Faiz Kazanmak için En iyi Kripto Cüzdanları

Kripto varlıklarınızı faizli bir kripto cüzdanında mı saklıyorsunuz yoksa bir borsada mı duruyor ? Çok daha fazlasını kazanıyor olabilirsiniz. Boşta kalan kriptonuzu faizli bir kripto cüzdanında saklayarak Bitcoin ve diğer dijital varlıklarınızda %10 veya daha fazla faiz oranlarını nasıl elde edebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Kripto endüstrisi daha çok geleneksel finansa benzemeye başladı. Kripto destekli kredilerin artmasıyla birlikte birçok platform, diğer sahiplere verilen kredilerden büyük faiz kazanmanıza izin veriyor. Ve giderek artan sayıda cüzdan, %10 veya daha yüksek oranlar için bu özelliklerden yararlanıyor.

Faizli kripto cüzdanı nedir ve kripto cüzdanları ile nasıl para kazanılır ?

Kripto paranızdan faiz kazandığınızda varlıklarınızın güvenliği açısından riskler olduğunu unutmamak önemlidir. Tüm yatırımların kendine özgü bir riski vardır ve şu anda kriptonuzdan faiz kazanmanıza izin veren soğuk cüzdanlar yoktur. Platformların yatırılan kriptonuza faiz ödemesinin iki temel yolu vardır: eşler arası borç verme ve stake etme.

Borçlanma yoluyla faiz elde etmek

Borç verme yoluyla faiz ödeyen bir kripto cüzdanı tıpkı bir banka gibi çalışır. Sizin gibi hesap sahipleri kripto varlıklarını bir kripto cüzdanına yatırır. Platform daha sonra hesaptaki varlıkları bireysel veya kurumsal borçlulara ödünç verir. Bu krediler faiziyle geri ödenir ve faizin bir kısmı size geri ödenir. 

Stake yaparak faiz kazanma

Faizli kripto cüzdanlar bazen stake yoluyla da para kazanabilir. Staking, belirli bir süre boyunca blok zinciri ağında kripto varlıklarınızı kilitlemeyi içerir. Bir cüzdan aracılığıyla stake yaptığınızda, paranız cüzdan tarafından barındırılan paylaşılan bir düğüme gönderilir. Stake edilen kârın bir kısmı daha sonra size komisyon veya faiz şeklinde geri ödenir.

Şimdi, kazanma potansiyeline ve istikrara dayalı olarak faizi olan en iyi kripto cüzdanlarının bir özetini burada bulabilirsiniz.

Hangi kripto cüzdanları faiz kazandırıyor ?

blokFi

BlockFi, Coinbase ve finans sektöründeki diğer saygın şirketler tarafından desteklenen özel sektöre ait bir kredi platformudur. BlockFi, kripto hesaplarında tutulan varlıkları güvenilir uluslararası ve kurumsal borçlulara ödünç vererek hesap sahipleri için faiz yaratır.

BlockFi’nin temel özellikleri:

 • Stablecoin’lerde %8,6’ya varan faiz kazanın.
 • Faiz her ayın başında ödenir.
 • Faizin kilidini açmaya başlamak için minimum bakiye gerekmez.
 • Yatırılan aynı kripto para biriminde veya seçtiğiniz bir kriptoda faiz kazanabilirsiniz.
 • Platformda sağladıkları herhangi bir kripto arasında geçiş yapabilir.

PointPay Cüzdanı

PointPay, on iki farklı para üzerinde faiz kazanmanıza izin veren blok zinciri tabanlı bir bankadır. PointPay, kripto kredisi yoluyla faiz ödeyen bir kripto cüzdanının başka bir örneğidir.

PointPay cüzdanınıza kripto para yatırdığınızda, paranızın bir kısmı bir likidite havuzunda toplanır ve ödünç alanlara ödünç verilir.

Bu kredilerden geri ödenen faizin bir kısmı da size ödenir. 

