Harmony Ekosistemindeki En iyi DeFi Protokolleri

Blockchain teknolojisi, sürekli dinamik ekosisteminde ortaya çıkan daha fazla konseptle yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. Yenilik arayışı, web 3.0 uygulamalarını işleyebilen blok zincirlerinin geliştirilmesine yol açmıştır.

2019’da piyasaya sürülen Harmony (ONE), ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik blok zinciri üçlemesini birleştirmeyi amaçlayan bir katman-2 mimarisi sunar. Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu olan Harmony, Ethereum ile ilgili sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Bununla birlikte, diğer blok zinciri projelerinden farklı olarak Harmony, Ethereum’u tamamlayarak merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler ve ekipler için çekici hale getiriyor. Şimdiye kadar, Harmony ekosistemi muazzam bir şekilde büyüdü ve 2 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Harmony blok zinciri ekosistemindeki en iyi projelerden bazılarına bakalım.

1. VenomDAO

VenomDAO, DeFi ekosisteminin önde gelen liderlerinden biri olarak kabul ediliyor ve DeFi’yi Harmony’de kullanıcılara tanıtmada öncü bir rol oynadı. Amiral gemisi ürünü ViperSwap, Mart 2021’de piyasaya sürüldü ve Harmony blok zincirinde lider DEX’tir.

ViperSwap, son derece düşük işlem ücretleri ve hızlı takaslar sunar. Yerel tokeni VIPER ayrıca erken ve uzun vadeli sahiplerini ödüllendirmek için tasarlanmıştır. ViperSwap ayrıca, işlem ücretinin üçte birinin tokenlerini ViperPit stake havuzunda stake eden kullanıcılara dağıtıldığı benzersiz bir ücret paylaşım sistemine sahiptir.

ViperSwap’ın yanı sıra VenomDAO, ekosisteminde algoritmik bir rezerv para birimi olan Euphoria ve uyum ekosistemine likidite ve kullanım senaryoları tanıtan bir protokol olan Comfy Money dahil olmak üzere daha fazla ürün başlattı.

Geliştirme ekibi, 2020’deki ana hedefinin Harmony’nin likidite altyapısını oluşturmak olduğunu belirtti. Piyasaya sürülecek ürünlerden bazıları bir başlatma paneli, istikrarlı takas protokolü ve kalıcı/kaldıraç platformu içerir.

2. Oin Finance

Oin Finance, ekosistemine birkaç yerel uygulamayı dahil eden bir likidite havuzu değişim protokolüdür. Aslen Ontology blok zinciri üzerine inşa edilen Oin Finance, ekosistemini genişletmek için Harmony ile işbirliği yaptı.

OIN Finance ayrıca Harmony üzerinde ONE tokeni aracılığıyla teminatlandırılacak oneUSD adı verilen yeni bir stablecoin sunacağını da açıkladı. Bununla, OINDAO kullanıcıları ONE tokenlerini %160 teminat oranıyla stablecoin’i basmak için kullanabilecekler. Böylece kullanıcılara Harmony’den yararlanmak ve işlem yapmak için harika bir yol sunar.

Solana’nın En iyi Yield Farming Platformları

Ayrıca kullanıcılar, OINLend, OINSwap ve OINWallet gibi farklı uygulamaları kullanarak varlıklarını ödünç verme, takas etme ve saklama gibi DeFi hizmetlerine katılabilirler. Oin Finance ayrıca, kullanıcıların Ontology ve Harmony ekosistemleri arasında bağlantı kurabileceği oneUSD adında bir sabit paraya sahiptir.

Bu nedenle, hem Ontology hem de Harmony’deki en büyük DeFi protokollerinden biri haline gelmesi şaşırtıcı değil.

3. Tranquil Finance

Tranquil Finance, akıllı sözleşmesinde kilitlenen toplam değere dayalı olarak Harmony blok zincirindeki en büyük borç verme platformudur. Ethereum tabanlı borç verme protokolüne benzer şekilde, kullanıcılar ödüller karşılığında sermayelerini ödünç verebilirler.

Tranquil Finance, Harmony’nin ölçeklenebilir mimarisinden de yararlanabiliyor ve kullanımı kolay. Kullanıcılar, getiri ödülleri olarak $TRANQ tokenleri alırlar ve platformun Defira adlı bir metaverse projesi oluşturma planları da vardır.

Defira, yeni DeFi konseptlerini oyna-kazan modeliyle birleştiren zincirler arası bir metaverse oyunları dünyasına entegre edecek. Bir pazar yeri, DEX, Stablecoin, Verim optimize edici, zincirler arası köprü ve daha fazlasını içeren çeşitli özelliklere ev sahipliği yapacaktı.

Harmony (ONE) ekosistemi heyecan verici ve gelecek vaat eden projelerle büyümeye devam ediyor ve bu makalede listelenenler şu anda en iyilerinden bazıları.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz