Ünlü Giyim Markası Gucci, The Sandbox’ta Sanal Arsalar Aldı

Gayrimenkul pazarının yükseldiği bir gizem değil, fakat COVID-19 salgını az tanınan bir arsa alım sürecini daha da ateşledi. Gerçekten de birtakım kullanıcılar bölgeler için milyonlarca para harcıyor. Sadece New York ya da Beverly Hills’de konumlanmamakta. Temel olarak, arsalar reel olarak burada, fakat içinde bulunduğumuz Dünya’da hali hazırda konumlu değil.

Bunun yerine, arsa aktif olarak, teknoloji uzmanlarının metaverse ismini verdiği bir evrende yer alır. Bu tarz bir meta bilgi saklama alanı evreni, blok zinciri altyapılı merkezi olmayan bir meta bilgi saklama alanı olan The Sandbox‘tır.

Oldukça popüler moda kıyafet markası Gucci, bu sektöre damgasını vuran en son yatırım yapan dev firma. Vogue Business’ın 9 Şubat 2022 tarihi itibari ile açıklanan inceleme verisine göre,

“Gucci, Gen Z temalı protokolü Gucci Vault için meta bilgi altyapısındaki ögelerini geliştirirken, sanal gayrimenkul platformu The Sandbox’ta kendi sanal evrenini sanal evrene sunacak.”

Duyurulmayan sayıda arsa temin eden Gucci moda geliştiricileri vasıtası ile meydana getirilen metaverse moda içerikleri insanların temin etmesi için hazır olacaktı. Moda konseptli metaverse endüstrisine ek olarak, Sandbox kullanıcılarının oyunun sanal gerçekliğinde temin etmeleri ve kuşanmaları için moda varlıkları barındıracak.

The Sandbox’a göre az önce anlatılan kısım, çocukluk günlerinden esinlendi. ‘Gucci Labirenti’ olarak isimlendirildi.

“Bu sektörün geleceği ve metaverse konusudaki beyanları teşvik edecek.”

Gucci platformu, NFT‘ler ve servis vericisi de içinde olmak üzere Gucci’nin metaverse ile alakalı projeleri ile entegre haldedir.

Popüler marka, 2020 senesinin aralık ayında yetkili bir giyim hazinesi listelemek ve duyurmak için iki Roblox geliştiricisiyle iş birliği yapmıştı. Ek olarak Roblox’ta “Gucci Garden Experience” isimli sanal bir merkezi yapı meydana getirdi. Bilhassa, Roblox içeriklerinden birtakım ürünleri, gerçek Gucci çantalarıyla kıyaslanılabilir tutarlarla, binlerce dolara tekrardan temin edildi ve tekrardan satıldı.

Diğer Metaverse Projelerine Yatırım Yapan Kuruluşlar

Farklı endüstrilerden çeşitli kullanıcılar aynı alakayı gösterdiler. Dört büyük mentorluk şirketinden biri olan PriceWaterCoopers (PwC) Hong Kong, bu sene dört Ocak 2022 tarihinde sanal arsa temin etti. Nike, McDonalds’da bu kervana katılım gösterdi.

2021 senesinde hemen hemen on altı bin kullanıcı yeni bir blok zincir teknolojisi ilintili video oyununda sanal arsalar temin etti. SAND kripto para biriminin geçtiğimiz sene yüzde dokuz bini aşkın seviyelerde yükselmesinin sebeplerinden biri de bu etkendir.

Metaverse Projesi GMeta.One Decentraland Ekosisteminde Arsa Aldı!

Bu gelişme ile beraber, basın vaktinde, amiral gemisi kripto para biriminin yüzde birlik seviyelerde düzenleme ile dört virgül altmış dolar dolaylarından işlem gördüğünün altını çizmekte yarar var.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz