Haftanın En önemli Kripto Para Haberleri

Hafta sona ererken, kripto hayranları dijital para birimi haberleriyle dolu başka bir yoğun haftayı yansıtıyor. Bu haftaki en iyi kripto haberlerinin çoğu politikayla ilgili. Gerçekten de, Avrupa ve ABD’deki yasa koyucular dijital para endüstrisinin çeşitli varlıklarını yasalaştırmaya yönelik baskılarını sürdürüyorlar.

Kripto para biriminin küresel piyasa değeri bir kez daha 2 trilyon doları aşarken, varlık sınıfı kalıcı gücünü kanıtlıyor.

ABD’li milletvekilleri, Amerika Birleşik Devletleri’ne merkezi kripto getirmek için eCash faturasını tanıttı

İlk merkezi kripto tekliflerinden biri, son günlerde eCash faturası aracılığıyla ortaya çıkıyor. Bu yasa tasarısı, Federal Rezerv yerine ABD Hazinesi tarafından denetlenen farklı bir para birimi lehine CBDC’lerden vazgeçiyor. 

Merkez Bankası Sanal Para Birimleri (CBDC) Nedir ?

Müşterinizi tanıma (KYC) gereksinimlerinizin daha az katı olmasıyla eCash, Amerikalıların anonim olarak işlem yapmasına olanak tanır. Üç Demokratik Kongre üyesi tarafından sunulan tasarı, Willamette Üniversitesi’nden bir profesörün yardımıyla hazırlandı. Bu, türünün ilk örneği ve kesinlikle yasa koyucuların banka hesabı olmayanlar için merkezi kriptodan nasıl yararlandığının bir göstergesi.

Avrupa Birliği fon transferi değişikliğini onayladı

Bazı ABD’li milletvekilleri anonim işlemlere izin vermekle ilgilenirken, AB üyeleri bunları yasaklamakla çok ilgileniyor. Parlamento, kriptoyu dahil etmek için fon transferi politikasında yapılan bir değişikliği oyladı. Yeni politikaya göre, AB’deki kripto hizmetleri, 1.000 avrodan fazla varlık işlemi yapan tüm taraflardan tanımlanabilir veriler toplamalıdır. Politikanın amacı, blok zinciri tarafından etkinleştirildiğini iddia ettiği kara para aklama ve diğer mali suçları ortadan kaldırmaktır.

Ronin, tarihin en büyük DeFi hacklerinden birini yaşıyor

Ronin (RON) ağı, büyük bir saldırıya kurban gittiğini duyurduğu için türbülansla karşı karşıya. Hack’ler olağandışı olmasa da, bu saldırının kapsamı dudak uçuklatıyor; Soygunun faili, çoğunlukla Ethereum (ETH) ve USD Coin (USDC) olmak üzere 600 milyon doların üzerinde varlığa sahip oldu. Haber, Axie Infinity (AXS) düşüşlerine de neden oldu. Popüler oyna-kazan oyunu, Ronin ağının üzerinde yapılandırılmıştır.

Zilliqa, metaverse lansmanı beklentisiyle yaklaşık %300 arttı

Bu hafta başka hiçbir kripto para, Zilliqa (ZIL) kadar hızlı bir yükseliş görmedi. ZIL, bu sabah itibariyle yaklaşık %300 değerinde kazanç elde ediyor. Bu, 2 Nisan Cumartesi günü çıkış yapacak olan Metapolis metaverse lansmanından önce geliyor. Geliştiricilerin bu alanı oluşturmak için mevcut en üst düzey geliştirme araçlarından bazılarını kullandığı gerçeğinden bahsetmiyorum bile. Yıla 900 milyon doların altında bir piyasa değeriyle başlayan proje, şimdi 2,5 milyar doların üzerinde bir değere sahip.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here