Google, web 3.0 ekibine liderlik etmek için yeni yetenekler alıyor

Google Cloud, projeleri hakkında farkındalığı artırmak ve sunulan tekliflere yönelik müşteri talebini artırmak için özel bir Web 3.0 ekibine katılacak yeni yetenekler arıyor.

Google Cloud birkaç aydır kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi ile ilgileniyor. Alphabet yan kuruluşu şimdi pazarlama stratejisini yönetecek ve Web3’e geçiş yapacak yeni bir aday arıyor.

Google Cloud, yakın zamanda yayınlanan bir iş ilanında “Ürün Pazarlama Başkanı” pozisyonunun açılışını duyurdu. Aday , şirketin Web 3 girişimleri hakkında farkındalık yaratmaktan sorumlu olacak. Teklifin açıkladığı gibi odak noktası, ürünleri yeni müşterilere pazarlamak ve tanıtmaktır:

“Bu rolde, topluluk, kuruluş ve geliştirici topluluğu içinde Google Cloud’u kuran temel pazara açılma yönlerinden sorumlu olacaksınız. Farkındalık ve değerlendirmeden müşteri talebi oluşturmaya kadar tüm süreci yöneteceksiniz.”

Ancak bu teklife başvurmak için, konumun New York, San Francisco, Seattle ve Sunnyvale ile sınırlı olduğunu belirtmek gerekir.

Google Cloud, Web 3.0 ile giderek daha fazla ilgileniyor

Google, Web 2’nin krallarından biri olsa da, bu Web3 devriminde o kadar kolay pes etmeye istekli görünmüyor. Aksine Amerikan devi, bir teknoloji şirketi olarak kendisinin de bu devrimde yer almak istediğini açıklıyor.

Google Cloud, yılın başından itibaren yaptığı bir duyuruda, şimdiye kadar elde edilenlerden ve bu alanda inşa edilenlerden “ilham aldığını” bile söyledi:

“Müşterilerimizin kripto para alanında yaptığı çalışmalardan ilham alıyoruz ve  blok zincirinin sunduğu olanakları desteklemek için gerekli  altyapı ve teknolojileri sağlamayı dört gözle bekliyoruz.”

O sırada Google Cloud, merkezi olmayan teknolojilere ve blok zincirine adanmış bir ekip oluşturulduğunu duyurdu. Hedef , düğüm doğrulama ve zincir üzerinde yönetişimden, kullanıcıların düğümlerini Bulutta barındırmalarını desteklemeye kadar tüm ilginç girişimleri desteklemek için açıktı.

Google Cloud tarafından aranan Pazarlama Direktörü, bu yeni oluşturulmuş ekibe katılacak. Buna bağlı kuruluş adına finansal piyasalar ve kripto para birimleri müdürü Rohit Bhat başkanlık ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz