Kripto piyasası yeşil renge büründü

Haftalarca yaşanan düşüş, belirsizlik ve volatilite ile boğuştuktan sonra, işler nihayet toplam piyasa değerinin 1 trilyon dolara yeniden ulaşmayı başarması ve yükselmeye devam eden kripto para piyasası eski günleri geri mi dönüyor?

Spesifik olarak, 18 Temmuz’da alınan CoinMarketCap verilerine göre, küresel kripto piyasası değeri son 24 saat içinde yaklaşık 977 milyar dolardan, 1.02 trilyon dolara çıkarak yaklaşık %4.39 arttı.

Tüm kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) fiyatıyla paralel olarak yükselişler yaşadı, çünkü piyasa değerine göre en iyi 20 kripto para biriminin neredeyse tamamı yeşil renkte işlem görüyordu.

Polygon (MATIC) %15,71, Ethereum (ETH) %7,60 ve Solana (SOL) %4,99 artması, aynı zamanda pazarın amiral gemisi varlığı Bitcoin’in %4,12 değer kazanması piyasasının güzel bir yükseliş yaşamasına neden oldu.

Bu haftaki en iyi 100 dijital varlıktan kripto piyasası kazançlarına liderlik eden Theta Fuel (TFUEL), yayınlandığı sırada önceki yedi gün boyunca %32,74 ve gün içinde %23,45 artışla 0,06504 dolardan işlem görüyordu.

Yaşanan iflaslara rağmen kripto piyasası yükseliş yaşıyor

Artan küresel enflasyonun ve iflas başvurusunda bulunan yüksek profilli kripto varlıklarının etkisi altında geçen hafta boyunca piyasada artan korku ve panik satış gören bir likidite kaybının ortasına geldi.

Bunlar arasında kripto para piyasası çöküşü nedeniyle Haziran ayında para çekme işlemlerini durduran ve ardından iflas eden kripto kredi platformu Celsius, kripto brokeri Voyager Digital ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) yer alıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz