Kadena (KDA) 100 Milyon Dolarlık Web 3.0 Hibe Fonu Başlattı

Son zamanlarda oldukça dikkat çeken hibrit blok zinciri Kadena, projelerini kendi ağında uygulayabilmeleri için geliştiricilere 100 milyon dolar dağıttığını duyurdu. Fon, merkezi olmayan finans (DeFi), oyun ve takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) kadar metaverse kaynaklarıyla da ilgili olacak.

Kadena 100 milyon dolarlık yardım dağıttı

Hem katman 1 hem de katman 2 üzerinde çalışan hibrit blok zinciri Kadena (KDA), ekosisteminde genç projelerin gelişmesine yardımcı olmak için 100 milyon dolarlık bir hibe fonu dağıttığını duyurdu.

2016 yılında JP Morgan bankasının 2 eski çalışanı tarafından oluşturulan Kadena, bu nedenle, ademi merkeziyetçi finans (DeFi), oyun, metaverse’ler için Proof-of-Work (PoW) konsensüsü aracılığıyla çalışan ağındaki uygulamaların geliştirilmesini teşvik etmek istiyor.

Bu destek fonu, finansman yoluyla ve aynı zamanda kuluçka, proje hızlandırma, risk sermayesi ve hibe araçları yoluyla tamamen Kadena ekosisteminin geliştirilmesine adanmış bir hizmet olan Kadeno Eco aracılığıyla kurulacaktır.

“Kadena Eco, geliştiricilerin dünyayı dönüştüren yeni projeler oluşturmasını sağlamak için var. Bu misyona ulaşmak için, ekosistemimizin uzun vadeli sürdürülebilirliği için hazinemizin kaynaklarını kullanarak büyüyen topluluğumuzu ikiye katlıyoruz.”

Uygunluk koşulları nelerdir?

22 Nisan tarihinden itibaren Kadena üzerinde geliştirme yapmak isteyen tüm geliştirme ekipleri için başvurular açık. Tek yapmaları gereken, nasıl çalıştığına dair teknik bir açıklama ile projeyi ayrıntılı olarak sunan özel bir formu doldurmak.

Potansiyelli Satın Alınabilecek Web 3.0 Coinleri

Basın açıklamasına göre, bu destek fonuna başvuran projeler, projenin ilerlemesini sürekli olarak sunmak için Kadena’nın Discord, Medium veya Stackoverflow gibi iletişim kanallarına aktif olarak katılmayı içeren ” açıkta inşa et” felsefesini benimsemelidir. 

Buna karşılık, Kadena Eco, projelerinin gelişimi boyunca onları desteklemek için yukarıda sunulan mali desteğe ek olarak geliştiricilere bir dizi ek araç sağlayacaktır. Diğer önlemler de bekleniyor:

“Hibeler, tümü Kadena’nın ekosisteminin büyümesini desteklemeyi amaçlayan birçok duyurudan sadece biri. Kadena Eco, sektördeki en iyi beyinleri, yetenekleri ve yatırımcıları bir araya getirerek yarının en parlak gelişmelerini destekliyor […]”

Blizzard”ın da tanık olduğu gibi, son zamanlarda geliştirme fonları çoğalıyor , Avalanche (AVAX) için geçen Kasım ayında devreye alınan 200 milyon dolarlık fon veya daha yakın zamanda endeksleme protokolü The Graph için 205 milyon dolarlık fon.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here