Litecoin Kaç TL? - LTC Coin Fiyatı

Litecoin LTC coin nedir?, Litecoin ne kadar. Litecoin coin bugün fiyatı $162.44 fiyatından işlem görmektedir. Litecoin market hacmi toplam $11,239,047,616.00 seviyesindedir. LTC coinin günlük değişimi ortalama 3.99% yükseliş 'dır.

 • litecoin
  Litecoin (LTC)
 • Canlı Fiyat
  $162.44
 • 24s %
  3.99%
 • Piyasa Değeri
  $11,239,047,616.00
 • Hacim
  $1,694,912,646.00
 • Mevcut Tedarik
  69,132,396 LTC
 • SIRA
  19
Litecoin Grafik

Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Paralar ve Bitcoin'e aşina biriyseniz Litecoin'i duymama imkanınız yok dersek yanlış olmaz. Bu sanal alanda birçok alternatif kripto para birimi olduğunu biliyorsunuzdur. Litecoin (LTC) var olan ve Bitcoin'in bir çatalı olarak yaratılan altcoinlerden biridir. Litecoin, Bitcoin ile aynı özelliklerin çoğunu paylaşıyor ancak daha hafif ve daha hızlı olmayı hedefliyor. En ilginç olan, Litecoin'in asla Bitcoin'e rakip olmayı veya onunla rekabet etmeyi amaçlamaması.

Bitcoin ve Litecoin arasında önemli farklılıklar vardır. BTC, 21 milyon adet ile sınırlıyken, Litecoin 84 milyon ile ondan dört kat daha fazla. LTC, blok başına 50 jcoinlik bir madencilik ödülüyle başladı, ancak ödül her 840.000 blokta bir yarıya inecek ve bu da BTC'deki 210.000 blok eşiğinden dört kat daha büyük olduğu anlamına geliyor. Litecoin için işlem ücreti, 0.0001 BTC'lik minimum Bitcoin ücretinden daha yüksek olan 0.02 LTC'dir, ancak LTC'nin de Bitcoin'den daha düşük bir değere sahip olduğunu unutmayın. Bu farkın faktörü esas olarak bloke zamandır. Blok süresi, madencilerin blok zincirindeki bir bloğu onaylamaları için gereken zamandır.

Litecoin Madenciliği

Bitcoin, SHA256 hash algoritmasını kullanırken, Litecoin scrypt algoritmasını kullanmaktadır.. Bitcoin'in algoritması, ham işlem gücüne sahip daha büyük sistemler için iyidir, LTC'nin sistemi ise büyük miktarda bellek gerektirerek büyük ölçekli özel donanım saldırıları gerçekleştirmeyi maliyetli hale getirmek için tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, sistem, büyük miktarda RAM içeren ve bellek olan sistemleri tercih eder.

Bunun madenciler için anlamı, süper pahalı Bitcoin FPGA ve ASIC donanımının scrypt madenciliğinde avantajsız olmasıdır. İyi haber şu ki, bir zamanlar bitcoin madenciliği için kullanılan güçlü grafik kartlarına sahip bilgisayarların modası geçmiş ve LTC madenciliği için yeniden kullanılabilir, madencilik süreci BTC ile aynıdır.

Süreci biraz daha kolay ve katılımcılar için daha ödüllendirici hale getirebilecek madencilik havuzları var ve havuzların kapsamlı bir listesini çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Bir havuza katılmak veya tek başınıza benimkine katılmak istiyorsanız, yazılım seçimi cgminer, Litecoin'e başlamanın basit bir yoludur.

Litecoin'in (LTC) Temel Özellikleri

Litecoin, yazılımı çalıştırma, değiştirme, kopyalama ve ayrıca yazılımın değiştirilmiş kopyalarını dağıtma fırsatı sağlayan, MIT / X11 lisansı altında yayınlanan açık kaynaklı bir yazılım projesidir. Yazılım şeffaf bir şekilde yayınlanır ve ilgili kaynak kodlarıyla ikili dosyaların bağımsız olarak doğrulanmasına izin verir. Büyük işlem hacimlerini ele almak söz konusu olduğunda, Litecoin bu alanda son derece iyi çalışıyor. Bunun temel nedeni, platformun, gelecekte yazılım için herhangi bir ayarlama yapmak zorunda kalmadan büyük hacimli işlemler için destek sağlayan Sık blok nesilleri, Ayrılmış Tanıklar ve Yıldırım gibi özellikleri bünyesinde barındırmasıdır.

Litecoin, hızlı onaylar ve düşük işlem ücretleri yapması gereken herkes için iyi çalışır. Blok zinciri, Bitcoin'den daha fazla işlemi gerçekleştirebilir ve daha sık blok üretimi nedeniyle ağ, gelecekte yazılımı değiştirmek zorunda kalmadan daha fazla işlemi destekler. Bu şekilde, tüccarlar daha hızlı onay süreleri elde eder ve çok sayıda ürün satarken daha fazla onay bekleyebilir.

Litecoin'in kullandığı algoritma, kripto paraların tüm madencilik sürecini belirlemekten en sorumlu olan Scrypt olarak bilinir. Ana işlev, geleneksel algoritmadan ziyade yeni madenciler için de büyük ölçüde erişilebilir olan paralel işleme yöntemlerinin derecelerine izin vermektir. Scrypt algoritmasını kullanarak, her kullanıcının madencilik için ASIC tabanlı donanımı kullanma konusunda endişelenmesine gerek kalmadan kripto paralarda madencilik yapabileceği garanti edilebilir. Madencilik için ASIC donanımı, SHA-256 ile uyumludur, bu nedenle Litecoin, teknolojisiyle Bitcoin'in üretebileceğinden fazla üretebilir.

Litecoin, Bitcoin için bir çatal olarak geliştirildi, bu da kripto paralar arasında birçok benzerlik olduğu anlamına geliyor. Litecoin, dijital para birimleri dünyasına entegre edilmiştir ve bu nedenle topluluktan, kullanıcılardan çok fazla destek alır. Litecoin'i destekleyen kişilerden bazıları, çevrimiçi borsalar, ATM'ler, tüccarlar, geliştiriciler dahil olmak üzere farklı endüstrilerin bir parçasıdır.

Litecoin için bir diğer önemli özellik, her kullanıcının cüzdanlarını güvence altına almasına olanak tanıyan cüzdan şifrelemesidir, böylece işlemleri ve hesap bakiyenizi görüntüleyebilecek tek kişi siz olursunuz, ancak paraları harcamadan önce şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bu şekilde, ödemeleri göndermeden önce virüslerden korunursunuz.

Litecoin (LTC) Nasıl Satın Alınır ?

Litecoin satın almak, onu nereden satın almaya çalıştığınıza bağlıdır. Bunun nedeni, farklı ülkelerin farklı kurallara sahip olması ve bazılarının belirli borsaları kullanamamasıdır. Ama artık günümüzde LTC'nin olmadığı bir borsa bulmak çok zor olacaktır. Ülkemizde hizmet veren kripto para borsalarının hepsinde bulunmaktadır, bununla birlikte tabi ki global borsalarda da yer alıyor.

Litecoin satın almak basittir, kredi veya banka kartınız ile kredi kartlarını kabul eden diğer platformlar arasında yer alan CoinMama, Bitpanda, Binance, Coinbase ve yerli borsaları tercih edebilirsiniz. Kripto paralar ile Litecoin satın almak, Litecoin satın almanın en kolay yollarından biridir çünkü cüzdanınızda zaten Bitcoin varsa, LTC'yi BTC ile değiştirebilirsiniz. Bu çift son derece popülerdir ve LTC / ETH de öyle. Binance, geleneksel borsaların çoğuna kıyasla düşük ücretlerle bu imkanı sunan en büyük borsalardan biridir.