Fantom, Kilitlenmiş Toplam Değer (TVL) Sıralamasında 3. Oldu

Fantom, Binance Smart Chain’i tabiri caizse sürklase etti ve içinde bulunduğumuz zaman diliminde TVL seviyesinin artışıyla sıralamada üçüncü DeFi yapısında konumlandı.

Binance Smart Chain (BSC) bundan böyle Total Kilitli Değer (TVL) yapısı olarak sıralamada üçüncü merkezi olmayan finans (DeFi) yapısı olmamakta. DeFiLlama yapısının hali hazırda işlem gören bilgilerine göre, bu farklılık geçtiğimiz son on dört gün içerisinde %60 gibi bir değerin üstünde bir yükseliş trendi gösteren Fantom kripto para birimine ait.

Fantom (FTM) TVL Miktarı 12 Milyar Doları Geçti

DeFiLlama yapısı göz önüne alındığında, Fantom’un TVL’si, bütün kripto para birimi pazarının azalış trendine karşın hafta sonu süresince on iki milyar doları geçti. Bu gelişmeler karşılığında, bu sayı şu anda 11,87 milyar dolara azalış gösterirken, BSC borsasının 11,48 milyar dolar miktarında yer alıyor.

2021 senesi tarihi itibari ile, Binance Smart Chain, esas olarak üstüne yapılanmış merkezi olmayan bir piyasa pazarı (DEX) olan PancakeSwap yapısının artış eğilimi sebebiyle DeFi’nin TVL yapısının yüzde yirmilik bir seviyesinden daha çoğunu kendi denetim mekanizması altına aldı. 

Fakat, Solana, Terra, Avalanche türevi tarzı bir başka DeFi işlev yapılı platformun artış yönelimi sebebi ile bu sahiplik şu anda hemen hemen %6,05 seviyesine kadar indi.

İnceleme yazısının ele alındığı saat dilimi itibari ile, Ethereum pole pozisyonu adı verilen konumda yer alıyor ve üzerinden geçtiğimiz senenin ilk ayında denetim altında tuttuğundan çok ırak olmasına karşın DeFi TVL yapısının yarısından çoğunu kendi denetimi altında tutuyor.

Terra adlı kripto para birimi sahiplik oranı %8.4, Fantom kripto para birimi ele alındığında ise %6,22 gibi bir seviye karşımıza çıkmakta. Avalanche kripto para birimi türevi başkaları ile, DeFi piyasa pazarının yüzde dörtlük dilimini, Solana kripto para birimi ise bölümün hemen hemen %3,8 gibi bir parçasını denetliyor.

Fantom (FTM) Coin Hangi Sebeple Artış Gösteriyor ?

İncelenen verilere ve yapılan araştırmalara bakıldığı zaman Fantom platformunun son vakitlerde ileri plana çıkması birtakım sebebe ilintili olabilir.

İnceleme ve araştırma verisinde, FTM tokeninin yaratıcıları kendi platformunu yaratmaya destekçi durumunda olduğu ifade edildi. Yalnızca bu gelişmeye bağlı kalmayarak, Fantom kripto para birimi geliştiricileri platformlarında amaçlanan TVL düzeylerine eriştiklerinde hediye kazanımı isteyebilirler.

Bu gelişmelere ek olarak içinde bulunduğumuz zaman diliminde Curve Finans, SushiSwap, CREAM Finans, Beefy Finans ve Abracadabra olmak üzere yüzü aşkın geliştirici yapıya birinci elden sahiplik yapıyor ve faaliyetinin ne denli varyasyonlu ve geniş çerçeveli yapıda oluşum gösterdiğini belirtiyor.

FTM coin fiyatı, içinde bulunduğumuz zaman diliminde hemen hemen 1,80 dolardan işlem görüyor. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here