Harmony (ONE) Coin Nedir ?

En düzenli ihtimamı yaratmayı çalışan birçok blok zincir projesi ile DeFi katılımcıları, Harmony, ademi merkeziyetçiliğin performansını ölçüt alarak iyileştirilmek için düzenlenen inanılmaz üstü blok zinciri altyapılı platformların başında gelir.

Harmony, katılımcıların en iyi entegre edilebilir ve birlikte eş zamanlı faaliyet gösterebilir ihtimamı kullanırken merkezi olmayan aplikasyonlar meydana getirmesine olanak gösteren bir blok zinciri platformudur.

Platform, esas olarak, katılımcı gizliliği ile bilgi ortaklığı için bir konsept izleyerek, değiş tokuş edilebilir tokenler ve herhangi bir değiş tokuşa olanak tanımayan ögeler için pazar ortamları yaratma olanağını servis etmeyi hedeflemektedir. Katılımcılar için kabul görmüş güvenliği ve süratli işlev yapısını basit hale getirmek için bir küçük parçalara ayırma altyapı sistemi yaratmaya çalıştı.

Harmony, Ethereum’da bulunan gruplardan biridir. Bu sebeple, Ethereum’u sınırlı kılan önemli oluşumlara, sorunlara çözümler oluşturmanın kesin olması gereken şeylerden biri olduğunu düşünüyor.

Harmony’nin kuvvetlendirilmiş küçültme altyapısı, Ethereum platformunun karşı karşıya kaldığı entegre edilebilir problemini çözmek için piyasaya sunuldu. Bir sürü blok zinciri projesi bu sıkıntılarla baş göstermeye başladı. Fakat genellikle platform üstünde herhangi bir etken varlığının olmadığı veya çok düşük etkin durumda olduğu tespit edilmiştir.

Harmony (ONE) Tarihçesi

Kriptografik platformlarda tecrübeli bir mühendis olan Stephen Tse, 2017 senesinde Harmony’yi dizayn etti. Hedef olarak, global çapta DeFi katılımcıları için açık, merkezi olmayan ve inanılabilir bir blok zinciri ağ oluşumu tasarlamaktı. Tse’den de farklı olarak, projenin gelişiminde üstün gayret gösteren 20 kişilik ekipten oluşan bir yapı vardı. Bu geliştiriciler ekibi, yazılım ilerletme, makine öğrenimi, yapay zeka, sanal gerçeklik ve blok zinciri platformundaki farklı tecrübelere sahip geliştiricileri kapsıyor.

Tanıtımdan bir süre sonra birçok yatırımcının odağını üstüne çekmeye başladı ve 2019 senesindeki kaynak oluşturma projesinden sonra 18 milyon doların üstünde hatırı sayılır derecedeki bir miktarda para topladı.

Harmony (ONE) Çalışma Prensipleri ve Özellikleri

Eşsiz oluşum konseptine sahip olan protokol, bir oy birliğine dayalı olarak, çok kapsamlı bir parçalama yapısı, herhnagi bir zincirler arası uyumluluk ve adapte işlevine sahiptir. Dağıtılmış Rastgelelik Üretimi (DRG) işlevlerine hakimdir.

Harmony yapımının kullanım alanına giren, ilgiyi üstüne çeken önemli bir kıymetli teknoloji, Sharding doğrulamasıdır. Harmony evrenindeki yapıların ve oy birliği katmanlarının performansına dikkat çeker. Uygulama gören 250 adet doğrulayıcıyı oluşturmak için kısım 0, kısım 1, kısım 2, kısım 3 yapısını çalıştırır.

FBFT Dizaynı

  • FBFT konsensüs veyahut Hızlı Bizans Hata Toleransı, ağ protokolündeki iletişim şartlarını kolay hale dönüştüren bir uygulama varsayımıdır.

Bu konsept, platformdaki kabullenicilerin oluşturulmasına, hakim olunan token adedine göre tespit edilmesini sağlar.

Çapraz Bölüm İletimi

  • Parçalar arası blok yapısı, Harmony’nin ağdaki protokollere iletişim protokolünü oluştururken meydana gelen karışıklık derecesini sistematik olarak düşüren kritik bir uzman varsayımdır.

Yapı, bertaraf edilmiş bir karışık grafiğe ve Kademlia adlı iletim protokolüne göre konum alır. Bu tanımlama, bir kısım içindeki noktaların bir parça belirteci vasıtasıyla kendi düzeninde veri iletilmesine ve sahip olunmasına olanak tanıdığı için kısımlar içindeki kurulum sistemini basit hale getirir. Bundan dolayı, farklı kısmi varlıklar arasında veri oluşturma sebebinden sıyrılıyor.

Dağıtılmış Rastgelelik Yaratımı (DRG)

Dağıtılmış Rastgelelik Yaratımı (DRG) konsepti, noktaların parçalara ayrılmasını rastgele adedini saptamasına neden olur. Platformdaki her nokta için ayırım işlemini belirlemek için kabul görmüş düzensiz varyasyonları esas alan düzenli olmayan altyapılı bir sunucu veri oluşumudur.

Ethereum Protokolü’ne Olan Yatkınlığı

Ethereum protokolündeki fahiş gaz tutarı, bu evren içindeki saptanmış teknolojilerin oluşturulmasında birçok sınırlamaya sebep oldu. Katılımcılar fahiş gaz tutarını ödeyemediklerinden dolayı diğer yollara yönelim biçiminden olduklarından blok zincirinin genişlik göstermesi dahi bile etkileniyor.

Ethereum platformu, kısıtlı entegre edilebilirlik hacmi sebebiyle merkezi olmayan aplikasyonlara sahip olamadı. Bundan ötürü Harmony, eşsiz özelliğiyle Ethereum platformundaki bu problemleri sonlandırmaya gayret etti.

Token Olarak ONE

Bu token, Harmony blok zinciri ağ platformunda çalıştırılan yapıların büyük bir kısmını denetleyen yerel kripto para birimi tokenidir. Sembolün adı olan ONE, bu ağın “Bir Kişi İçin ve Herkes İçin” misyonundan ilham alınmıştır. Token, platformu koruma altına almak, platform üzerinde iş görmek ve ağdaki katılımcıları ödül mantığıyla teşvik etmek standardıyla oluşturulmuştur.

Harmony (ONE) Listeleyen Borsalar

Popüler bir token olan ONE, kripto para borsasından temin edilebilir, örneğin Binance. Fakat, en çok ABD sınırları dışındaki ülkelerde ikamet eden katılımcılar için tercih edilir. Bu sırada, ABD vatandaşları, tokeni Gate.io’da temin etme olanağına sahiptir.

ONE coin fiyatı şuanda 0,27 dolar seviyelerinden işlem görmekte. Sitemiz üzerinden tüm kripto para fiyatlarını canlı olarak takip edebilirsiniz.

Harmony (ONE) Avantajları

Harmony, oluşumundan bu zamana kadar DeFi platformu üstünde geniş çaplı bir etkiye neden oldu. Ağ, DeFi evrenini devasa boyutlarda özümsemeye ulaşmak için performans yükseltme için ademi merkeziyetçiliği iyileştirmeye çalışıyor. Esasında merkezi olmayan aplikasyonlar dizayn etmek, böylelikle dApp’lerin faaliyet gösterebilmesine olanak tanıyabilecek anlayışlara fikren yatkın durumda olmak faydalıdır.

Dahası Harmony (ONE), katılımcılar için çok süratli ve yüksek performansa sahip bir oy birliği konsensüsü meydana getirirken katılımcılara en optimum seviyelerde entegre edilebilirlik bir hizmet yapısı oluşturur.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here