HSBC, The Sandbox Metaverse dünyasına giriyor

The Sandbox için büyük bir ortaklık. HSBC firması, sanal arazi satın alarak metaverse dünyasına giriş yaptığını duyurdu.

HSBC’nin metaverse dünyasından bir “arazi” parseli alacağı The Sandbox tarafından duyuruldu. Banka bunu oyuncularla iletişim kurmak için kullanacaktır:

spor, e-spor ve video oyunu meraklılarıyla etkileşim kurmak ve bağlantı kurmak için geliştirilecek.  »

The Sandbox’ın işaret ettiği gibi, bu metaverse’in benimsenmesine bir adım daha yaklaştı: HSBC gibi finansal kurumların bu hala nispeten yeni teknolojilerden yararlanmak isteyen ilgisini gösteriyor.

Bored Apes NFT yaratıcıları Metaverse evreninde!

Ve bunun bir nedeni var: Metaverse pazarı 2019’da zaten 45 milyar dolardı, bu rakam 2030’da 1.500 milyara yükselebilir.

Sandbox ortaklıklarını çoğaltıyor

Sandbox, tartışmasız metaverse’de büyük bir isim haline geldi. Proje, geçtiğimiz aylarda prestijli ortaklıklara imza attı. Oyun tarafında ise Ubisoft geçtiğimiz günlerde sanal dünyaya giriş yaptı. Lüks sektörler de bölgeye ilgi gösterdi: Ünlü Giyim Markası Gucci, The Sandbox’ta Sanal Arsalar Aldı.

Sigorta şirketi AXA France veya Casino süpermarket grubu da dahil olmak üzere birkaç Fransız şirketinin gelişini de not ediyoruz. Şu anda, projenin yerel tokeni SAND, metaverse rakiplerine karşı kullanım açısından üçüncü sırada yer alıyor. Öncesinde, veri toplayıcı CoinGecko’ya göre benzer piyasa değerlerine sahip olan Axie Infinity’nin AXS’si ve Decentraland’ın MANA’sı geliyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here