Gelişen NEAR blok zinciri 350 milyon dolar topladı

NEAR Protocol (NEAR), halihazırda hatırı sayılır miktarda bağış toplamasının ardından sadece birkaç ay sonra, 350 milyon dolar topladı. Yatırım fonu Tiger Global Management tarafından yönetilen tur, blok zincirinin ademi merkeziyetçiliğini teşvik ediyor.

Ekosistemi içinde Web 3.0’ın gelişimini desteklemek için 150 milyon dolar kazandıktan birkaç ay sonra, NEAR bunu tekrar yapıyor ve önceki miktarın iki katından fazla olan 350 milyon dolar topluyor.

Tur, internet ve fintech projelerinde uzmanlaşmış bir yatırım fonu olan Tiger Global Management tarafından yönetildi. Bir şirket sözcüsünün belirttiği gibi Tiger, NEAR’da kendisini kripto para birimleri dünyasında yapılandırma fırsatı gördü:

“NEAR, sınıfının en iyisi teknolojiyi büyüyen bir geliştirici ekosistemiyle birleştirerek akıllı sözleşmeler için lider bir blok zinciri olmaya hazırlanıyor. Dijital varlıklara yaptığımız yatırımları artırırken NEAR’ı desteklemekten mutluluk duyuyoruz.”

FTX Ventures , Sam Bankman-Fried’in fonu veya Republic Capital, Hashed ve Dragonfly Capital gibi diğer yatırımcılar yanıt verdi. Dragonfly’ın ortağı Haseeb Qureshi için NEAR, özel çalışması sayesinde zamanının ötesinde :

“Uzun vadede, yaklaşan kitlesel ana akım benimseme için gerekli olan ölçeklenebilirliği desteklemek için tüm blok zincirlerinin yatay olarak genişlemesi gerekecek. Ethereum 2.0 bu sonucu öngörüyor, ancak NEAR zaten bu deneyimi sunuyor.”

NEAR ekibine göre, bu yeni sermaye enjeksiyonu, firmanın tüm ekosisteminin ademi merkeziyetçiliğini teşvik etmesine olanak sağlayacak.

NEAR blok zinciri gelişmeye devam ediyor

2020’de ana ağının piyasaya sürülmesinin ardından NEAR, kendisini Web 3.0‘a geçişi kolaylaştırmayı amaçlayan merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) için bir kuluçka platformu olarak tanımlıyor.

Proof-of-stake (PoS) yöntemiyle çalışan blok zinciri, bir süredir ölçeklenebilirlik sorunlarıyla karşılaşan ve çok yüksek işlemlerle sonuçlanan Ethereum (ETH) blok zincirine doğal olarak bir alternatif olarak kayıt altına alındı.

Buna ek olarak NEAR , Aurora protokolünü entegre ederek Ethereum üzerinde geliştirilen Dapps ile tam uyumluluk sağlar, ikincisi Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumluluk sağlar.

NEAR, “Rainbow” köprüsü sayesinde, örneğin USDT veya DAI stabilcoinleri veya UNI ve 1INCH tokenları gibi ERC-20 tokenlarının değişimi için birlikte çalışabilirlik sağlar. Daha genel olarak, NEAR blok zincirinde şu anda 300’den fazla uygulama bir arada bulunmaktadır.

Proje ekibine göre çok yakın bir zamanda yeni yatırımlar gelecek. Odaklanmanın merkezi olmayan finans (DeFi) ve Aurora protokolü üzerinde olacağını zaten biliyoruz.

NEAR şu anda 10.5 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto piyasasında 18. sırada yer alırken, Polygon (MATIC) 19. sırada yer alıyor. NEAR coin fiyatı şu anda 16 dolar.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here