Ronin (RON) Coin Nedir ?

Blok zincir oyun sektöründe global bir ünlü olan Axies, Axie oyun ve finans yapısına girişimi seri, az maliyetli ve herhangi bir problem yaşamaksızın uzun süreçli bir cevap bulmak hedefiyle yeni platformunu başlangıç olarak 2020 senesinin bir diğer altıncı ayından sonra bütün dünyaya servis etti. Axie için oluşum göstermiş bir yedek zincir olan bu kripto para biriminin adı Ronin’dir.

Ronin Mainnet, 2021 senesinin şubat ayı tarihi itibari ile pazara sunulmasına karşın, Ronin Network, kripto oluşumuna konan ögelerde ve iki milyon hesap kurulumunda 5 milyon dolar değerindeki dikkat çekici bir konuma erişti.

Ronin adlı kripto para biriminin bu neticelere inanılmaz bir biçimde erişmesine olanak tanıyan giz nedir ? İlerleyen süreçlerde neden büyük bir yapıya vakıf olabileceğini anlamak için Ronin platformunu inceleyelim.

Ronin platformu, Axie ağının arka planında yer alan bir kuruluş olan Sky Mavis atacılığı ile kurulum gösteren blok zincir teknolojisi tabanlı oyunlar için bu yapıya özgü olarak dizayn edilmiş Ethereum yapısı ile ilişkili bir yedek zincirdir.

Ronin Çalışma Prensibi

Ronin esas platformu, Görev İspatı kavramını kullanır. PoA, PoS’nin dönüştürülmüş bir sürümüdür ve PoA’daki onaylayıcılar çoğunlukla yirmi beş değerinden düşüktür. Ronin platformunun başlangıç süreçlerinde, Sky Mavis onaylayıcılar hakkında sadece bir onay sorumluluğuna vakıf durumda olacaktır. Bu sebeple geliştirici üyeler, Binance, Unisoft, Animoca, Nonfungible.com, Dapp.com gibi alanında ünlü olan şirketlerdir.

Ronin platformundaki onaylayıcılar, dizgeleri denetlemekten ve onaylamaktan, tutar öngörülerini günümüze uyarlamak, mevduatları kabul etmek ve ögeleri (ETH, ERC20 ve ERC721) Ronin ağına ve Ronin platformundan ticaret yollu faaliyetlerden görevlidir.

Flow (FLOW) Coin Nedir ?

Bu oluşumu planlayan kuruluş ek olarak küme gruplarının onaylamasını en nihayetinde uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor, fakat işlevleri kullanıcıların beğenisine servis etmek ve bu yapının kısa zaman içerisinde herhangi bir problem olmadan faaliyet göstermesini sağlamak için performans iyileştirme ve denetime gereksinimi var.

23 Aralık 2020 tarihi itibari ile Ronin Testnet arza kullanıma serbest hale getirildi ve iki ayı aşkın bir uzun süreç ardından Ronin Mainnet 1 Şubat 2021 tarihinde kullanıcılara ve pazara resmen tanıtıldı.

Ronin aşağıdaki sıralanan yapılarla faaliyet gösterecek

  • Hemen hemen tam zamanında kabul ile seri ve problemsiz faaliyetler.
  • Kritik seviyede düşürülmüş gaz fiyatları (Ethereum’un tam tersine yapılandırılmış). Gaz fiyatları birlikler vasıtası ile saklanabilir ve sadece madenci işi ile uğraşan kullanıcılar yerine etkinlikler ve hediye kazanımları gibi oluşumlar için de kullanılabilir.
  • Ronin Bridge altyapı yararını gören Axie ögelerini kısıtlama haline sokmaksızın alın ve iletin.
  • Ronin, bilhassa blok zincir uygulamaları için tasarlandı, bu sebep ile Axie’nin karışık isteklerini halledecek ve Axie katılımcı tecrübelerini kritik seviyede ölçüde verimli hale getirecek.

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde, bütün Ronin katılımcılarına yirmi dört saatlik periyodik süreçler dahilinde yüz karşılıksız yapılanma fırsatı sunuyor ve bu, bir yapı on doları aşkın fiyat gerektirdiğinde, Ethereum altyapılı DEX servis sürümleri ile bütünü ile bir zıtlık yaratıyor.

Ronin kripto para biriminin sembol sıfatı olarak RON tokeni ismini kullanıyor. Aynı zamanda pay kanıtının adı da token ile aynı isme sahiptir. Total arz miktarı bir milyar RON değeri kadardır. Piyasada faaliyet gösteren token adedi ise üç aylık RON oluşumundan sonra 100,000,000 RON tokeni kadar olacaktır.

RON Token Nasıl Temin Edilir ?

RON daha piyasada satışa sunulmadı. RON tokenleri temin etmenin tek alternatifi Katana yapısında Likidite Oluşturucusu oluşturmaktır.

Katılımcıları ve likiditeyi desteklemek için, totalde RON isteğinin %10’u grup kümelenmesine paylaştırılacaktır, bu esnada, Katana’nın tanıtım zamanından bu ana dek üç aylık süreç içerisinde gelen bütün likidite sağlayıcılarına sahip olmak.

RON Token Geliştirici Ekibi ve Ortaklıkları

Ronin kripto para biriminin arka planındaki çalışan ana geliştiriciler de Sky Mavis çalışanlarıdır.

  • Trung Nguyen – Sky Mavis Kurucu Yöneticisi: Üzerinden geçtiğimiz tarih üstündeki, gıda yazarları için bir sosyla medya mecrası olan Lozi’nin kurucu iş birlikçisi ve CTO’su ve Anduin Transactions’ta bilgisayar mühendisi görevini almaktaydı.
  • Aleksander Leonard Larsen – COO: Blockchain Game Alliance’ın yönetm topluluğunda ve çeşitli birimlerde görev alan bu uzman geliştirici bu tanımlamalara ek olarak blok zincir evrenindeki oyun sektöründe de oldukça sağlam bir birikime hakimdi.
  • Viet Anh Ho – CTO: Viet Anh, Google ve Paypal kuruluşunda staj yapmakta idi. Ek olarak Anduin Transactions işletmesinde kurucu üye Trung Nguyen ile aynı grupta çalışmaktaydı.

Sky Mavis alnının akı ile iki ekonomi yapılanma periyodunu yükseltti.

Son oluşumda, ileri gelen kullanıcılardan birkaçı a16z, Paradigm, FTX, Libertus Capital ve Axie Infinity ve Ronin kripto para biriminin gelişmesini ve büyümesini teşvik etmek için 152 milyon dolar değerinde kaynak oluşturan bir başka oluşumlar.

Gelecek Vaat Eden Ronin (RON) Coinin Hedefleri

Ronin çoğul olarak bir başka katman 1 blok zincir teknolojilerine yakın şekilde çalışma gösterir. Birden fazla yönelimli bir ağ İş Konseptini özümser; iki ya da daha çok ikili ilintili katılımcılı ekibini iş birlik finansal yapı amaçlara sarılmak için vasıta işi gören bir konsept. Bu anlatılan konsept, PayPal, eBay, Alibaba, Facebook, Ethereum, gibi alanında popüler blok zincir teknolojisi ve blok zincir teknolojisi ile uğraşı göstermeyen şirketler aracılığı ile geniş kitlelere hitap edecek şekilde kullanılmaktadır.

Bir diğer kolay anlatım ile, birden fazla yönelimli ağın önem teklifi aracı görevi üstlenmek durumunda olmaktır. Yapıyı ya da üretilen yapıları yaratmıyorlar ve asıl olarak servisi kendileri servis etmiyorlar. Başlıca görevleri, platformdaki yönelimler ve hissedarlar ikileminde bileşime olanak tanıyan bir yapı sistemidir.

Ronin kripto para platformu mevzu bahis olduğunda, iki temel kümenin birbirine ilişkilenmesine olanak tanır;

  • Dapp Yaratıcıları: Platform ve dApp’leri paylaştırmak için Ronin kripto para birimi alternatif kolundan faydalanan yaratıcılar. ERC-20 token alış-verişi isteğine serviste bulunulan DEX’ler ya da NFT değiş-tokuş isteğini karşılamak için NFT Marketplace ya da ERC-20 & NFT tokenleri saklamak için hesap olabilir.
  • Kullanıcılar: Ronin kripto para platformunda ağlar ve dApp’ler halinde faaliyet gösteren şahıslar.

Halihazırda işlem gören yapılarda, Axie’nin ilgi çeken ilerleyişi, Ronin üstüne kurulum göstermiş içeriklere çok önem verecektir. Uzun süreçte, bu ek duruma soktukları önem, Ronin ve bir tüm halinde oluşum göstererek platform için pozitif bir platform soluğu getirebilir.

Mart 2021 tarihinden Ekim 2021 tarihine dek, Ronin platformunda oluşum gösteren ögeler 1M değerinden 5B değerine kadar artış gösterdi, DAU ekim ayındaki 428.000 adedinden kasım ayında hemen hemen 1 milyon miktarına erişti. Bu ilerleme serilik durumu, Ronin kripto para biriminden daha önce pazara sunulmuş dahi olsalar yarıştığı firmaların bulundukları konumu yalanlaması mümkün değil. Yalnızca Axie’nin katılımcıları ile kalmayıp, Ronin kripto para biriminde kullanım şansına erişmeye gelecek ve bu, daha çok bir TVL kazancına sebep olacak.

5 Ekim 2021 tarihindeki 152 milyon dolar gibi bir ekonomi yapılanma aktivasyonu, Ronin kripto para biriminde sanal oyun finans yapısına doğru dev ilerlemenin zeminini hazırlayacak ve çoğul olarak Ronin kripto para biriminin ve bilhassa Axie Infinity kripto para biriminin ileriki dönemlerini şekillendirmeye olanak tanıyacak. Bu aşamada, bir ileriki gelişmede Ronin kripto para birimi aracılığı ile verilen daha dikkat çekici sayıları izleyebileceği öngörülüyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Önceki İçerikFlow (FLOW) Coin Nedir ?
Sonraki İçerikUmee (UMEE) Coin Nedir ?

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here