Kripto Fiyat incelemesi: Ethereum, Solana, Cardano, Ripple ve Polkadot

Bu tarih itibari ile Ethereum, Solana, Cardano, Ripple ve Polkadot’a daha derinden inceleyelim.

Ethereum (ETH)

Öngörüldüğü üzere, geçtiğimiz hafta ETH en sonunda Kasım ayında faaliyeti başlayan düşüş trendini duraklattı. Tutar 3.000 dolar teşvik düzeyinin olabildiğince üstünde durmayı başardı, fakat daha tam olarak düzenlenemedi ve son bir hafta içerisinde %4,6’lık bir düşüş trendi gösterdi.

Hali hazırda işlem gören destek rallisi devam ederse, ETH’nin kilit mukavemeti 3.600 dolarda tekrardan sınama olanağı var ve bu da büyük ihtimalle kuvvetli bir rekabet gösterecek. Hali hazırda işlem gören tutar yapılanması, yatırımcıların, pazarın şu anki konsolide olduğu hissedilen kilit yardıma girmesinin ardından 3.300 dolar dolaylarında kazanç elde ettiğini belirtiyor.

Gelecek zamana odaklanıldığı vakit, ETH kilit mukavemete yönelik tırmanma için iyi bir lokasyonda konsolide oluyor. Bu yapıya varırken, almak mantıklı kullanıcıların Kasım ayında baş gösteren düşüş yapısını parçalamak için harika bir direnç ortaya koymaları gerekecek.

Solana (SOL)

SOL‘un iniş süreci 130 dolar seviyelerinde duraklatıldı. Tüccarlar kripto para birimini daha az meblağlara indiremediler ve tutar o vakitten beri tekrardan artış gösterdi ve SOL’un şu zamanda bir miktar mukavemetle karşı karşıya kaldığı 150 dolara doğru yol alıyor.

Kripto para birimi 150 doların üstünde oluşum gösterebilirse, bir diğer sıradaki kilit direnç 170 dolar seviyelerinde ve geçilmesi çok daha sıkıntılı bir düzey olması olasıdır. Bu gelişmeler devamında, fiyat 130 dolara gerilediğinde, SOL’a olan havuz ve talep dikkate değer ölçüde yükseldi, bu da ona ileri doğru sağlam bir yükseliş adımı atmasını sağladı.

İleri zaman süreçlerine dikkat edildiği zaman, SOL 150 dolar düzeyinin üstüne konumlanamazsa, tutarı bir parçalanmaya doğru savurmak için istekli bir geri alım oluşum gösterene kadar büyük ihtimalle temel teşvik mantığının üstünde konsolide olabilir.

Cardano (ADA)

ADA 1,2 dolar destek düzeyinde çok ileri seviye mukavemet göstermesine karşın, ayılar en nihayetinde son yedi günlük süre zarfında 1,1 dolara indirmeyi başardı. O oluşum sürecinden bu yana, boğalar ticaretleri duraklattı ve ADA‘yı 1,2 doların üstüne konumlandırdı. Bu medcezir oluşumunun ardından ADA, tam olarak bir hafta öncesine nazaran hemen hemen herhangi bir tutar oynaklığı göstermedi.

Boğalar hali hazırda işlem gören tutar oynaklığını denetim altına alabilse bile, bu yazının yazıldığı esnada ADA için çoğul olarak düşüş yatkınlığında. Bu son iniş trendi yeni bir dip gösterdi ve ADA daha fazla veya fazla bir dip oluşturana dek boğaların düşüş trendini tamami ile ters durumuna döndürmesi pek olası görünmüyor.

ADA’nın Dahası, hali hazırda işlem gören fiyattan fazlasıyla ilerisinde olan 1,5 dolarda kilit bir direnç bulunmaktadır. Bu sebeple, kripto para biriminin hali hazırdaki modundan ayrılması için talep eden kullanıcıların bir yol kat etmesi gerekiyor.

Ripple (XRP)

ADA’ya yakın biçimde, şu anki fiyat bir hafta evvelki tutarına olabildikçe yakın. Bu sebeple, XRP en son düşüşten sonra toparlanmayı başardı ve daha ileri ulaşmaya hevesli şekilde görülüyor.

İçinde bulunduğumuz vakitte en önemli direnç 0,85 dolar ve XRP’nin daha ileri konumlanabilmesi için Kasım ayında baş gösteren düşüş trendinden kurtulması gerekiyor. Kilit direnç seviyesinin kırılması bunu koruma altına tutacaktır.

Polkadot (DOT)

DOT, 24 dolarlık kilit destek ile 32 dolarlık direnç arasında kısılıp kalabiliyor. Tutar, beklenen yapıdan iki kere konumunu sarstı, en son geçtiğimiz salı günü DOT, yedi gün evveline nazaran tutarında hemen hemen hiçbir farklılık göstermedi.

DOT için hali hazırda oluşum gösteren ön fikir, biraz güzel vesilelere yol olarak düşünülebilir, çünkü yirmi dört saatlik bir periyotta MACD çarşamba günü artış trendini geride bırakırken, RSI bir artış farklılaşmasının işaretini gösteriyor. Bu sebepler, DOT’un ilerideki hafta kilit dirençlere bir ralli oluşumunda olabileceğine dair teminat veriyor.

DOT’un 32 dolarda kilit direnci geçip geçemeyeceğini yorumlamak için daha çok erken ve buna en son girişildiğinde fiyat sert bir manevra halinde geri yol aldı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here