Hedera Hashgraph (HBAR) 250 Milyon Dolarlık Metaverse Fonu Başlattı

Hedera Hashgraph (HBAR), metaverse için 250 milyon dolarlık bir risk sermayesi fonu oluşturduğunu duyurdu. Bu fonun amacı, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleri tasarlayan oyun geliştiricilerini desteklemek ve Web3’e giriş yapmak isteyen markalara, özellikle lüks markalara yardımcı olmaktır.

Hedera Hashgraph (HBAR), metaverse giren lüks markaları çekmek istiyor

Hedera Hashgraph’ın (HBAR) kökeninde bulunan HBAR Vakfı, metaverse’in geliştirilmesine adanmış bir fon, “Metaverse Fund” oluşturulduğunu duyurdu. Vakıf, bu risk sermayesi fonuna HBAR kripto para birimlerinde 250 milyon dolar tahsis edecek.

7 Nisan 2022’de yayınlanan basın açıklamasına göre, metaverse’e ayrılan fon, tüketici markalarını ve müşterilerini Hedera Hashgraph ağına çekmeyi amaçlıyor. Bu yatırımla HBAR Vakfı, dijital dünyalarla ilgili projeler başlatmak isteyen şirketleri cezbetmeyi hedefliyor.

Fon hem iş hem de tüketici projelerini hedefliyor. Fonun yöneticisi Alex Russman’ın açıkladığı gibi, bu girişimin Hedera Hashgraph ekosistemine yeni kullanıcılar getirmesi gerekiyor. Yönetici, karşılıksız tokenlerin (NFT) de fonun ilgi alanlarının bir parçası olduğunu belirtiyor:

“Fon, gelişmiş ve ilgi çekici bir metaverse, destekleyici ve tamamlayıcı projeler ekosistemi oluşturmaya odaklanmıştır. Bu, fonun aynı zamanda NFT’lere ayrılmış pazarların gelişimini de teşvik ettiği anlamına geliyor” 

NFT’ler alanında vakıf, özellikle blok zincirinde sertifikalandırılmış dijital eserlerle çok ilgilenen lüks markalarla ortaklıklar kurmayı planlıyor. Son aylarda Balmain, Frank Muller ve Gucci gibi markalar gerçekten de takas edilemez tokenlere giriş yaptı. Alex Russman şöyle açıklıyor:

“İşletmeler, NFT’ler ve metaverse ile ilişki kurmaya hevesli, ancak yüksek değerli varlıkları test edilmemiş ağlarda dağıtma konusunda temkinli. HBAR Foundation, Web3’te kendilerine yardımcı olmak için markaların güvendiği endüstri ortaklarıyla birlikte çalışır”

HBAR Vakfı, “Web3’e girerken ve NFT’leri deneyimlerine dahil ederken oyun geliştiricilerini” destekleyerek oyun oynamaya da odaklanacak. Vakıf, bunu akılda tutarak, şirketlerin blok zincirinin olanaklarından yararlanmasına yardımcı olan Belçikalı bir blok zinciri teknolojisi sağlayıcısı olan Venly ile ortaklık kurdu. Bu ilkenin ortaklıkları, video oyunu geliştiricilerine ve tasarımcılarına yaklaşımlarında yardımcı olmalıdır.

İncelenecek En iyi Metaverse Projeleri

“Metaverse Fonu”nun ilk alıcılarından biri de Sayl. Bu Web3 platformu, yenilikçi bir yaklaşımla tüketiciler ve markalar arasındaki ilişkiyi kolaylaştırmayı vaat ediyor. Örneğin, bir müşteri, satın alma gibi belirli eylemler karşılığında ödüller (NFT’ler veya kripto para birimleri) kazanır. L’Oréal ve Brüksel Havaalanı dahil 300’den fazla şirket şimdiden Sayl’a güveniyor. Alex Russman’a göre Sayl, Web3’ün tüm potansiyelini görüyor.

Hedera Hashgraph (HBAR) yatırımlarına devam ediyor

Fon yöneticisine göre , Hedera’nın birbirine bağlı düğümler ağı olan Yönlendirilmiş Döngüsel Grafik Mimarisi (DAG), metaverse evreninin arkasındaki “yeni altyapının temel bileşeni”. Basın bülteni, ağın ölçeklenebilirliğini artırmak için vakıf tarafından geliştirilen teknolojinin, gelecekteki tüm artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimleri için bir katalizör görevi görebileceğini belirtiyor.

Bu duyuru , Hedera Hasgraph ağında DeFi’nin geliştirilmesini teşvik etmek için 155 milyon dolarlık bir fonun başlatılmasından günler sonra geldi. Bu girişimle vakıf zaten daha geniş bir kitleye ulaşmaya çalışıyordu. Bu aynı zamanda metaverse’e ayrılan fon için de geçerlidir.

Diğer birçok endüstri devi de metaverse için ayrılmış fonlar başlattı. Yakın zamanda yonga üreticisi Qualcomm, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleri tasarlayan geliştiricileri desteklemek için 100 milyon dolarlık bir fon duyurdu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here