Solana (SOL) 2022 Fiyat Tahminleri

Solana, yakın zamanda destekçileri listesine saygın bir bankayı ekledikten sonra bir kez daha ilgi odağı oldu. Bu banka, Solana blok zincirinin dijital varlık ekosisteminde Visa olabileceğini belirten Bank of America’dır.

CoinMarketCap’e göre, SOL coin şu anda 47 milyar dolarlık piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimidir. Ancak SOL coin fiyatı, 2022’nin başından bu yana değerinin %10’undan fazlasını kaybetti ve bu da Solana fiyat tahminlerini ilginç hale getirdi.

Bank of America Solana’da Büyük Bir Potansiyel Görüyor

Bank of America kripto analisti Alkesh Shah, bu blok zinciri için büyük bir potansiyel görüyor. Shah, Solana’nın “ölçeklenebilirlik, düşük işlem ücretleri ve kullanım kolaylığı”na öncelik verdiğini açıklıyor.

Bu arada, Ethereum’un ademi merkeziyetçiliğe ve güvenliğe öncelik verdiğini biliyoruz. Analist, Solana’nın “kuruluşundan bu yana birkaç ağ performansı sorunu” yaşadığını belirtse de, Solana’nın Ethereum’dan pazar payı alma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Shah, bunun SOL tarafından “kullanıcı benimsemesi ve geliştirici ilgisi” ile ayırt edilmesiyle elde edilebileceğini düşünüyor. Ethereum şu anda Solana’nın piyasa değerinden sekiz kat daha fazla olan 402 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

2020’de lansmanından bu yana Solana, kilitli toplam değeri 11 milyar dolardan fazla ve 5,7 milyondan fazla nakde çevrilemez tokeni (NFT) temsil eden 50 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi. Karşılaştırma için, Visa 2021’in ilk üç çeyreğinde 164,7 milyar işlem gerçekleştirdi. Solana’nın Visa ile rekabet edebilmek için kat etmesi gereken uzun bir yol olduğu inkar edilemez. Bununla birlikte, erken aşamadaki bir şirkete yatırım yapmak, potansiyel olarak yatırımcıları cömertçe ödüllendirebilir.

O halde, Bank of America Solana trenindeyken, diğer uzmanların SOL kripto para birimi için 2022 yılı tahminlerine bir göz atalım.

Uzmanlardan Solana (SOL) Fiyat Tahminleri

  • Wallet Investor’ın 2022 fiyat tahmini 436 dolar. Etkileyici bir şekilde, bu, mevcut fiyatlardan %187’lik bir artışı temsil eder. Wallet Investor’ın duyarlılık görseli, SOL kripto para birimini çevreleyen duyarlılığın son 30 gündür aşırı düşüş gösterdiğini gösteriyor.
  • FX Empire’ın 2022 fiyat tahmini 350 dolar. Bu, %130’luk bir artış anlamına gelir. Arnout Ter Schure, fiyat hedefini belirlemek için Elliot Wave Principle’ı (EWP) kullandı. Ter Schure, SOL’un şu anda dördüncü dalgasında olduğuna inanıyor ve bunun 100 ila 130 dolar arasında bir dip sağlaması gerekiyor. Dördüncü dalganın tamamlanmasının ardından beşinci dalga, Solana’yı 350 dolar veya daha yüksek bir seviyeye gönderme potansiyeline sahiptir.
  • CryptoNewsZ, 250 dolar bir 2022 fiyat tahminine sahip. Bu tahmin, yaklaşık %65’lik bir yükselişi temsil ediyor. FX Empire gibi CryptoNewsZ de SOL kripto para biriminin Elliot Wave Principal’e dayalı dördüncü dalgasında olduğuna inanıyor. Web sitesi, SOL’un toparlanmadan önce 109 ila 123 dolar arasında dibe vurmasını bekliyor. Site, devam eden ortaklıkların ve işbirliklerinin Solana’nın fiyat hedefine ulaşmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz