Lüks marka Balenciaga kripto paraları kabul edecek

Ünlü lüks marka Balenciaga, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto paraları yeni bir ödeme aracı olarak kabul edecek. Önümüzdeki ay ABD mağazalarında ve çevrimiçi mağazası balenciaga.com’da aktif olması bekleniyor.

Ünlü lüks marka Balenciaga, kripto paraları yeni bir ödeme aracı olarak kabul etmek istediğini açıkladı.

Bu perspektifte, şirket Amerika Birleşik Devletleri’nde, özellikle Madison Avenue (New York’ta) veya Rodeo Drive’da (Beverly Hills’de) bulunan amiral mağazalarıyla başlayacak.

Bu fiziksel mağazalara ek olarak, Balenciaga bu ödeme yöntemini web sitesine de genişletecek. Tabii ki, diğer bölgeler daha sonra eklenecektir. Bu, önümüzdeki ay, yani Haziran ayında başlaması bekleniyor.

PayPal, kripto ile ilgili hizmetlerin geliştirilmesine devam etmek istiyor

Şu anda şirket, bu ödeme çözümünün uygulanması için yeni tedarikçisini düşünüyor. Her neyse, Balenciaga başlangıçta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kabul etmeyi planlıyor.

Piyasa dalgalı bir seyir izlese de ünlü moda evi uzun vadede bu sürece dahil olmak istediğini belirtti.

Balenciaga diğer lüks markalara katılıyor

Kripto para birimlerinin yeni bir ödeme aracı olarak benimsenmesi, büyük lüks markalar için yeni değil. Gerçekten de, bazı şirketler muhtemelen yeni bir müşteri tipine uyum sağlamak için Balenciaga’dan çok önce faaliyete geçti.

Geçtiğimiz günlerde ünlü saat markası TAG Heuer, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterilerinin satın almaları için kripto para biriminde ödeme yapabileceklerini duyurdu.

Ayrıca bu yaklaşımı benimseyen lüks hazır giyim markası Philipp Plein ve Gucci olan Watches World lüks saatlerin alım satım platformundan da bahsedelim. İkincisi, The Sandbox (SAND) metaverse’e girişini de duyurduğu için bu sektöre iyi bir şekilde dahil oldu

Dolayısıyla bu haber, bu büyük markalar adına Web 3.0 dünyasına önemli bir adım attığını gösteriyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz