Ons Altın 1.750 dolardan toparlanmaya çalışıyor

Altın, günün erken saatlerinde 1.740 doların altına düştükten sonra yönünü tersine çevirdi ve erken Amerika seansında 1.750 dolara yükseldi. İyileşen piyasa havası doların güçlenmesini zorlaştırıyor ve XAU/USD’yi yükseltiyor gibi görünüyor.

Daha düşük zaman diliminde, altın fiyatları, bir aşamadan sonra düşüş momentumunun devam ettiğini gösteren bir Ters Bayrak oluşturuyor. 1.812.15 dolardan çizilen aşağı eğimli trend çizgisi, bir barikat görevi görüyor. 1,787,75 dolardan azalan 200 dönemlik Basit Hareketli Ortalama (SMA), aşağı yönlü filtrelere katkıda bulunuyor. Momentum osilatörü, Göreceli Güç Endeksi (RSI) (14) aşırı alım sinyalleri gösteriyor. Ayrıca, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) (12,29,9) geri çekme hareketindeki yorgunluğu gösteriyor.

Piyasa konsensüsüne göre, ABD ekonomisi Haziran ayında 270 bin iş ekledi, bu önceki 390 binden daha yüksek. Ancak, İşsizlik Oranı %3,6’da sabit kalabilir. İşgücü piyasasına yapılan daha düşük ilavelerin iş piyasasında bir yavaşlamaya benzemediğini belirtmekte fayda var. ABD istihdam seviyesi optimaldir ve daha fazla iş için daha az alana sahiptir. Ancak bu, Federal Rezerv’in (Fed) aşırı kısıtlayıcı politika önlemleri açıklama konusundaki güvenini azaltabilir.

ABD ISM Yeni Siparişler Endeksi, sırasıyla 62.1 ve 57.6 olan tahminlerin ve önceki baskının önemli ölçüde altında 55.6’ya indi. Karşılık gelen veriler, hane halklarının ileriye dönük talebini yansıtır ve nihayetinde, düşük Yeni Siparişler Endeksi, ileride daha düşük talebi gösterir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz