Louis Vuitton, NFT’leri kazanmak için mobil oyununu zenginleştiriyor

Geçen yaz, karşılıksız token (NFT) kazanmak için bir mobil oyun yayınlayan Louis Vuitton, bunun için yeni özellikler açıkladı. Böylece markanın sunduğu deneyim sırasında 10 ek NFT kazanılabilirsiniz.

Geçen Ağustos ayında, ünlü lüks marka Louis Vuitton, App Store ve Play Store‘da değiştirilemez token (NFT) kazanma imkanı sunan bir mobil oyunu tanıttı. Louis: The Game adlı bir oyun.

Markaya adını veren Louis Vuitton’un 200. doğum yıldönümü vesilesiyle vizyona giren macerada Vivienne adında bir karakter yer alıyor. Farklı seviyelerde, her biri markanın tarihinin bir bölümünü anlatan bir kartpostalın kilidini açmanıza izin veren 200 mum bulmalısınız.

STEPN NFT Oyunu: Koşarak Para Kazan!

Başlangıçta Louis Vuitton, profil resmi olarak kullanılabilecek 30 sanatsal NFT’nin kilidini açma imkanı sundu. Şimdi, 10 ek dijital kreasyon kazanmanıza izin vermek için iki yeni seviye eklendi:

Markaya göre oyun 2 milyondan fazla indirilmiş olsa da yine de büyük bir başarı olduğunu söyleyemeyiz. Gerçekten de, şimdiye kadar, örneğin Play Store’da yalnızca 2,2/5 puan topladı.

Lüks markalar ve NFT dünyası

Bu oyun dışında, LVMH’nin karşılıksız tokenlerle ilgili bir deneyim sunduğu ilk sefer değil. Geçen sonbaharda Lady Gaga ile ortaklaşa bir cuvée üreten LVMH grubunun bir başka özelliği olan Dom Perrignon’dan bahsedebiliriz. Bu , çift NFT’leri ile teslim edilen sınırlı sayıda şişeyi içeriyordu.

Genel olarak lüks sektörü, NFT’lerin müşteri tabanını genişletmek için pazarlamalarında önemli bir dikey olabileceğini anlamıştır. Avatarlar için moda ürünleri sunmak üzere geçen Şubat ayında The Sandbox metaverse’e katılan Gucci‘yi de düşünüyoruz.

Sonuç her zaman orada olmasa da, gelecekte bu tür entegrasyonları daha fazla göreceğimize şüphe yok.

Bütün bunlar lükse mahsus bir uygulama değildir. Örneğin Cannes şehri, kültürel mirasını tanıtmak için anıtlarını temsil eden NFT’lerin satışını yakın zamanda duyurdu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here