Ons Altın 1.812 Dolar direnci ile karşı karşıya

Altın fiyatı, önceki haftanın iyimser momentumunu Pazartesi günü tazeleyerek genişletti, ancak zayıf likidite nedeniyle boğalar daha yüksek seviyelerde tutunamıyor. Altın fiyatı, ABD dolarındaki toparlanmanın etkisiyle altı günün en yüksek seviyesinden hafifliyor. Bununla birlikte, zayıf Hazine getirileri boğalara destek vererek altın fiyatındaki düzeltici düşüşü sınırlandırıyor. Geleceğe bakıldığında, altın fiyatı yıl sonu akışlarının, dolardaki dinamiklerin ve getirilerin insafına kalacak.

Ons Altın’da izlenmesi gereken önemli seviyeler

Bu fiyat bölgesi çevresinde, bir günlük R2 pivot noktası, bir günlük Fibonacci %161.8 ve önceki dört saatlik yüksek seviye çakışıyor. Aralık ayının en yüksek seviyesi olan 1.814 doları çıkarmak için ikincisinin üzerinde sürekli bir hareket gerekiyor. Aylık zirvenin üzerinde kabul, bir günlük R2 pivot noktasını test etmek için 1.817 dolara çıkartacaktır.

Alternatif olarak, en yakın destek, bir aylık Fibonacci %38.2 ve bir saatlik SMA50’nin kesiştiği nokta olan 1.803 dolara denk geliyor. Altın satıcıları için bir sonraki durak, bir günlük SMA50, bir haftalık Fibonacci %38.2 ve bir günlük SMA5’in kesiştiği noktada 1.800 dolarda görülüyor. Satış baskısı yoğunlaşırsa, ayılar bir hafta Fibonacci %61.8 temas noktası, bir gün SMA10 ve bir hafta pivot noktası S1 olan 1.792 doları hedefleyecektir.

XAU/USD boğaları için bir sonraki savunma hattı, günlük SMA100’ün göründüğü 1.789 dolar seviyeleri. Daha aşağıda, bir aylık %23.6 Fibonacci ve dört saatlik SMA100’ün 1.787 dolar seviyesini test edebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz