Meta, Kripto Telif Topluluğuna Dahil Oldu

Meta, açık kripto gelir telif haklarını teşvik etmek için şu anda otuz delegeli topluluğa dahil oluyor. Sosyal medya devi Twitter kurucu iş birlikçisi Jack Dorsey, iyileştirmeyi övdü ve muazzam olarak sıfatlandırdı.

Meta kısa bir zaman evvel Diem sabit kripto para projesini Silvergate’e devretti.

Mark Zuckerberg, Stabilcoin Projesini Sonlandırdı!

Meta, ana kripto telif haklarını bütün kullanıcıların kullanması için ücretsiz hale getirme güvencesini vererek Crypto Open Patent Alliance’a (COPA) dahil oldu. Grup, başkaları arasında delege olarak Block, Coinbase, Kraken, MicroStrategy ve Uniswap’ı listeler.

Topluluk, 31 Ocak’ta sosyal medya mecrasına selam veren ve Shayne O’Reilly’nin Meta’yı temsil edeceğini belirten bir duyuru paylaştı.

COPA’nın bir delegesi olarak Meta, savunma sebepleri haricinde, hiç kimseye karşı kripto para birimi telif haklarını zorlamaz. Bu, bu şartın haricindeki herhangi bir telif hakkının bütün kullanıcıların kullanması için ücretsiz olacağı manasına denk gelir.

Meta’nın kripto para sektörüne olan alakası son birkaç yıldır ayan beyan ortadaydı. İlk olarak, Meta’ya tekrardan prestij kazanmadan evvel hayata geçen Diem girişimi ile piyasaya giriş yapmıştı. Şimdi, ilk odak merkezi metaverse ve NFT sanal ögeleri ve daha fazlasının olabileceği ortada.

Sosyal medya devi Twitter’ın kurucu işbirlikçisi Jack Dorsey de gelişme konusunda görüş beyan etti ve bir gönderide “Bu muazzam” diyerek methetti. Dorsey, kripto ticaret pazarına en iyi servisin sadece zaten mülk sahiplerinin değil, bütün kullanıcıların menfaatlerine hizmet ederek sona erdiğine yönelik açıklamalarda bulundu.

COPA, “ileri gelen kripto para telif hakkı müttefiki” olarak açıklıyor ve “bütün katılımcılar için ana teknolojileri muhafaza etmek” için açık kaynaklı bir alan oluşturmaya odaklanıyor. Endüstriler arası ortaklık girişiminde ekonomik yapı servisler işletmeleri, kripto para firmaları ve konumlu şirketler ile faaliyet gösteriyor. Block, Coinbase, Kraken, MicroStrategy ve Uniswap içinde olmak üzere otuzu aşkın delegesi bulunmaktadır.

Silvergate, Diem’den Blok Zincir Karşılama Platformu Ögelerini Temin Etti

Öte yandan Meta’nın Diem girişimindeki sanal ögeleri satma düşüncesi ile alakalı bir miktar gelişme kaydedildi. Kuruluş, sabit kripto para projesini ve sanal ögelerini Ocak 2022 tarihinin son zamanlarına doğru satmak istediğini ve müşteri aradığını duyurdu. Diem’i elden çıkarma düşüncesinin arkasındaki başlıca sebep legal problemlerdi.

31 Ocak 2022 tarihinde, sanal öge ticaret piyasasındaki bir ekonomik alternatif servis hizmetleri olan Silvergate, Diem ile alakalı düşüncesi mülkiyet ve başka ögeleri temin ettiğini açıkladı. Bu teknolojiyi, global çaptaki ödemeler için Silvergate ticaret odaklı bir sabit kripto para birimi dizayn etmek için kullanmayı hedefliyor.

Meta şu anda odağını yoğun olarak üstünde faaliyet gösterdiği meta bilgiye dönüştürecek. Kuruluşun, gayretlerini seri hale getirmek için Microsoft’tan yüz geliştiricisini bünyesine kattığı aktarıldı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz