En Popüler Metaverse Projeleri

“Metaverse” bugünlerde trend olan bir terim ve Metaverse projelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Facebook gibi teknoloji devlerinin Metaverse dünyasına girmesiyle, Metaverse çılgınlığı çok büyük hale geldi. Ancak, 2021 itibariyle şu anda en en popüler Metaverse projeleri hangileri ? Bu blog yazısında bunu kontrol edelim. Hatırlatmakta fayda var, ticaret hacmine dayalı en popüler Metaverse projelerinin listesini sizler için hazırladık.

Decentraland (MANA)

Tamamen işlevsel bir metaverse çalıştıran bu platform, 2021’de şu anda popüler Metaverse projelerinden biridir. Bu sanal dünyayı keşfetmek için tek yapmanız gereken MetaMask cüzdanınızı kullanarak kaydolmaktır. Oyun, kolay oynanabilirliği ile öne çıkıyor. Barbados Hükümeti’nden başkası Decentraland’e yakın zamanda katılmadı ve bu, yakın gelecekte artacağı kesin olan 3,3 milyar dolarlık ticaret hacmini haklı çıkarıyor.

The Sandbox (SAND)

Bu merakla beklenen Metaverse oyunu, 2021’de şu anda en popüler Metaverse projeleri listemizdeki bir sonraki isim. The Sandbox’ın sanal dünyasında, bir oyuncu olarak kendi LAND parçanızı yaratabilir, sahip olabilir ve para kazanabilirsiniz. Ayrıca Metaverse dünyasında VARLIKLAR ve LAND satın alabileceğiniz bir token vardır SAND Coin. 29 Kasım, The Sandbox’ın piyasaya sürüldüğü tarihtir. 24 saatlik işlem hacmi söz konusu olduğunda, 2,7 milyar dolar gibi devasa bir rakama ulaştılar. Piyasa değeri hakkında bilgi edinmek ister misiniz ? 2,8 milyar dolarlık akıllara durgunluk veren bir miktar.

Axie Infinity (AXS)

NFT’ye dayanan ve 554 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olan bu blok zinciri oyunu, şu anda 2021’deki en popüler Metaverse projeleri listemizdeki bir sonraki isim. Axie Infinity platformunun kendine ait bir kripto para birimi var, yani AXS ( bir ERC-20 tokeni). Platformda eksenleri satın alabilir, satabilir ve takas edebilirsiniz. Bir oyuncu olarak, diğer oyunculara meydan okumak ve heyecan verici ödüller kazanmak için Axies veya canavarları kullanma şansına sahip olacaksınız.

Axie Infinity pazarı, geçtiğimiz gün boyunca 20 milyon doların üzerinde işlem hacmiyle dikkat çekiyor. 2022’nin ilk yarısında savaş unsurunun tadını çıkarabileceksiniz. AXS’nin son gündeki işlem hacmi söz konusu olduğunda, 554 milyon dolar gibi devasa bir rakama ulaştılar. Bize sorarsanız size bir şey söyleyeceğiz ve o da tasarım açısından Axie Infinity’yi kimse yenemez.

Enjin Coin (ENJ)

Bu eksiksiz ve kapsamlı platform, aynı zamanda şu anda 2021’deki en popüler Metaverse projelerinden biridir. Yalnızca dijital varlıklar oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda bunları farklı oyunlar ve uygulamalarda birleştirebilirsiniz. Enjin, merkezi olmayan bir Metaverse inşa etmeye kararlıdır ve bu hedef için 100 milyon dolarlık bir Effinity Metaverse fonu ilan etmiştir.

Enjin ayrıca, en çok arzu edilen NFT’lerin bazılarından oluşan bir pazar yeri oluşturmakla da tanınır. Bu nedenle, Enjin’in Metaverse alanında oynayacağı bir rolü vardır ve Metaverse rüyasını gerçeğe dönüştürmede de bir eli olacaktır. İşlem hacminin 499 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

WEMIX

Blockchain tabanlı bu oyun platformu aynı zamanda şu anda 2021’deki en popüler Metaverse projelerinden biridir. 20 yıldır faaliyet gösteren Güney Koreli bir oyun şirketi olan WEMADE, oyun platformunu geliştirdi. WEMIX’in listesindeki oyunları App Store veya Google Play’den indirebilirsiniz. Ancak, blockchain tabanlı oyun arenasında nispeten yeni olduğu için bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bithumb borsası, WEMIX’in işlem hacminin çoğunun (323 milyon dolar) bulunduğu yerdir. WEMADE, oyun geliştirmeleri söz konusu olduğunda, ticaret hacminin yakın gelecekte artacağından emin olabilirsiniz.

Yukarıdaki listeden, Metaverse’in geleceğinde kriptonun büyük bir rol oynayacağı açıktır ve her geçen gün yeni projelerle karşılaşacağız ve rekabet gelecekte kesinlikle daha şiddetli olacak. Büyük Kazançlar Vaadeden Metaverse Coinleri ve Metaverse Oyunları hakkında bilgileri Borsa.net üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz