NBA, oyuncuların performansına göre gelişecek olan NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor

NBA, Playoff aşamaları sırasında oyuncu istatistiklerine göre özellikleri değişecek 18.000 adet NFT’den oluşan bir koleksiyon olan The Association’ı sunar. 16 farklı takım için 240 oyuncunun toplam 75 sürümü basketbol severler tarafından kullanılabilir.

NBA, dinamik NFT konseptini açıkladı

Ulusal Basketbol Birliği (NBA), 18.000 taraftarın yeni değiştirilemez token (NFT) koleksiyonunu ücretsiz olarak basmasına izin verecek.

Aslında, yalnızca Ethereum (ETH) blok zincirinde işlem ücreti ödemek zorunda kalacaklar ve 240 farklı oyuncudan rastgele 75 sürümden birini alacaklar. İçeriği 22 Nisan’da açıklanacak olan bu koleksiyonda toplam 16 takım temsil edilecek.

Farklı NFT kopyaları için istatistikler, oyuncuların NBA Playoff oyunlarındaki gerçek hayattaki performanslarını takiben zamanla değişecektir. Arka plandaki çerçeveler de renklerinin ve desenlerinin değiştiğini görebilir.

Futbol, ​​Blockchain, Kripto Para Birimleri ve NFT’ler

Bu koleksiyonun lansmanının gaz maliyeti dışında bir maliyeti yok. Aslında, mint işlemi kişi başına bir kopya ile sınırlı olacak ve bir tane yapabilmek için platforma ilk bağlanan ve projenin Discord sunucusuna katılan ilk kişiler arasında yer alarak bir İzin Ver listesinin parçası olmanız gerekiyor.

Ayrıca, bazı kopyalar, NFT’lerin bir başka dizisi olan ve yarışmanın en sembolik basketlerinin videoları olarak sunulan NBA Top Shot sahiplerine ayrılacak.

Bağlılığa ilham veren bir konsept

Gerçek hayattaki olaylara dayalı olarak gelişen bir NFT kavramı yeni değil. Spor alanı açısından bu duruma en yakın örnek Sorare‘dir . Oyuncuların maçlarındaki performanslarının oyundaki sonucu ve sıralamayı etkileyeceği bir fantezi futbol oyunudur.

Sorare benzeri bir oyun şu an için gündemde değilse, NBA’in 6 Nisan’da The Association adına marka başvurusunda bulunması ilginç olmaya devam ediyor. Bu nedenle, bu NFT’lerin devam edeceği ve belki de gelecekte başka kopyalarla birleştirileceği konusunda spekülasyon yapabiliriz.

Koleksiyon boyutuna katma değer getiren bu tarz mekanikler, taraftarları birleştirmek adına spor alanında demokratikleşmeye meyledecek bir uygulama olduğu kesin.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here