FIO Protocol ve FIO Coin Nedir ?

FIO Protocol, blok zinciri faaliyetleri ile alakalı kullanılabilirlik problemlerini ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Esas amaç kripto para özümsenmesinin önündeki en devasa sıkıntılardan biri, insan aracılığı ile anlaşılabilir bir konumun yer almamasıdır. FIO, kullanıcıların basit bir şekilde anlayabileceği merkezi olmayan blok zinciri konumları oluşturarak bunu alternatif kanallar halinde çoğaltıyor.

FIO Coin Nedir, Ne işe Yarar ?

FIO Protokolü (FIO) tokeni, FIO Protokolünü ele almak ve FIO Zinciri tutarlarını karşılamak için gereklidir. Yerel tokeni olan FIO kriptosu, blok zincirinin finansal yapı servis etmeni olarak iş görür.

FIO zinciri, Hesaplar Arası İşlerlik Vakfı (FIO) Protokolü’nün üstünde faaliyet gösterdiği Delegated Proof-of-Stake fikir birliği yapısıdır.

FIO zincirinin bir işlevi de uzantılı durumdaki ödemelerin onay görmesi olduğundan FIO tokenini diğer yollardan da bünyenize dahil edebilirsiniz. Tutar karşılaması olarak bağlantı kriptoları yani daha ünlü ve tanınır kripto paraları kabul eder.

FIO Protokolü Nedir ?

FIO, yirmiyi aşkın çok blok zinciri dizayn edicisinden meydana gelen bir topluluğun 2 Nisan 2020 tarihinde hayata geçirdiği açık programlı bir faaliyettir.

FIO, Hesaplar Arası Çalışabilirlik Vakfı’nın sembol adıdır. FIO Protokolünü entegre etme ve iyileştirme hedefinde sektör aracılığı ile yönlendirilen herhangi bir gelir amacı beslemeyen bir işletmedir.

FIO blok zinciri, bütün blok zinciri yapıları için korumalı ve basit işlemler sunar. Ana hedefi, blok zincirlerinin tutar karşılama işlemcilerini, finans yapılarını, hesapları ve sanal ögeleri işleyen başka aplikasyonları birbirine entegre etmesi için bir kullanılabilirlik düzeneği olmaktır.

FIO protokolünün 3 ana işlevi bulunmaktadır;

  1. Hesap İsimleri
  2. Tutar Ödeme İsteğinde Bulunma
  3. Bilgi İletimi

FIO Protokolü ek olarak blok zincir hesap aplikasyonlarının ve kripto finans yapılarının entegrasyonunu da teşvik eder. Edge ve Trustee Wallets ile WhiteBIT ve Changelly finans yapıları da içinde yer almak üzere birden fazla servis etmenini hali hazırda uyumlu hale getirdi. Binance gibi bütün devasa kripto para finans merkezleri, ticaret için FIO tokenini kendi sisteminde yayınladı.

Faaliyetin temel istek ve vizyonu, yanlış blok zinciri konumuna para aktarma gibi olası muhtemel problemleri en aza indirgeyerek blok zinciri dünyası ile ilişki içine girerken sağlam bir kullanıcı tecrübesi servis etmektir.

FIO Protocol Avantajları 

  1. Merkeziyetsiz Blok Zinciri
  2. İlişki İçinde Olan ve Anlaşılabilir Kullanıcı Teması
  3. Anonimlik
  4. Koruma ve Güvence Altında Çalışabilme
  5. Beraber Uyumlu Faaliyet Gösterebilirlik
  6. Toptan ve İnternet Ticaretine Uygunluk

FIO Protokolü Çalışma Prensibi ve Vizyonu

FIO Protokolü, Delegated Proof-of-Stake (DPoS) mekanizması vasıtası ile platform fikir birliği yapısını sağlar.

FIO tokenlerine vakıf kullanıcılar, blok yaratıcılarını (BP’ler) tercih etmek için fikirde bulunabilir ve bütün kullanıcılar BP olmak için istekli olarak başvuruda bulunabilir.

FIO Protokolü, kripto para iletip almaya daha iyi bir altyapı kanalı olmaya gayret göstermektedir. FIO tokeni, zincir arası denetim ve işlem gaz tutarları için ele alınır.

FIO vizyonu, hesaplar ve kripto finans merkezleri gibi kripto uç birimlerine dikkat veren bir yazılım düzeyi inşa etti. Bu, para iletirken kullanıcı hatası olası muhtemel probleminin önüne geçer. FIO konumları, blok zinciri çoğul konum noktaları için bir açıklayıcı durumdadır.

Flickto (FLICK) Nedir ?

FIO Protokolü ile bütün hareketler, FIO özel şifre denetim kontrol mekanizmaları aracılığı ile denetim altında tutulur.

FIO konumlarının senelik tutarı vardır ve yüz ücretsiz yapı kısıtlaması vardır. Senelik tutarı FIO Protokolü (FIO) tokeni ile karşılayabilirsiniz. Ödeme yapmaksızın işlem kotasını geçtikten sonra kullanıcının iki tercih etmeni bulunmaktadır. Senelik aboneliği bir diğer FIO Protokolü tokeni ödemesi ile taze hale getirebilir ya da bir ileriki her hamle için kişisel bir tutar ödeyebilirler.

FIO Protocol (FIO) Tarihçesi

FIO Protokolü vizyon ve misyonu, Hesaplar Arası İşlerlik Vakfı’nın tanıtımı esnasında 2018 yılının son üç ayında hayata geçti. 2019 senesinin bitiş zamanlarında, FIO Zinciri simüle platformunun tanıtımı ile beraber FIO konumları ön satışa kullanıcıların beğenisine sunuldu.

2020 senesinin ilk üç ayına dek, FIO Protokolü esas özellikleri duyuruldu. Token yok etme yani yakma işlemi de 2020 senesinde başarı ile bitti. 2021 yılında ise FIO Geliştirme Önerileri (FIP’ler) için kontrat kodu iyileştirmelerinin yanına ek olarak FIO konumlarını yeni bir alıcıya iletme işlevini açıkladı.

FIO Kapsama Çevresi ve FIO konumları, dönüştürülemez tokenlerdir (NFT) ve piyasada ticareti yapılabilir.

FIO geliştirici ekibi sosyal medya devlerinden Twitter, Telegram ve Discord sunucusunda oldukça etkin durumda iş yapmaktadır.

FIO kripto para biriminin optimum arzı bir milyar birim kadardır. Her bir FIO Simgesi, bir milyar En Ufak FIO Noktasına (SUF) parçalanabilir. Optimum arzın ilerisinde herhangi bir şekilde enflasyon meydana gelmeyecek.

FIO Coin Nasıl Alınır ?

Grup etkin olarak yeni özellikler getirdiği ve ana özellikleri istikrarlı olarak geliştirdiği için FIO kripto para birimi sağlam bir yatırım aracı olabilir.

FIO Protokolü (FIO) kripto para birimi Binance, Gate.io, BitMart, Hoo.com ve Bithumb Global gibi kripto finans merkezlerinde yayınlanmıştır.

Yatırım Aracı Olarak FIO Protocol

Rastgele bir kripto yatırım kural ve prensibinde olduğu gibi mutlak doğru bir ön görüde bulunmak ne yazık ki çok mümkün değil. Fakat son zamanlardaki artış ve yükseliş eğilimi göz önünde bulundurulduğunda FIO Protokolü, FIO grubuna dahil olmak isteyenler için sağlam bir yatırım ve bundan kaynaklı olarak sağlam bir yatırım vasıtası olarak anılmaktadır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz