Litecoin (LTC) 2022 Fiyat Tahminleri

Blockchain dünyası, son zamanlarda büyük zaman yükseltmeleri sunan ağların bir eğilimini görüyor. Blok zincirinin toplam kullanıcılarının sayısı artmaya devam ettikçe, bu ağlar doğal olarak mümkün olduğu kadar çok pazar payını elde etmek istiyor. Bu nedenle, ağlar yükseltmelerinden büyük gösteriler yapıyor, yeşil teknolojiyi, yüksek ölçeklenebilirliği, düşük ücretleri ve bir kullanıcının bir platforma bakarken dikkate alacağı diğer önemli faktörleri övüyor.

Litecoin (LTC) MimbleWimble Yükseltmesi 

Litecoin, “MimbleWimble” yükseltmesi sayesinde büyük değişiklikler geçiren birçok ağ arasında yer alıyor. Uzun bir beklentiden sonra, Litecoin sonunda yeni protokolün ağına ulaştığını görebiliriz. Yatırımcılar, analistlerin yükseltmenin önemli bir katalizör olduğuna inanıp inanmadığını görmek için Litecoin fiyat tahminlerini arıyorlar.

MimbleWimble, Litecoin protokolüne özgü bir teknoloji değildir. Aksine, bir süredir etrafta olan ve çok sayıda başka blok zinciri projesinin altında yatan bir şey. MimbleWimble, kendi kriptografi markasıyla gizliliği vurgulayan bir protokoldür. Eliptik Eğri Kriptografisi (ECC) , bir ağın, verileri kamuya açık bir şekilde kaydetmesine gerek kalmadan işlemleri ve taraflarını doğrulamasını sağlar.

Gerçekten de, MimbleWimble’ı ağına uygulayarak Litecoin, işlemleri oldukça özelleştirilmiş hale getirebilecek. Kullanıcıların işlemleri artık belirli bir cüzdan adresine izlenemeyecek. Para biriminin kendisi değiştirilebilir hale gelecektir. Tabii ki, bunların ikisi de Monero (XMR) gibi mahremiyete aşırı derecede sabitlenmiş ağlara çekiyor . Bu nedenle Litecoin, bu diğer ağların yanında zorlu bir rakip olacak.

Uzmanlardan Litecoin (LTC) Fiyat Tahminleri

Litecoin, bir süredir ağına MimbleWimble protokolünün eklenmesiyle uğraşıyor. İlk olarak geçen yılın Kasım ayında duyurulan ağ, yükseltmenin yayınlanması için belirli bir tarih vermiyor. Bununla birlikte, yükseltmenin bundan sadece birkaç hafta sonra olabileceğine dair spekülasyonlar bolca bulunuyor.

Aralık ayında, bazı Litecoin geliştiricileri, dağıtımın Ocak ayında gerçekleşmesini bekliyordu. Şimdi, Litecoin Vakfı temsilcileri, yükseltmenin yayınlanmadan önce son inceleme turlarında olduğunu söylüyor.

Yatırımcılar, bu sunumun LTC kazançları için bir katalizör olmasını bekliyor. Hal böyle olunca, Litecoin fiyatı tahminlerine olan ilgi yeniden artıyor. Litecoin’in 2022’si için bazı analistlerin tahminlerine bir göz atalım:

  • CoinPriceForecast , 2022 yılına kadar LTC kripto para birimi için 60 doların üzerinde kazanç bekliyor. Site, yıl sonuna kadar 192 dolarlık bir fiyat hedefliyor.
  • Digitalcoin’in yıl sonu tahmini oldukça benzer, LTC’nin 2022’yi 186.25 dolardan bitirmesini bekliyor.
  • Wallet Investor, gelecek yılın Ocak ayına kadar kripto para için 206.82 dolar fiyat öngörüyor.
  • Daha da fazla yükseliş, LTC’nin önümüzdeki Ocak ayına kadar 268.84 dolara ulaştığını gören Gov Capital‘den geliyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here