Terraform Labs (TERRA) Nedir ?

Kripto para dünyası özellikle son 10 yılda benzersiz bir gelişim kat etti. Bu gelişim ise beraberinde birçok iş kolu ve iş piyasası düzenlemesi oluşumu meydana getirdi. Kripto para sanal evreni, gerçek dünyadaki birçok iş piyasasını dizayn etmekle kalmayıp, iş dünyasında temel nokta taşlarından biri haline gelmiştir. Bu kripto para piyasasının da meydana gelen ve sistemsel yapının en yaratıcı teknolojilerin başında gelen blok zinciri teknolojisi; bu sanal dünyadaki oluşturulan evrende çok değerli bir yer tutuyor.

Bu projelerinde yükselen yıldızı olarak görülen bir diğer proje ise; Terra

Terraform Labs vasıtasıyla geliştirilmiş ve kullanım amacı olarak piyasada yer alan kripto para birimlerine, kaynak fon yaratılması gereken her türlü uygulama veya iş piyasa koluna ivme kazandıran, kazandırmasına olanak tanıyan bir blok zincir platformudur. Belli standartları ve yazılımları kullanarak, bilgisayar programı vasıtasıyla ABD doları, sabitlenen Terra UST’yi içinde barındırır.

Terra kripto para birimi, kendi stilinin dışındaki diğer kripto para birimlerine göre de piyasadaki hızlı farklılaşmayı ve anlamsız düzensizliği en aza indirgemeyi hedefleyen bir sabitlenmiş stabil bir sanal paradır.

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve adeta bu mecrada moda haline dönüşen Terra; projeyi yöneten Terraform Labs adındaki şirketten yararlandı. Arrington Capital, Lightspeed Venture Partners ve Pantera Capital gibi kripto para sağlayıcı ve destekçilerinin Terra ile ilintili birbirinden farklı kripto hedeflerini ilerletmeye yardımcı olmak için 150 milyon dolar öneri halinde teklif ettiğini açıkladı.

Terraform Labs ve proje geliştiricileri, kuruluşun kripto ile ilgili ekonomiksel yapıların sürekli ve topluluğa açık bir nüshasını tutmaya olanak tanıyan kuruluşun blok zinciri teknolojisi üzerinde faaliyet gösteren uygulamalar meydana getirdi.

Terraform Labs (TERRA) Tarihçesi ve Geliştirici Kurucu Ortakları

Terraform Labs tarafından dizayn edilen Terra kripto para birimi; Güney Koreli bir firmaya aittir. 2018 senesinde hala da görevinin başında olan kurucu CEO Daniel Shin ve Kwon ortaklığı aracılığıyla kuruldu. Kurucu ortaklarından olan Kwon eskiden Microsoft adına çalışan biriydi. Şimdi ki görevi ise Terra için çevrim içi adlandırılan sistemde ödeme yolları durumuna öncülük ediyor.

Kwon, Terraform Labs’in kripto para birimini alan ve ticaret yolarında kullanan işlemlerden herhangi bir meblağ kazanmadığını ve bunun yerine bu ortamda faal bir şekilde işlem görmek için dış kaynak fonuna bırakıldığını belirtti. Anlaşma takip etme durumu PitchBook’a göre HashKey Digital Asset Group, Divergence Digital Currency Fund ve Huobi Capital gibi destekçilerden 57 milyon dolarlık kaynak aldı. Kaynak halinde alınan bu meblağ, 17 Temmuz’da veri kamuoyuyla paylaşılan en son 150 milyon dolarlık kaynak oluşturduğunu iletti.

Terraform Labs, büyük bankalardan ve fintech-app içeriklendiricilerinden bağımlı olmayarak bir dijital ekonomi yapısı meydana getirmek için Terra’nın blok zinciri teknolojisini ve Kore para birimi olan Wonuna stbil hale getirilmiş biri de içinde olmak üzere bağlantılı kripto para birimlerini kullanımını amaçlıyor. Şu zamana kadar, ana artış fonu, insanların Terra’nın blok zincir teknolojisi üstünde yapılı Chai ödeme aplikasyonlarını aktif ederek kahve gibi mağazalardan eşya temin edildiği Kore’de oldu. Kwon, kuruluşun bağlantılı Mirror ticaret piyasasının Çin ve Tayland’da efektif bir artış olduğunu belirtti.

Bu olayların yaşandığı sırada Kwon, Terraform Labs’ın en son 150 milyon dolarlık kaynağını Terra’nın blok zinciri teknolojisindeki ekonomik aplikasyonlar meydana getiren toplulukları desteklemek için kullanılabileceğini belirtti.

Terraform Labs (TERRA) Geleceği

Terra’nın Ethereum blok zinciri teknolojisi gibi daha kreatif kripto para platform mantıklarını oluşturmak için daha yol alması gereken bir proje durumudur.

Terra ile ilgili kripto para birimlerini içerisine alan birçok fazla ekonomik işlem, geliştirici ekibin görev aldığı Kore’de tasarlanmıştır. Kurucu Chai’ye giderek fazlalaşan desteğinde büyük yararı görülürken Terra Kore’de daha sevilen ve ilgi çeken bir kripto para birimi durumuna gelse de Terra ile ilgili kripto para birimlerinin bu ülke dışındaki diğer faaliyet gösteren ülkelerde de ivme yakalayıp yakalayamayacağını öngörmek, tahminde bulunmak için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here