 • PointPay cüzdanı ile günlük faiz kazanabilirsiniz.
 • Bitcoin’de % 6,2 APR ve PointPay’in yerel parasında %30’a kadar olmak üzere çeşitli oranlarda on iki jeton üzerinde faiz kazanabilirsiniz .
 • Kriptolarınızı hesaplar arasında kolayca transfer edebilirsiniz.

PointPay tarafından yerel paralarına ödenen faiz yüksek olabilir, ancak fiyat değişken ve Aralık 2020’den bu yana büyük ölçüde düştü.

Solana Phantom Cüzdan Kullanımı için Rehber

Crypto.com Cüzdanı

Crypto.com, bir kripto cüzdanına sahip olma deneyimini gerçek bir banka hesabına sahip olmak gibi hissettirmek için büyük değişiklikler yapıyor. Temel özellikleri, kripto paranızı Visa kabul eden herhangi bir yerde harcamanıza izin veren fiziksel bir banka kartıdır.

Kripto cüzdanları, kriptolarınızı stake etmenize ve stake ödülleri kazanmak için işlemleri doğrulamanıza izin vererek faiz kazanır.

 • Crypto.com, 26 kripto para ve 8 stablecoin üzerinde faiz kazanmanıza izin verir.
 • Daha yüksek faiz oranlarına erişmek için kripto paranızı daha uzun süre kilitlemeniz gerekir. En yüksek faiz oranları en az 3 ay gerektirir.
 • Faiz birleşik değildir, bu da daha yavaş bir oranda büyüdüğü anlamına gelir.
 • Kullanıcılar, esnek dönemler için kilitlenen desteklenen paralarda yalnızca %2’ye kadar kazanabilir.
 • Ne kadar CRO‘ya sahip olduğunuza bağlı olarak, satın almalarda %1-8’den başlayan herhangi bir yerde para iadesi.

Crypto.com cüzdanı hala bankadan önemli ölçüde daha iyi oranlar sunarken, ana faydası, kripto para biriminizi kolayca nakde çevirmek için fiziksel bir banka kartı olarak kullanılmasıdır.

Nexo Wallet

Nexo, kripto kredisi yoluyla kripto ve dijital varlıklarınızdan faiz kazanmanıza olanak tanıyan başka bir faiz getiren kripto cüzdanı sunar. 

Varlıklarınızı bir Nexo hesabına yatırdığınızda, varlıklarınız otomatik olarak teminat destekli bir likidite havuzuna alınır. Kripto kredisinden elde edilen faizin bir kısmı daha sonra her gün hesabınıza ödenir. 

 • Kripto paralarda %8’e ve sabit paralarda %12’ye kadar faiz kazanabilirsiniz.
 • Faiz birleştirilir ve günlük olarak ödenir.
 • 11 kripto para biriminde faiz kazanabilirsiniz.

Nexo’nun ana dezavantajı, varlıklarınızın en az %10’unun yerel kriptoları NEXO’da tutulması durumunda yalnızca daha yüksek faiz oranlarına erişebilmenizdir.

En iyi faiz veren kripto para cüzdanı nasıl seçilir ?

Gördüğünüz gibi, varlıklarınızı faizle bir kripto cüzdanında saklamak, boşta kalan kripto paranızdan kazanmanın harika bir yoludur.

Faizli bir kripto cüzdanı seçerken, en yüksek faiz oranlarını kimin sunduğu ile ilgili değildir. Ayrıca, bu yüksek faiz oranlarının tüm kullanıcılar için geçerli olup olmadığını veya varlıklarınızı belirli süre boyunca kilitlemenizi gerektirip gerektirmediğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Daha iyi faiz oranlarına erişmek için NEXO gibi yerel paraya sahip olmanız gerekip gerekmediğini de kontrol etmeniz önerilir. Yerel kriptolar uzun vadede kazançlarınızı netleştirebilirken, platformdan değer elde ederler. Platform başarısız olursa, paralarınızın değeri de olacaktır.

Ve unutmayın, faiz getiren kripto cüzdanlar ekstra para kazanmanın harika bir yolu olsa da, her zaman güvenli olmayabilir. Güvenlik sizin için daha önemliyse, bugünün en güvenli kripto cüzdanları listemize göz atmalısınız.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz