kritik öneme sahip.

Bu seviyenin öncesinde, bir günlük Fibonacci %23,6, bir haftalık pivot noktası R1 ve bir günlük pivot noktası R1’in çakıştığı 1.991 dolar civarında bir dizi sert direnç seviyesi görülüyor.

Öte yandan, önceki günün en düşük seviyesi 1.971 dolar güçlü destek görevi görüyor, bunun altında haftalık Fibonacci’ye %38,2’lik bir düşüş ile 1.966 dolar olacak.

Daha da aşağılarda, XAUUSD satıcıları, önceki yılın en yüksek seviyesi ile Fibonacci’nin bir aylık %61.8’inin birleşimi olan 1.960 dolarda güçlü desteği hedefleyebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here