Binance, BNB Chain resmi olarak duyuruldu

Binance platform ekosistemine bağlı blok zincirler olan Binance Akıllı Zincir (BSC) ve Binance Zinciri, çoklu zincir konseptlerine odaklanan yeni bir varlık olan “BNB Chain” haline geldi.

BNB Chain: merkezi olmayan bir blok zincir

Binance kripto para borsası platformu, yeni blockchain varlığı “BNB Chain” üzerindeki perdeyi kaldırıyor. Bu isim değişikliği, bu blok zincirinin BNB coin ile bağlantısını vurgulamayı ve ayrıca BNB ekosisteminin merkezi olmayan evrimini göstermeyi amaçlıyor. BNB Chain şu şekilde oluşur:

  • BNB İşaret Zinciri, eski adıyla Binance Zinciri. BNB Zincirinin yönetiminde rol oynamak (BNB coinlerinin stake edilmesi, gelecekteki teklifler için oylar vb.);
  • BNB Akıllı Zinciri (BSC), eski adıyla Binance Akıllı Zinciri. Çok zincirli bir ekosistemi kolaylaştıran Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu blok zinciri.

“BNB Chain’in ekosistem koordinatörü Samy Karim, BNB Zinciri, özellikle GameFi, SocialFi ve meta veri deposuyla ilgili olanlar olmak üzere büyük ölçekli uygulamaları benimseyecek. Özellikle tek bir blok zincirinden çok zincirli bir çözüme geçmek, ölçekleme çözümlerini iyileştirmek ve BSC doğrulayıcı setini 21’den 41’e çıkarmak (20 doğrulayıcı potansiyel blok üreticisi olarak çalışıyor),” diye ekliyor.

BNB, ağ gas ücretlerini ödemek için gereken BNB üzerindeki işlemlere güç sağlayan tokendir. BNB ayrıca, BNB Zincirinin yönetişim kararlarına katılmanın gerekli olduğu sürece bir yönetişim tokeni olarak hareket eder.

Kripto Para Birimlerinde Gas ücreti Nedir ?

BNB Chain MetaFi’ye Odaklanacak

Binance blok zincirinin bu yeniden markalaşması aynı zamanda meta veri deposu, GameFi , SocialFi, Web 3.0 gibi birçok sektöre gelişmiş ve sofistike bir DeFi altyapısı sağlayan bir kavram olan MetaFi’ye (meta veriler için “Meta” ve DeFi için “Fi”) özel bir odaklanmaya işaret ediyor.

Binance için MetaFi, farklı blok zincirleri arasında sorunsuz birlikte çalışabilirliğe izin vermesi anlamında bir paradigma değişikliği vaat eden bir ekosistemi temsil ediyor.

“Bu farklı blok zinciri projelerinin birleşimi, dünyanın her yerindeki kullanıcılara hizmet veren tam teşekküllü bir paralel ekosistem yaratıyor. BNB Chain, bu sanal alternatif ekosistemi hayata geçirmek için gerekli altyapıyı kurmayı hedefliyor” dedi.

Binance’in sözlerinin nasıl gerçekleşeceği henüz belli değil. Geçen Ekim ayında platform, blok zincirinin gelişimini hızlandırmak için 1 milyar dolarlık bir tahsisat yayınladı. Bu nedenle, bu fonların bir kısmının MetaFi alanında kullanılması oldukça muhtemeldir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz